• <

Wynik wyszukiwania - "Port Szczecin" - Wiadomości

Kongres Polskie Porty 2030: „Strategy & Future”. Przed portami wyzwania, ale potrzeba kolei

Pierwsza dyskusja podczas tegorocznego Kongresu Polskie Porty 2030 poświęcona była potencjałowi i perspektywom najważniejszych portów w kraju. W wielowątkowej rozmowie wzięli udział ich reprezentanci, a poprowadził ją Mateusz Kowalewski.
10.06.2024

Arkadiusz Marchewka: Obrót zbóż na zachodnim wybrzeżu jest bezpieczny

Informacja o sprzedaży elewatora zbożowego Andreas w Porcie Szczecin wywołała lawinę komentarzy. Artykuł opublikowany w "Rzeczpospolitej" skomentował w mediach społecznościowych sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Arkadiusz Marchewka.
03.06.2024

Szczecin straci ważny terminal zbożowy?

Kurczy się sieć terminali zbożowych w portach. Pisaliśmy już o niepewnym losie tych w Gdyni i Gdańsku, teraz okazuje się, że zniknie i ten w Szczecinie - pisze w poniedziałek "Rzeczpospolita".
03.06.2024

Polski Dzień Morza w Budapeszcie z udziałem przedstawicieli branży portowej

Krajowa Izba Gospodarki Morskiej zorganizowała 14 maja br. w Budapeszcie drugą edycję Polskiego Dnia Morza na Węgrzech. Wydarzenie powstało przy współpracy z polską ambasadą oraz zaprzyjaźnionymi organizacjami okołobiznesowymi.
14.05.2024

Arkadiusz Marchewka: rozwój żeglugi śródlądowej jednym z priorytetów Ministerstwa Infrastruktury

Wiceminister i sekretarz stanu Arkadiusz Marchewka podkreślił w mediach społecznościowych, że władze planują rozwijać żeglugę śródlądową na Odrze, zwłaszcza w kontekście drogi wodnej do portu Szczecin-Śwnioujście.
12.05.2024

W szczecińskiej Radzie Miasta powstała nowa komisja ds. gospodarki morskiej

Rada Miasta Szczecin powołała do tej pory nieistniejąca komisję ds. gospodarki morskiej. Jej przewodniczącym został Stanisław Kaup. Dlaczego powstała i czym będzie się zajmować?
12.05.2024

Podpisano umowę dt. budowy multimodalnego kolejowego węzła przeładunkowego w Porcie Szczecin

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. podpisał umowę o dofinansowanie dla projektu pt. „Budowa multimodalnego kolejowego węzła przeładunkowego na Półwyspie Ostrów Grabowski w Porcie Szczecińskim”. Dofinansowanie uzyskano w ramach konkursu CEF Transport: Adaptacja sieci TEN-T do podwójnego zastosowania cywilnego i obronnego. Całkowita wartość projektu wynosi 8,7 mln euro, dofinansowywanie wyniesie 4,3 mln euro.
10.05.2024

Debata "Polskie porty morskie" na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Podczas odbywającego się w dniach 7-9 maja w Katowicach XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego nie zabrakło tematów morskich. W trakcie debaty "Polskie porty morskie" eksperci, w tym przedstawiciele branży morskiej, rozmawiali na temat rozbudowy infrastruktury polskich portów nad Bałtykiem, ich znaczenia dla krajowej gospodarki czy też planów inwestycyjnych.
07.05.2024

Akcja "Czysta Odra" z udziałem portów w Szczecinie i Świnoujściu

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. włączył się do tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji „Czysta Odra”. To jedna z inicjatyw edukacyjno-ekologicznych zorganizowanych w ramach kampanii "Mniej Plastiku" (#mniejplastiku). Trwa ona od 26 kwietnia do 5 maja. Jej organizatorami są ekolog Dominik Dobrowolski, bank Credit Agricole oraz spółka leasingowa EFL.
01.05.2024

Pierwszy statek przy Nabrzeżu Dąbrowieckim w Porcie Szczecin

26 kwietnia br. do Nabrzeża Dąbrowieckiego w Porcie Szczecin zawinął pierwszy statek – Chemikaliowiec City Island. To symboliczne zwieńczenie jednego z etapów projektu inwestycyjnego pod nazwą „Poprawa dostępu do Portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego”, którego generalnym wykonawcą jest Korporacja Budowlana DORACO.
29.04.2024

Nowo wybudowane Nabrzeże Dąbrowieckie w Porcie Szczecin obsłużyło pierwszy statek

