• <
nauta_2024

Damen Marine Components zdobywa pierwsze zamówienie w związku z budową statków w USA

rk

08.01.2023 23:00 Źródło: Damen Group
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Damen Marine Components zdobywa pierwsze zamówienie w związku z budową statków w USA

Partnerzy portalu

Damen Marine Components zdobywa pierwsze zamówienie w związku z budową statków w USA - GospodarkaMorska.pl
Damen Group

Przedsiębiorstwo dostarczy cztery pakiety wyposażenia, a w każdym znajdują się m.in. w tym urządzenie sterowe, pięć wciągarek i dwa systemy sworzni holowniczych. Wszystko to dostarczy stoczni C&C Marine & Repair w USA dla czwórki nowobudowanych łodzi roboczych Multi Cats 3013. Pierwsze dwa statki zostaną dostarczone do Callan Marine Ltd., a dwa kolejne zbudowane z myślą o sprzedaży lub wynajmie na rynek amerykański. Część wyposażenia powstaje w Polsce.

Każda z 30-metrowych, wielozadaniowych jednostek Multi Cats będzie wyposażona w tłokowe urządzenie sterowe od DMC, dwie wciągarki holownicze, wciągarkę do obsługi kotwic oraz dwa systemy haków holowniczych o nośności odpowiednio 50 i 80 ton. Wszystkie one zostały zaprojektowane i wyprodukowane w zakładach produkcyjnych DMC w Holandii, Polsce i Chinach. DMC będzie również dostarczać system potrójnego steru dla każdego statku, produkowany we własnym zakresie według projektu strony trzeciej. Wszystkie urządzenia DMC są projektowane i budowane w oparciu o trzy zasady: trwałość, niezawodność i niskie koszty utrzymania przez długi czas i w każdych warunkach.

Wciągarki od DMC są projektowane z wykorzystaniem sprawdzonych zasad inżynierii i budowane zgodnie z najwyższymi standardami. Unikalne są wciągarki holownicze z przekładnią, która automatycznie dostosowuje się do wymaganej siły uciągu. Dzięki temu mogą one zawsze pracować z jak najwydajniejszą prędkością. Technologia ta jest również stosowana w przypadku wciągarek do obsługi kotwic, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo w często trudnych warunkach wykonywanej pracy. Wszystkie produkty DMC mogą być dostosowane do wymagań każdego klienta.

 - Mamy pełne zaufanie do producenta, że sprzęt dostarczony przez Damen Marine Components zapewni całe lata bezproblemowej obsługi naszemu klientowi. Produkty firmy DMC są wykorzystywane na całym świecie, a sama firma ma bardzo dobrą reputację na rynku międzynarodowym. Z niecierpliwością oczekujemy możliwości prowadzenia dalszych, wspólnych interesów - zaznaczył właściciel C&C Marine Tony Cibilich

 - Jesteśmy dumni z jakości wciągarek dostarczonych przez DMC na tych ważnych nowych konstrukcjach. Realizacja planowanych przedsięwzięć zależy od wykorzystania zaplanowanych nawodnych jednostek roboczych. Dzięki nim będziemy mogli zrealizować zarówno projekty publiczne, jak i prywatne - podkreślił dyrektor operacyjny Callan Marine Arie van den Adel

 - Sprawia nam wielką przyjemność możliwość pokazania na rynku amerykańskim, że projektujemy i budujemy sprzęt, na którym właściciele i operatorzy statków mogą polegać w zakresie niezawodności i minimalnych przestojów w długim okresie czasu. Nasze podziękowania kierujemy do C&C Marine za danie nam tej możliwości. Jesteśmy gotowi także wspierać przedsięwzięcie podczas instalowania przekazanego sprzętu i oddania gotowych statków do użytku - zaznaczył kierownik sprzedaży w Damen Marine Components Ronald Beekhof

Cztery zamówione statki Multi Cats 3013 mają być dostarczone jeszcze w tym roku.

Gospodarka Morska
Damen Group

Damen Marine Components (DMC) projektuje i produkuje szereg systemów premium, które są kluczowe dla napędu, manewrowania i wydajności statków zaangażowanych we wszystkie rodzaje działalności morskiej. Obejmują one jednostki zarówno krótko- jak i dalekomorskie (przybrzeżne, oceaniczne, śródlądowe, morskie oraz superjachty). Podstawowymi produktami wychodzącymi na rynek są dysze, wciągarki, sterowniki oraz systemy sterowania i steru. Dwie ostatnie kategorie sprzedawane są pod marką Van der Velden.

 C&C Marine and Repair mieści się w Belle Chasse, LA, wzdłuż Intracoastal Waterway. Firma projektuje i buduje pogłębiarki, statki wspierające pogłębianie, holowniki, barki i statki zaopatrzeniowe offshore, a także wiele innych statków morskich. Obiekty firmy są zaprojektowane tak, aby wykonywać wszystkie nowe konstrukcje wewnątrz zamkniętych warsztatów, z wieloma projektami w tym samym czasie.

Callan Marine, LTD. to firma z siedzibą w Teksasie, zajmująca się pogłębianiem podwodnego dna i budową statków, założona w 2009 roku. Wykonuje projekty pogłębiania zarówno dla klientów prywatnych, jak i publicznych, świadcząc usługi w celu przywrócenia głębokości cumowania w dokach statków, kanałów nawigacyjnych i innych ułatwień w transporcie na krajowych drogach wodnych. Głównym celem Multi Cats będzie wspieranie floty pogłębiarek Callan Marine; obsługa kotwic i holowanie barek, gdziekolwiek będą one pracować. Wykorzystywane przez firmę wyposażenie DMC zostało zaprojektowane tak, aby radzić sobie w szerokim zakresie warunków, od subtropikalnego klimatu Zatoki Meksykańskiej do mroźnych zim na Wielkich Jeziorach.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.