• <
BOTA_2023

Damen dostarcza nowoczesny holownik ASD Tug 2811 do karaibskiego odbiorcy

rk

07.03.2023 11:26 Źródło: Damen
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Damen dostarcza nowoczesny holownik ASD Tug 2811 do karaibskiego odbiorcy

Partnerzy portalu

Damen

Krajowa Korporacja Energetyczna Trinidadu i Tobago (National Energy Corporation, NEC) przyjmuje dostawę holownika Damen ASD Tug 2811. Wiąże się to z zaangażowaniem instytucji w zrównoważony rozwój lokalnego sektora energetycznego.

Holownik ASD Tug 2811, nazwany National Energy Resilience w uznaniu roli, jaką będzie odgrywał w dostarczaniu niskoemisyjnych usług holowniczych, został wyposażony w Damen Triton, czyli wewnętrzne oprogramowanie firmy do zdalnego monitorowania i zbierania danych z całego statku, a następnie analizy celem dostarczenia właścicielom i operatorom informacji na temat wydajności i operacyjności za pośrednictwem platformy internetowej. W przypadku NEC, będzie to obejmować wgląd w zużycie paliwa oraz emisję CO2, NOx i CO2e. Połączenie tych danych z profilem operacyjnym pozwoli NEC na optymalizację profilu operacyjnego statku, potencjalnie zmniejszając zużycie paliwa nawet o 15-20%. Dokonując zakupu instytucja odpowiada w ten sposób na wzrost poszukiwań i wydobycia ropy naftowej i gazu na wodach południowych Karaibów. Jej obowiązki obejmują relokację platform wiertniczych i inne operacje offshore. Dodanie do swojej floty zaawansowanego, niskoemisyjnego holownika stanowi wyraźny sygnał, że NEC jest gotowa inwestować w aktywa, które przyczyniają się do zrównoważonej przyszłości.

- Bardzo poważnie traktujemy naszą rolę jako regionalnego lidera w zakresie zrównoważonego rozwoju, a czyny mówią głośniej niż słowa. Staramy się współpracować z dostawcami, którzy podzielają nasze wartości, a Damen zawsze myślał przyszłościowo i odpowiadał na nasze potrzeby i cele. National Energy Resilience wysyła jasny komunikat do naszych klientów, że poważnie traktujemy pozycję lidera i z niecierpliwością czekamy na współpracę z Damen nad statkami nowej generacji, zasilanymi energią elektryczną i paliwami alternatywnymi - stwierdziła wiceprezes  ds. zarządzaniz portami i nieruchomościami w NEC Michelle Scipio-Hosang.

Damen

- Jesteśmy zachwyceni, że National Energy Corporation wybrała holownik ASD Tug 2811 w komplecie z systemem redukcji NOx Damen Marine. Bardzo cenimy zaufanie do naszych statków i wsparcia, które zapewniamy. Wybór tej jednostki i przesłanie, jakie NEC nadał tym zakupem, nada ton prac na nadchodzące lata w regionie - podkreślił dyrektor Damen na region Karaibów Bram van der Plas.

Trynidad i Tobago to jedno z najbogatszych, wyspiarskich państw na Karaibach. Zawdzięcza to dostępowi do licznych bogactw naturalnych, takich jak podwodne złoża gazu i ropy naftowej. W związku z tym władze inwestują w rozwój gospodarki, a w ostatnim czasie mocno zaangażowały się w politykę dekarbonizacji i działań na rzecz korzystania z odnawialnych źródeł energii. Z racji na swoje położenie kraj od lat rozwija swoje siły morskie, m.in. w postaci nowoczesnych jednostek patrolowych.

Dziękujemy za wysłane grafiki.