Chemikaliowiec City Island (IMO: IMO 9360960) zabrał na swój pokład blisko 18 tys. ton kwasu siarkowego z niedawno wybudowanego Nabrzeża Dąbrowieckiego w Porcie Szczecin. Było ono częścią projektu "Poprawa dostępu do Portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego”, którego celem jest zwiększenie możliwości portu w zakresie obsługi ładunków drobnicowych i masowych. Przedsięwzięcie realizuje Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.
27.04.2024

Prezes portów Szczecin i Świnoujście Jarosław Siergiej zaprasza na II Kongres Polskie Porty 2030

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście jest jednym z partnerów II Kongresu Polskie Porty 2030, który odbędzie się w dn. 10-11 czerwca w Sopocie.
16.04.2024

Kolejne metry nabrzeży w Szczecinie gotowe

W Szczecinie trwa budowa nowych nabrzeży. W końcu zeszłego roku udało się zakończyć pierwszy etap Nabrzeża Czeskiego oraz Słowackiego wraz z pozwoleniem na użytkowanie. Na pozostałych etapach drugim oraz trzecim już trwają roboty budowlane.
02.04.2024

Jarosław Siergiej ponownie prezesem portów Szczecin i Świnoujście

Lokalne media podają, że nowym prezesem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście został Jarosław Siergiej. Sam port nie opublikował jeszcze oficjalnej informacji.
27.02.2024

Rekordowy rok dla największych polskich portów morskich - ponad 145 mln ton przeładowanych towarów

Miniony rok był kolejnym, w którym zanotowano rekordowe wyniki przeładunkowe w portach morskich o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej – Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Świnoujściu. Polskie porty zanotowały wzrost przeładunków wynoszący 145,7 mln ton. To niemal 10% więcej w stosunku do 2023 roku (133 mln ton).
22.02.2024

Bulk Cargo – Port Szczecin. Dobry 2023, optymistyczny 2024

Firma przeładunkowa Bulk Cargo – Port Szczecin, operująca w portach Szczecin i Świnoujście, ma za sobą niezły rok. Ze względu na nowe inwestycje wkrótce jednak wyniki firmy mogą być jeszcze lepsze.
18.02.2024

4,1 tys. wagonów kolejowych z ukraińskimi towarami rolnymi wyjechało w tranzycie przez Polskę do portów morskich

4,1 tys. wagonów kolejowych i 550 tirów z ukraińskimi produktami rolnymi wyjechało w tranzycie z przejść granicznych na Lubelszczyźnie od początku br. - wynika z danych przekazanych PAP przez lubelską Izbę Administracji Skarbowej. Takie transporty przez Polskę kończą się w portach morskich lub za granicą.
09.02.2024

Będzie Polski Pawilon na tegorocznej Posidonii

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Morskich Posidonia 2024 ponownie zorganizowany zostanie Polski Pawilon.
06.02.2024

Zarząd Portów Szczecin i Świnoujście odwołany

Nowa Rada Nadzorcza Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście odwołała zarząd spółki.
31.01.2024

Trzy nabrzeża w Porcie Szczecin na finiszu

Przebudowa nabrzeży w Porcie Szczecin coraz bliżej finiszu. Niedługo zakończą się ostatnie roboty kafarowe na II etapie Nabrzeża Czeskiego. Dodatkowo trwają prace porządkowe. Wykonawca inwestycji, Grupa NDI, przygotowuje się do uzyskania kolejnego pozwolenia na użytkowanie.
21.12.2023

Industria Project przygotuje projekt fabryki Windar Renovables w Szczecinie

Industria Project ogłosiła podpisanie umowy z Windar Renovables na prace projektowe i nadzór inwestorski nad budową nowoczesnej fabryki wież wiatrowych i masztów w Szczecinie, co stanowi strategiczny krok w rozwoju odnawialnych źródeł energii na Morzu Bałtyckim.
19.12.2023

Dariusz Klimczak ministrem infrastruktury, Arkadiusz Marchewka wiceministrem

Prezydent RP Andrzej Duda powołał w skład Rady Ministrów Dariusza Klimczaka na urząd ministra infrastruktury. Zastąpił on na tym stanowisku pełniącego ten urząd od 27 listopada Alvina Gajadhura. Znamy również pierwszego wiceministra w resorcie. Będzie to Arkadiusz Marchewka, który prawdopodobnie zostanie sekretarzem stanu ds. gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej czyli następcą Marka Gróbarczyka.
13.12.2023

Suwnica STS w DB Port Szczecin oddana do użytku

Po zakończeniu montażu i przejściu niezbędnych testów, jak i procedury odbioru technicznego, z dniem 1 grudnia odbyło się oficjalne przekazanie do eksploatacji suwnicy STS w DB Port Szczecin. Ma to zapewnić zwiększenie wydajności przeładunków coraz większych statków przybywających do szczecińskiego portu.
01.12.2023

