• <
BOTA_2023

Partner firmy Damen otwiera nowe biuro na Karaibach

rk

11.01.2023 15:08 Źródło: Damen Group
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Partner firmy Damen otwiera nowe biuro na Karaibach

Partnerzy portalu

Partner firmy Damen otwiera nowe biuro na Karaibach - GospodarkaMorska.pl
Damen Group

LINEAL Engineering otworzyła nowy punkt w Barranquilla, na karaibskim wybrzeżu Kolumbii. Od momentu założenia przedsiębiorstwa pięć lat temu, jej siedziba znajdowała się w stolicy kraju, Bogocie, co było idealnym miejscem do obsługi klientów rządowych, w tym marynarki wojennej. Kolejne biuro umożliwi zapewnienie wyższego poziomu usług dla klientów z sektora prywatnego.

Nowe biuro zatrudnia zarówno pracowników sprzedaży, jak i inżynierów, którzy będą koncentrować się głównie w sektorach portów i terminali oraz tematyki pogłębiania. Mają też wspierać budowę statków różnych typów. Karaiby to ważny rynek dla Grupy Damen, z racji na wyspiarki charakter tego obszaru. Już historycznie ogromne znaczenie miał na nim handel morski oraz przemysł stoczniowy i to nie zmieniło się do dziś.

Holenderska firma zacieśnia także współprace z innymi podmiotami oraz samą Kolumbią. Ostatnie działania obejmują podpisanie we wrześniu przez COTECMAR i Damen umowy na wspólne opracowanie projektu fregat nowej generacji dla kolumbijskiej marynarki wojennej. Wcześniej, w 2019 roku, obie spółki współpracowały przy projektowaniu i budowie 83-metrowego statku naukowo-badawczego o dużym zasięgu dla DIMAR (Dirección General Marítima Colombiana). Ukończony statek został pomyślnie dostarczony w ubiegłym miesiącu.

Poprzez współpracę z LINEAL Engineering, Damen ma dobre relacje z lokalnymi stoczniami i ich właścicielami, oferując szereg usług, które obejmują nie tylko wsparcie dla nowych konstrukcji, konserwację i części zamienne, ale także szkolenia, finanse i inne usługi, które wspierają statki przez cały okres ich funkcjonowania.

LINEAL Engineering współpracuje również z Service Hub firmy Damen w Panama City, jej trzecim hubem w obu Amerykach. Otwarty w styczniu tego roku, oferuje również pełen zakres wsparcia technicznego i serwisowego / gwarancyjnego dla statków zbudowanych przez Damen i innych firm na całych Karaibach. Większość pracowników jest zatrudniona lokalnie, a inżynierowie serwisowi są rozmieszczeni w całym regionie, aby zapewnić szybką reakcję na wszelkie zapytania oraz prośby.

Gospodarka Morska
Damen Group

W najbliższych miesiącach zespół będzie się powiększał wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na jego usługi. Główne obszary działalności to (w sektorze prywatnym) jednostki pomocnicze, w tym holowniki, łodzie robocze i statki pilotowe. W przypadku sektora publicznego dotyczy to łodzi patrolowych i wsparcia dla marynarki, straży przybrzeżnej i innych agencji. Nowy morski statek badawczy Kolumbii będzie również wspierany przez Panama Hub po wejściu do aktywnej służby.

- Niezależnie od tego, że w dzisiejszych czasach mamy różne alternatywy, wierzymy, że bycie blisko naszych klientów pozwala nam zapewnić najlepszą obsługę. Pokładamy nadzieję w kontakt z ludźmi,  i dlatego dzięki nowemu biuru będziemy je ściślej utrzymywać - zaznaczył dyrektor zarządzający LINEAL Engineering Jhon Pardo.

- Nowe biuro LINEAL w Barranquilla przyniesie świeże możliwości dla obu naszych organizacji. Wraz z naszym rozwijającym się hubem serwisowym w Panamie jesteśmy dobrze przygotowani do wspierania właścicieli i operatorów statków komercyjnych w całym regionie dzięki wiedzy i jakości Damen - powiedział doradca sprzedaży Damen  na rynek latynoamerykański Dominique Smit.

Damen prowadzi obecnie ponad dziesięć hubów serwisowych na całym świecie, a kolejne są w drodze. Oprócz tych w Ameryce Północnej i Środkowej istnieje również Damen Services Brazil, w Rio de Janeiro. Podobnie jak jego odpowiedniki, współpracuje on z lokalnymi organizacjami, aby zaspokoić potrzeby swoich klientów i zapewnić naprawy, serwisowanie i modernizacje zgodnie z wysokimi standardami, które obiecuje zapewniać firma.

Gospodarka Morska
Damen Group

Dziękujemy za wysłane grafiki.