• <
bulk_cargo_port_szczecin

Grupa Damen wpływa na nowe szlaki rozwoju w branży morskiej

rk

25.11.2022 15:20 Źródło: Damen Group
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Grupa Damen wpływa na nowe szlaki rozwoju w branży morskiej

Partnerzy portalu

Grupa Damen wpływa na nowe szlaki rozwoju w branży morskiej - GospodarkaMorska.pl
Damen

Holenderskie konsorcjum działające na całym świecie rozszerza współpracę z NIBC Bank N.V. w zakresie finansowania kolejnych inwestycji. Obie firmy uzgodniły rozwój wspólnego działania, w tym w kwestii finansowej, a także związanej z branżą offshore. Mają wspólny cel przyspieszenia redukcji emisji CO2 w przemyśle morskim.

NIBC Bank N.V. i Damen Financial Services rozszerzają współpracę między sobą, co umożliwi im zwiększenie możliwości finansowania kolejnych inwestycji. Niedawno oboje partnerów uzgodniło rozwój wspólnego działania, w tym w kwestii finansowej, a także związanej z branżą offshore. Obie firmy mają wspólny cel przyspieszenia redukcji emisji CO2 w przemyśle morskim.

Opcje leasingu finansowego lub operacyjnego pozwalają operatorom w przemyśle morskim na odnowienie lub rozszerzenie swojej floty poprzez leasing jednostek. W wysoce konkurencyjnym sektorze operacji morskich, portowych jak i śródlądowych, inwestycje kapitałowe w celu nabycia nowych statków są skomplikowane dla wielu przedsiębiorstw. Dlatego też Damen Shipyards oferuje swoim klientom nowe możliwości finansowania, jednocześnie umożliwiając im zakup zaawansowanych i wydajnych narzędzi do operacji morskich, które dostarcza grupa Damen. Finansowanie jest szczególnie dostępne w zakresie łodzi roboczych, takich jak holowniki, jednostki dostawcze, multicasty, małe promy i barki.


- Jesteśmy dumni, że mogliśmy zapewnić finansowanie Damen Financial Services i cieszymy się na kontynuację naszej długotrwałej współpracy. Życzymy Damen Financial Services wielu sukcesów w dalszym rozwijaniu działalności leasingowej w nadchodzących latach - zaznaczył globalny szef transportu NIBC Bank Michael de Visser.

Damen już od ponad dekady służy klientom możliwościami finansowania zakupu jednostek pływających. Zaowocowało to mocnymi osiągnięciami, zarówno wobec instytucji finansowych, jak i firm morskich. Ponadto umowy leasingowe zawierają też gwarancję wykupu. Jeśli firma nie odniesie sukcesu w swojej działalności, statek może przynosić zyski innemu klientowi. Uczestnicząc w ryzyku finansowym działalności klienta, Damen wyraźnie wyraża pewność co do możliwości efektywnego działania swoich klientów przy użyciu statków użytkowanych przez przedsiębiorstwo.

- Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom jeszcze więcej możliwości. Niektórzy operatorzy są naprawdę przekonani do wyboru wyższej jakości od Damen dzięki możliwości finansowania swoich statków za naszym pośrednictwem. - powiedział kierownik ds. finansów specjalistycznych Damen Shipyards Martin van Eyk

Zdaniem przedstawicieli grupy Damen, rozwiązania w zakresie leasingu finansowego lub operacyjnego dla ich klientów przyczyniają się do transformacji energetycznej w przemyśle morskim. Damen dostarcza zrównoważone statki robocze dla energetyki morskiej, w tym wiatrowej. Są wśród nich zarówno jednostki hybrydowe, jak i w pełni elektryczne, przeznaczone do działań portowych i innych operacji. Zwiększone możliwości finansowania z partnerem NIBC Bank N.V. umożliwiają Damenowi pomoc większej liczbie klientów w zapewnieniu finansowania dla odnowienia lub powiększenia ich floty. W ten sposób statki i technologia firmy przyczyniają się do wydajnych operacji i zmniejszenia śladu węglowego w ramach morskich inwestycji.

Grupa Damen Shipyards działa od ponad dziewięćdziesięciu lat i oferuje rozwiązania morskie na całym świecie, poprzez projektowanie, budowę, przebudowę i naprawę statków i komponentów okrętowych. Poprzez integrację systemów tworzymy innowacyjne, wysokiej jakości platformy, które zapewniają naszym klientom maksymalną wartość dodaną. Prowadzi 35 stoczni i 20 innych firm w 20 krajach, zatrudniając 12 000 pracowników.


Kilka firm z grupy Damen działa również w Polsce. Są to Damen Engineering Gdańsk Sp. z o.o., Damen Marine Components Gdańsk Sp. z o.o., Damen Shipyards Gdynia S.A. i Damien Shipyards Koźle Sp. z o.o.

Gospodarka Morska
Damen

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.