Nowa suwnica w DB Port Szczecin gotowa do pracy

Przyjmowanie coraz większych, coraz liczniej przybywających do szczecińskiego portu statków wiąże się z potrzebą zwiększenia wydajności przeładunków kontenerowych. W związku z tym spółka DB Port Szczecin kupiła za 40 milionów suwnicę do rozładunku kontenerów, która ma zapewnić sprawność wykonywanej pracy. Teraz może realizować swoje obowiązki zgodnie z przeznaczeniem.
08.11.2023

Port Szczecin bogatszy o nowe nabrzeża

W porcie Szczecin w Kanale Dębickim powstają dwa nowe nabrzeża – Norweskie i Duńskie (I Etap). Z kolei istniejące Czeskie i Słowackie przechodzą gruntowną modernizację. Poszerzany i pogłębiany jest także sam Kanał Dębicki. Wszystko to w ramach inwestycji „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Kanału Dębickiego”. Celem tych działań jest podwojenie ilości obsługiwanych ładunków oraz poprawa jakości ich obsługi.
19.09.2023

PIGwS: węgiel i zboża napędzają porty, dobre perspektywy na drugą połowę roku

- Inwestycje w terminal kontenerowy i tunel w Świnoujściu jeszcze mocniej wzmacniają potencjał gospodarczy Pomorza Zachodniego. Eksperci sektora morskiego zrzeszeni w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie spodziewają się w drugiej połowie roku kolejnych wzrostów przeładunków – mówi Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. Choć statystyki są jak najbardziej pozwalające na optymizm, to eksperci sektora TSL zwracają uwagę na niepewną sytuację związaną z przeładunkiem zbóż.
01.08.2023

Wycieczkowiec The World z wizytą w Szczecinie

Do szczecińskiego portu zawinął dzisiaj rano wycieczkowiec The World. Statek zacumował przy Nabrzeżu Bułgarskim Centrum Logistycznego GRYF Sp. z o.o., gdzie będzie stacjonował do niedzieli.
16.07.2023

Ambasador USA: gratuluję Polsce dostawy pierwszych Abramsów zaledwie 6 miesięcy po podpisaniu umowy

W imieniu prezydenta Joego Bidena chcę pogratulować Polsce dostawy pierwszych czołgów Abrams zaledwie 6 miesięcy po podpisaniu umowy. Jesteśmy dumni, że część kosztów czołgów została pokryta przez naród amerykański - napisał w mediach społecznościowych ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski.
28.06.2023

Czołgi Abrams dla Polski. Pierwsza dostawa już w Porcie Szczecin

Zgodnie z zapowiedzią ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka do Polski dotarł statek z pierwszą partią 14 amerykańskich czołgów, które mają wzmocnić potencjał polskich sił zbrojnych. Rozładunek pojazdów odbył się w Porcie Szczecin.
28.06.2023

Regaty Wioślarskie na Odrze

Na Odrze odbyły się 17 czerwca Regaty Wioślarskie. O puchary, w tym Puchar Prezesa Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, walczyli juniorzy oraz reprezentanci szczecińskich szkół wyższych.
18.06.2023

Wizyta okrętów w Szczecinie w związku z Dniem Weterana. Wśród nich ORP Mewa

Przy Bulwarach Chrobrego w Szczecinie zacumował trzeci z niszczycieli min proj. 258, ORP Mewa. Wizyta ma związek z odbywającymi się 3 czerwca br. obchodami Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa, które odbędą się z udziałem m.in. marynarzy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, żołnierzy 12. Dywizji Zmechanizowanej, 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Armii Stanów Zjednoczonych oraz funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.
02.06.2023

Nabrzeże Czeskie w Szczecinie gotowe już w czerwcu

Nabrzeże Norweskie, Czeskie i Duńskie niedługo staną się ważną częścią Portu w Szczecinie. Zabetonowano już 14 z 16 sekcji nabrzeża Czeskiego, co pozwoli na otwarcie I etapu już w sezonie letnim. Wykonawca – Grupa NDI prowadzi prace na wszystkich frontach projektu.
30.05.2023

"Tarcza Przeciwminowa NATO" w Szczecinie

Do Portu Szczecin weszły okręty Stałego Zespołu Okrętów Przeciwminowych Grupa 1 (Standing NATO Mine Countermeasures Group 1, SNMCG-1). W trakcie wizyty załogi jednostek uzupełnią zapasy i odpoczną przed realizacją kolejnych zadań w rejonie Morza Bałtyckiego.
05.05.2023

Porty Szczecin i Świnoujście z dodatnim wynikiem operacyjnym

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście podsumował wyniki przeładunków za pierwszy kwartał br. Te są o 13,2 proc. lepsze aniżeli w analogicznym czasie ub. roku. Operatorzy portowi w okresie styczeń-marzec br. obsłużyli prawie 10 mln ton ładunków.
18.04.2023

