• <
bulk_cargo_port_szczecin

Dival. Tradycja i innowacja w usługach podwodnych

Partnerzy portalu

Fot. Dival

Na polskim wybrzeżu zaznacza swoją obecność nowy, lecz oparty na solidnym fundamencie doświadczenia w pracach podwodnych gracz – spółka Dival. Zakorzenione w rodzinnej tradycji przedsiębiorstwo rozszerza zakres swojej działalności z wód śródlądowych na Zatokę Gdańską i otwarte morze.

Inicjatywa powołania spółki Dival wyewoluowała w sposób naturalny z międzypokoleniowej pasji oraz wieloletniego funkcjonowania renomowanej firmy Nix Service, której początki sięgają wczesnych lat 90. Jej założycielem był Krzysztof Skibiński, postać znana w branży ze swojego profesjonalizmu i najwyższej jakość świadczonych usług w zakresie inżynierii podwodnej.

– To właśnie Krzysztof, mój ojczym, wprowadził mnie w świat nurkowania, przekazując mi swoją wiedzę i zarażając pasją do pracy pod wodą. Jako założyciel Nix Service przez lata ustanowił standardy, które teraz mamy zamiar wspólnie kontynuować i rozwijać w ramach Dival – opowiada Łukasz Gienieczko, prezes zarządu.

Oferta firmy obejmuje bogate spektrum specjalistycznych usług nurkowych i hydrotechnicznych. Od spawania i cięcia podwodnego, poprzez wiercenie, iniekcje ciśnieniowe, inwentaryzacje, inspekcje i naprawy statków aż po wsparcie projektów infrastrukturalnych – Dival zapewnia kompleksowe rozwiązania na miarę nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć, wykorzystując do tego celu innowacyjne technologie i metody realizacji. Spółka posiada wdrożony i certyfikowany system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy w pracach podwodnych, zgodny z normą 45001.

Co zwłaszcza wyróżnia Dival na rynku to gruntowne wykształcenie inżynierskie założycieli. Są oni bowiem nie tylko nurkami zawodowymi. Łukasz Gienieczko ukończył Projektowanie Statków Specjalnych i Urządzeń Oceanotechnicznych na wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. Krzysztof Skibiński jest z kolei absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej. To doświadczony inżynier budownictwa z uprawnieniami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej. Integracja komplementarnych kompetencji wspólników stanowi gwarancję jakości wykonywanych usług i pozwala na efektywną obsługę projektów od początku do końca.

– Przeprowadzamy bardzo dużo ekspertyz budowlanych, gdzie nurkowanie jest w zasadzie tylko jednym z elementów naszej pracy. Robimy złożone, dogłębne analizy konstrukcji hydrotechnicznych, w tym zapór i elektrowni wodnych czy nabrzeży. Zajmujemy się inspekcjami rurociągów i pław nawigacyjnych. Z wykonanych ekspertyz często wynika potrzeba remontu. Wówczas jesteśmy w stanie zaprojektować i zaproponować klientowi konkretne, optymalne rozwiązanie, a następnie samodzielnie je zrealizować. To oznacza, że nasza działalność obejmuje wszystkie etapy inwestycji, od wstępnej oceny stanu rzeczy aż po wykonawstwo – podkreśla prezes.

Łukasz Gienieczko i Krzysztof Skibiński przeprowadzili wspólnie szereg działań na obiektach pierwszej klasy ważności hydrotechnicznej. Wykonywali projekty dla Wód Polskich, PGE, Orlenu, Energi Wytwarzanie, Enei, Tauronu. Działając jeszcze jako Nix Service zgromadzili też doświadczenie w sektorze morskim, zwłaszcza poprzez ścisłą, wieloletnią współpracę ze Stocznią Remontową Nauta.

Fot. Dival


Dival przechodzi obecnie etap znaczącej ekspansji. Pod koniec ubiegłego roku solidnie ugruntowana na rynku śródlądowym spółka postanowiła poszerzyć swoją działalność i zaistnieć na wybrzeżu. Ten zamiar jest wspierany przez systematyczne inwestycje w nowoczesny sprzęt i technologie, co umożliwia realizację jeszcze bardziej złożonych i wymagających projektów.

– Posiadamy duże zaplecze techniczne własnego specjalistycznego sprzętu i narzędzi do prac podwodnych i hydrotechnicznych, znacząco zwiększa nasze możliwości operacyjne. Te inwestycje są odpowiedzią na potrzeby naszych projektów i pozwalają nam na jeszcze większą elastyczność w działaniu – wymienia Gienieczko.

Jednak najbardziej strategicznym posunięciem, które w pełni odzwierciedla ambicje firmy, jest niewątpliwie zakup statku, 17-metrowego holownika Neptun W, wyposażonego w silnik 350 KM i szereg urządzeń dodatkowych.

– Będziemy tę jednostkę wykorzystać jako bazę dla nurków, bazę do wykonywania prac podwodnych, do obsługi budów hydrotechnicznych. Planujemy też zapewniać transport załóg i transfer zaopatrzenia na statki, które oczekują na redzie – wyjaśnia prezes. – Neptun W stacjonuje obecnie w Gdańskiej Stoczni Remontowej przy Nabrzeżu Hydrobudowy Gdańsk, przy ul. Na Ostrowiu, co  daje nam bezpośredni dostęp do kluczowych obszarów działania na wybrzeżu – dodaje.

Przyszłość Dival wygląda co najmniej obiecująco. Wspólnicy mają duży apetyt na sukces, co potwierdzają nieustannym podnoszeniem swoich kwalifikacji poprzez aktywne uczestnictwo w rozmaitych szkoleniach i kursach. Gotowość firmy do działania 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, nie tylko podkreśla jej zaangażowanie i wiarygodność, ale również zapewnia klientom pełne wsparcie w każdej, nawet najbardziej nieoczekiwanej sytuacji. Ambitne plany rozwoju, uzasadnione solidnym doświadczeniem i nowoczesnym sprzętem, otwierają przed Dival horyzonty nowych możliwości w dalszym umacnianiu swojej pozycji na rynku. Można zatem oczekiwać, że już niebawem spółka wypłynie na szerokie wody.

Więcej informacji: dival.pl

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.