• <
smartre_2023

Sanford zamawia statek rybacki od Damen

rk

16.12.2022 11:17
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Sanford zamawia statek rybacki od Damen

Partnerzy portalu

Sanford zamawia statek rybacki od Damen - GospodarkaMorska.pl
Damen Group

Holenderska stocznia podpisała kontrakt z nowozelandzką firmą Sanford Limited, zajmującą się dystrybucją owoców morza, na zaprojektowanie i zbudowanie nowego statku do połowu krewetek, przeznaczonego do operowania na Oceanie Arktycznym.

Jednostka jest oparta na projekcie Damen Sea Fisher 3210. Zostanie także zbudowana zgodnie z najnowszymi standardami w zakresie komfortu i bezpieczeństwa załogi. Unikalny projekt powstał w wyniku współpracy Sanforda z zespołami zarządzającymi i technicznymi Damen obecnymi w Australii i Nowej Zelandii.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni, że Sanford obdarza nas zaufaniem, zamawiając statek rybacki, który przyczyni się do realizacji celu Sanforda, jakim jest zmniejszenie śladu węglowego wynikającego z jego bezpośredniej działalności na morzu. - podkreślił regionalny dyrektor sprzedaży Damen Shipyards Pim Schuurman.

Gospodarka Morska
Damen Group

Dostarczenie statku rybackiego jest zaplanowane na 2025 rok. Jednostka ma otrzymać silnik oparty na systemie spalinowo-elektrycznym i nowoczesną chłodnię. Zostanie zbudowana w Stellendam gdzie znajduje się stocznia Damen specjalizująca się w budowie nowoczesnych statków rybackich.Realizując tego typu projekty firma chce podkreślić status lidera w produkcji i innowacji na rynku rybackim. Produkowane jednostki mają być przyjazne środowisku, a zarazem umożliwiać rybakom i hodowcom ryb maksymalizację zysków z tytułu ich profesji, w ramach zrównoważonej hodowli, a także realizowanych połowów.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.