W Basenie Kaszubskim Portu Szczecin powstają nowe nabrzeża

"Poprawa dostępu do Portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego” to jeden z flagowych projektów inwestycyjnych realizowanych przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA w porcie Szczecin. Jego celem jest zwiększenie możliwości portu w zakresie obsługi ładunków drobnicowych i masowych. Założeniem projektu jest także podniesienie konkurencyjności portu w Szczecinie poprzez zwiększenie dostępu dla morskich statków handlowych o większym tonażu niż obecnie.
22.03.2023

Prace na morskiej trasie Szczecin i Świnoujście trwają dalej. Umowa z PRCiP i Van der Herik Kust podpisana

Urząd Morski w Szczecinie podpisał 14 marca umowę z konsorcjum firm: Przedsiębiorstwem Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. (PRCiP) z siedzibą w Gdańsku (lider), będącą największym przedsiębiorstwem pogłębiarskim w Polsce oraz holenderską firmą hydrotechniczną Van der Herik Kust.
18.03.2023

Do Portu Szczecin mogą wpływać statki z coraz większym zanurzeniem

Pierwszy raz w historii Portu Szczecin pływał po nim statek z zanurzeniem 9,74 metrów. Do tej pory największym dozwolonym zanurzeniem było 9,15 metrów. Dowodzi to zdolności przyjmowania coraz większych jednostek przez infrastrukturę portową.
16.03.2023

Słowacja otwiera się na polskie porty. Już 15 marca konferencja o współpracy z branżą morską

Już po raz kolejny w Bratysławie odbędzie się sympozjum, podczas którego zostanie przedstawiona oferta biznesowa polskich portów morskich i terminali dla słowackiego biznesu. Konferencja jest zaplanowana na 15 marca 2023 roku. Wydarzenie organizuje Ambasada RP w Słowacji.
13.03.2023

Projekt planu zagospodarowania przestrzennego wód portu morskiego w Szczecinie

Uregulowanie zagospodarowania i użytkowania obszarów morskich wód wewnętrznych w granicach portu morskiego w Szczecinie jest głównym celem rządowego projektu ws. przyjęcia planu zagospodarowania dla wód tego portu. Projekt ukazał się w piątek na stronie KPRM.
04.02.2023

Rozbudowa portu w Szczecinie za półmetkiem! [ZDJĘCIA]

Nabrzeże Norweskie, Czeskie i Duńskie – wszędzie tam mimo zimy prowadzone są intensywne prace, dzięki którym port w Szczecinie stanie się bardziej dostępny także dla większych jednostek. Z budowy płyną dobre wieści – zaplanowane roboty wykonano już w ponad 54 procentach.
11.01.2023

Port Szczecin-Świnoujście podsumowuje miniony rok

Port Szczecin-Świnoujście przygotował zestawienie najistotniejszych dla obydwu wydarzeń 2022 roku.
03.01.2023

Polskie stocznie upamiętniają ofiary stanu wojennego

Dla stoczniowców i ich rodzin pamięć o dramatycznych wydarzeniach, rozpoczętych 13 grudnia 1981 roku jest wciąż żywa. W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego na terenie całego kraju, przypomina się o zaangażowaniu pracowników sektora morskiego w opór przeciwko autorytarnej władzy.
13.12.2022

Bulk Cargo - Port Szczecin przygotowany na nowe wyzwania. Rosnące przeładunki węgla priorytetem dla branży portowej

Kryzys ekonomiczny i energetyczny wywołany w lutym tego roku przez rosyjską agresję na Ukrainę stał się wyzwaniem dla Polski, między innymi, w zakresie dostaw węgla. Dotyczy to nie tylko jego rosnącej wartości, ale też dostępności na rynku. Wyzwaniem jest nie tylko organizacja dostaw zagranicznych, ale również możliwości przeładunkowe polskich portów. Gwałtowny wzrost przeładunku węgla w imporcie odnotowuje również największy terminal masowy w Porcie Szczecin, spółka Bulk Cargo.
27.10.2022

Szczecin. Pożar dachu budynku przy jednym z portowych nabrzeży [WIDEO, ZDJĘCIA]

Pożar poszycia dachu wybuchł na Nabrzeżu Bułgarskim w Szczecinie - poinformował w sobotę rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP st. kpt. Tomasz Kubiak. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.
21.08.2022

Czy polskie porty morskie zabezpieczą zdolności przeładunkowe węgla?

Na wtorkowym posiedzeniu rząd rozpatrzy projekt uchwały ws. zabezpieczenia zdolności przeładunkowych węgla przez podmioty zarządzające portami morskimi o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej. Wysłucha też informacji nt. sytuacji sektora energetycznego.
25.07.2022

Porty Szczecin i Świnoujście z dodatnim wynikiem operacyjnym za pierwsze półrocze br.

Zespół portów Szczecin-Świnoujście podsumował pierwsze półrocze br. pod względem przeładunków. Te są o blisko trzy procent lepsze aniżeli w analogicznym czasie ub. roku. Operatorzy portowi w okresie styczeń-czerwiec br. obsłużyli prawie 17,5 mln ton ładunków.
13.07.2022

Atrakcyjny teren do zagospodarowania w porcie Szczecin

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA poprzez realizowane inwestycje w porcie Szczecin stawia na stałe zwiększanie obsługi szerokiej gamy ładunków. Maksymalizuje tym samym potencjał pogłębionego do 12,5 m toru wodnego Świnoujście-Szczecin. Spółka opublikowała właśnie ogłoszenie, w którym zaprasza zainteresowanych dzierżawą terenów położonych w porcie Szczecin na Półwyspie Ostrowa Grabowskiego do składania wyrazów zainteresowania w zakresie zagospodarowania i obsługi nowych terenów inwestycyjnych.
08.06.2022

Coraz lepsze tory do portów w Szczecinie i Świnoujściu

Przebudowane tory do portów w Szczecinie i Świnoujściu zwiększają efektywność kolei oraz możliwości obsługi żeglugi morskiej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kończą projekt wart około 1,5 mld zł - współfinansowany z unijnego Instrumentu CEF „Łącząc Europę”. Organizacja prac zapewnia stały dojazdu pociągów do nabrzeży.
02.02.2022

Szczecin jak Odessa. Port planem filmowym dla amerykańskiego thrillera [WIIDEO, ZDJĘCIA]

Zdjęcia do "Final Diagnosis: No Seconds Chances" trwają w środę (2 lutego) na terenie Portu Szczecin. W amerykańskim thrillerze medyczno-szpiegowskim zagrają również polscy aktorzy: Ilona Janyst i Paweł Sakowski. Premiera produkcji planowana jest na 2023 rok.
02.02.2022

Rosyjski statek ze złomem w drodze do portu Szczecin utknął na mieliźnie

Jak podaje portal iŚwinoujście, statek SMP Novodvinsk, pływający pod rosyjską banderą, przewożąc ładunek złomu do Szczecina utknął niespełna kilometr od wejścia do Kanału Piastowskiego na Zalewie Szczecińskim. Obecnie trwają działania armatora by umożliwić jego odholowanie. Ruch w miejscu, w którym utknął SMP Novodvinsk odbywa się jednokierunkowo.
31.01.2022

W portach Szczecin i Świnoujście rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej rozpoczęta

W grudniu ubiegłego roku Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. podpisał z Korporacją Budowlaną DORACO umowę na wykonanie prac w ramach projektu „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej w portach w Szczecinie i w Świnoujściu”. Wykonawca wkroczył już na teren inwestycji. Za chwilę rozpoczną się prace w oparciu o specjalny harmonogram określający poszczególne etapy i obszary realizacji zadania.
20.01.2022

Porty Szczecin-Świnoujście. 33,2 mln ton w 2021 roku to wyrównanie najlepszego wyniku z roku 2018 [WIDEO]

W portach Szczecin-Świnoujście w 2021 roku spółki przeładunkowe obsłużyły 33,2 mln ton ładunków osiągając tym samym rekordowy wynik z 2018 roku. Porównując dane r/r, wypracowany w 2021 roku wynik jest o 6,6 proc. lepszy wobec 2020. Największy udział w obrotach stanowiły przeładunki drobnicy: 55 procent.
18.01.2022

Szczecin. Most na Ostrów już gotowy [WIDEO, ZDJĘCIA]

Pogrążanie ścianek szczelnych na nabrzeżu Czeskim i roboty kafarowe na nabrzeżu Norweskim i Duńskim. Poza tym budowa platformy na wyspie Ostrów Mieleński. Te prace są właśnie wykonywane w Porcie Szczecin, w ramach projektu, który ma poprawić dostęp do portu w rejonie Kanału Dębickiego.
14.01.2022

Port Szczecin. "Strażak-24" wrócił do pracy [WIDEO]

Po pięciomiesięcznej przerwie związanej z gruntownym remontem wrócił do służby w porcie Szczecin statek pożarniczy „Strażak-24. Ta jednostka strzeże bezpieczeństwa w porcie już od ponad 45 lat. Dzięki niedawnemu remontowi będzie mogła pracować jeszcze co najmniej przez kolejną dekadę.
27.11.2021

Szczecin. Szósta zbiórka krwi w porcie

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie szósty raz zorganizował portową zbiórkę krwi.
05.11.2021

Powojenna historia portu w Szczecinie w książce „Enklawa” Rafała Jessweina

– Historia szczecińskiego portu w pierwszych powojennych latach to niemal gotowy scenariusz filmu sensacyjnego – mówi Rafał Jesswein, autor książki pt. „Enklawa”, wydanej na początku października br. staraniem szczecińskiego Wydawnictwa KAdruk. Opisuje ona m.in. mało znaną historię Bazy Nr 3601 – radzieckiego portu w Szczecinie, eksterytorialnej enklawy, do 19 września 1947 r. stanowiącej de facto część zarządzanej przez Armię Czerwoną strefy okupacyjnej Niemiec w granicach polskiego Szczecina.
27.10.2021

Port Szczecin: postęp prac związanych z budową oraz przebudową nabrzeży w Basenie Kaszubskim

W Porcie Szczecin na nabrzeżach Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA trwają prace budowlane w Basenie Kaszubskim i Basenie Noteckim, w ramach inwestycji „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego”. Generalnym wykonawcą zadania jest Korporacja Budowlana Doraco.
14.10.2021

Baltexpo 2021. Port Szczecin-Świnoujście: inwestycje nie ustają

Podczas trwających targów Baltexpo reprezentanci Urzędu Morskiego w Szczecinie oraz Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście opowiedzieli szczegółowo o trwających inwestycjach.
07.09.2021

Forum Wizja Rozwoju 2021. Jaka przyszłość czeka polskie porty? [ZDJĘCIA]

Jeden z pierwszych paneli podczas IV Forum Wizja Rozwoju w Gdyni dotyczył perspektyw rozwoju portów morskich. O najbliższych planach, inwestycjach i wynikach przeładunkowych Portu Gdynia, Portu Gdańsk i Portów Szczecin i Świnoujście mówili ich prezesi.
27.08.2021

Przeładunki w portach Szczecin i Świnoujście cały czas w górę

Zespół portów Szczecin-Świnoujściem utrzymał w lipcu br. wzrostowy trend w przeładunkach. W porównaniu do lipca ub. roku tegoroczne wyniki są o 15 proc. lepsze. Dotychczas w tym roku obydwa porty obsłużyły prawie 19 mln ton ładunków.
31.07.2021

Niejasne powiązania kierownictwa portu w Szczecinie i Świnoujściu? Zarząd odpiera zarzuty

Jest odpowiedź na Zarządu Morskiego Portów Szczecin i Świnoujście S.A. na materiał szczecińskiej Gazety Wyborczej Prezes portu miał spółkę z osobą, której firma zaangażowała się w przetarg na budowę terminalu głębokowodnego. W artykule padają zarzuty m.in. na temat sieci niejasnych powiązań kierownictwa portu w Szczecinie i Świnoujściu w związku z planami budowy w Świnoujściu nowego terminalu kontenerowego wartego około 3,5 mld złotych.
14.06.2021

Gróbarczyk: program budowy promów musi być kontynuowany

Program budowy promów musi być kontynuowany, bo to jest wola naszych armatorów, którzy realizując ten program muszą odbudować swój potencjał- powiedział w piątek wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk podczas wizyty w Porcie Szczecin.
11.06.2021

Prace PLK w porcie w Szczecinie przekroczyły półmetek

Blisko 100 rozjazdów i 37 kilometrów nowych torów poprawi kolejowy dostęp do portu w Szczecinie. Prace minęły półmetek. Nowe tory i sieć trakcyjna montowane są też w Świnoujściu. Efektem inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. będzie efektywniejszy i bezpieczniejszy przewóz większej ilości ładunków. Inwestycja warta około 1,5 mld zł współfinansowana jest z unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę”.
28.05.2021

Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych realizuje prace pogłębiania Kanału Grabowskiego

Istotną obecnie inwestycją, w którą jest zaangażowana firma Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. jest „Zaprojektowanie oraz wykonanie robót budowlanych i pogłębiarskich w ramach modernizacji toru wodnego Świnoujście – Szczecin do głębokości 12,5m. Przedsiębiorstwo Robót czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. występuje jako podwykonawca prac dla DIVO joint venture, które wykonuje prace na rzecz zamawiającego - Urzędu Morskiego w Szczecinie.
20.04.2021

Obciążenia na nabrzeżu Czeskim rozpoczęte (foto, wideo)

W Porcie Szczecin na nabrzeżach Czeskim i Słowackim rozpoczęło się pogrążanie gigantycznych stalowych rur, które wzmocnią przebudowywane nabrzeża. Prace w ramach inwestycji „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Kanału Dębickiego” prowadzi sopocka grupa NDI. Umowa na roboty z ZMPSiŚ została podpisana w październiku ubiegłego roku, prace potrwają trzy lata.
01.04.2021

Zachodniopomorskie Centrum Logistyczne czeka na inwestora

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA przypomina przedsiębiorcom i firmom zainteresowanym dzierżawą Zachodniopomorskiego Centrum Logistycznego (ZCL) w porcie Szczecin, że mają jeszcze tydzień na wyrażenie zainteresowania tą lokalizacją.
22.03.2021

Zachodniopomorskie Centrum Logistyczne w porcie w Szczecinie czeka na inwestora

Zachodniopomorskie Centrum Logistyczne położone w samym centrum portu w Szczecinie czeka na inwestora. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza do współpracy firmy i podmioty zainteresowanie dzierżawą tego terenu i prowadzeniem działalności usługowej, logistycznej, dystrybucyjnej czy produkcyjnej.
22.02.2021

Szczecin i Świnoujście – praca zespołowa, czyli jak osiągnąć sukces w biznesie portowym

Szczecin i Świnoujście, a w zasadzie Zespół Morskich Portów Szczecin – Świnoujście to organizm gospodarczy kierowany przez jeden zarząd. Taki model organizacji pozwala na prowadzenie wspólnej polityki planistycznej, inwestycyjnej i operacyjnej. Na konkurencyjnym rynku portowym jest to niezaprzeczalnym atutem, zapewniającym ugruntowaną pozycję z dobrymi perspektywami na przyszłość nie tylko dla samych portów, ale również i korzystających z nich statków.
15.02.2021

Zachodniopomorskie Centrum Logistyczne zaprasza zainteresowanych dzierżawą

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza do wyrażenia zainteresowania dzierżawą terenów inwestycyjnych w szczecińskim porcie, określanych jako Zachodniopomorskie Centrum Logistyczne (ZCL). Chodzi o obszar o łącznej powierzchni blisko 9,4 ha, na którym może być prowadzona działalność usługowa, logistyczna, dystrybucyjna czy produkcyjna. Dzierżawą może być objęty cały teren, bądź poszczególne jego części, począwszy od 2 ha.
08.02.2021

Portowe konkursy rozstrzygnięte, laureaci nagrodzeni

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA podpisał 24 lutego ub. rok porozumienie z Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Okazją ku temu był jubileusz 70-lecia polskiej administracji w obu portach obchodzony w zeszłym roku.
01.02.2021

Mocne wejście portów ujścia Odry do gry o ładunki kontenerowe

Nie ulega wątpliwości, że głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu perfekcyjnie wpisuje się w oczekiwania rynku. To ważne przedsięwzięcie przyczyni się do radykalnego zwiększenia rangi zespołu portów Szczecin-Świnoujście w przeładunkach kontenerów w basenie Morza Bałtyckiego, wzmocni gospodarkę regionu i zwiększy atrakcyjność Polski jako miejsca inwestycji.
29.01.2021

Portowe szlaki kolejowe zmieniają się na lepsze

W porcie Szczecin pojawiła się nowa linia kolejowa. Wygląda imponująco. Mierzy blisko trzy i pół kilometra. Docelowo będzie długa na pięć kilometrów. Skomunikuje Ostrów Grabowski, w tym m.in. obecnie Fińskie nabrzeże kontenerowe ze szklakami kolejowymi wiodącymi do i z kompleksu portowego Szczecin-Świnoujście.
25.01.2021

Zespół portów Szczecin-Świnoujście podsumował przeładunki w 2020

Na nabrzeżach, których gospodarzem jest Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA przedsiębiorstwa portowe obsłużyły w 2020 roku podobną ilość ładunków jak w roku 2019. Porty zakończyły rok wynikiem 31 177,5 tys. ton, co wobec 32 174,8 tys. ton z roku 2019 jest wynikiem mniejszym o 3,1 proc.
18.01.2021

Nowy plac w porcie Szczecin na Nabrzeżu Greckim prawie gotowy (foto)

Rozpoczęte latem prace modernizacyjne Nabrzeża Greckiego w szczecińskim porcie dobiegają końca. Docelowo plac będzie miał powierzchnię trzech tysięcy metrów kwadratowych. Zostanie wzmocniony i utwardzony umożliwiając składowanie większej ilości towarów.
12.11.2020

Porty w Szczecinie i Świnoujściu - imponujące tempo prac poprawiających dostęp kolejowy

Mimo pandemii nie spada tempo prac przy największych w historii robotach budowlanych poprawiających dostęp kolejowy do portów w Szczecinie i Świnoujściu. W sumie ułożono już 21 kilometrów nowych torów: 14 kilometrów w rejonie stacji Szczecin Port Centralny i 7 kilometrów w Świnoujściu.
09.11.2020

W portach Szczecin-Świnoujście rusza pilotaż PCS. Będzie szybciej, bezpieczniej i oszczędniej

Już 2 listopada rusza pilotaż specjalnego systemu informatycznego, który usprawni transport towarów w porcie Szczecin- Świnoujście. Podobne funkcjonują już na całym świecie. Mają je Rotterdam, Hamburg czy Bremenhafen. W Polsce takiego systemu nie było. Teraz ma się to zmienić. Specjalna spółka powołana w 2017 roku pod patronatem byłego już Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej rozpoczyna jego wdrażanie.
26.10.2020

Port Szczecin-Świnoujście: należy wykorzystać możliwości, które daje lokalizacja (wywiad wideo)

- Jeśli uda nam się zrealizować wszystkie zamierzenia inwestycyjne, w 2050 roku będziemy dysponować w zespole portów Szczecin-Świnoujście potencjałem mogącym obsłużyć niemal trzykrotnie więcej ładunków aniżeli obecnie - zapewnia prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, Krzysztof Urbaś, z którym rozmawiamy o przełomowej budowie głębokowodnego terminala kontenerowego, pracy w czasie pandemii i olbrzymiej roli społecznej odpowiedzialności biznesu.
26.10.2020

Poprawia się dostęp kolejowy do portów w Szczecinie i Świnoujściu

Ponad 20 kilometrów nowych torów kolejowych ułożono w ramach trwającej przebudowy dostępu do portów w Szczecinie i Świnoujściu. Dzięki inwestycji skróci się czas transportu towarów, będzie można także bezpieczniej przewieźć więcej ładunków.
22.10.2020

Jubileuszowa zbiórka krwi w porcie Szczecin

„70 litrów na 70-lecie ZMPSiŚ” pod takim hasłem zarząd portów oraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie zorganizowały jubileuszową, bo piątą akcję zbiórki krwi w porcie Szczecin.
15.10.2020

Basen Kaszubski: podpisanie umowy z Doraco

Port Szczecin-Świnoujście zainaugurował rozpoczęcie projektu „Poprawa dostępu do Portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego”, właśnie podpisano umowę z wykonawcą.
09.10.2020

HERTZ Systems zapewnia ochronę przed dronami w Porcie Szczecin

8 października odbyły się ćwiczenia z udziałem obserwatorów, połączone z ćwiczeniami wojskowymi na terenie obiektu portowego „Drobnica Port Szczecin”. Celem ćwiczeń było sprawdzenie reagowania i współdziałania personelu oraz służb odpowiedzialnych za likwidację zagrożenia w trakcie przemieszczenia i załadunku wojsk NATO, przy wystąpieniu awarii przemysłowej zakładu dużego ryzyka w bezpośrednim sąsiedztwie rozmieszczenia sprzętu wojskowego.
09.10.2020

Ćwiczenia wojskowe w porcie Szczecin

W porcie Szczecin odbył się element ćwiczeń wojskowych "Wargacz 20".
08.10.2020

Niecodzienny gość w Porcie Szczecin

Nieczęsto widzi się statki tego typu w polskich portach. Wysokospecjalizowany „Apache II" był eksploatowany na akwenach, gdzie zazwyczaj wydobywane są ropa i gaz. Jednostka jest przeznaczona przede wszystkim do układania rurociągów. Niestety kryzys spowodował, że armator postanowił wyłączyć Apache II na razie z eksploatacji i zacumować statek w porcie Szczecin przy nabrzeżu Bułgarskim.
05.10.2020

Cyfryzacja akcji ZMPSiŚ SA

Wszyscy posiadacze papierowych akcji Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście proszeni są do złożenia posiadanych dokumentów akcji w celu ich dematerializacji (digitalizacji). Dokumenty akcji należy składać od 19 października 2020 r. w pokoju nr 34, na parterze siedziby Spółki tj. ul. Bytomska 7, Szczecin w poniedziałki w godzinach od 10:00 do 15:00 oraz w środy w godzinach od 10:00 do 16:00, po wcześniejszym umówieniu się pod numerem telefonu: 91 430-83-84.
29.09.2020

Antydronowy jastrząb już wkrótce w portach Szczecin-Świnoujście

W ramach prac nas systemem „Inteligentnej ochrony”, przedstawiciele Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. wzięli udział 23 września br. w realnym pokazie najnowszego systemu ochrony antydronowej „Jastrząb” firmy Hertz Systems, który zorganizowano na lotnisku w Zielonej Górze.
24.09.2020

Nowa maszyna przeładunkowa w porcie w Szczecinie

Aktualnie w Szczecinie została uruchomiona nowa maszyna przeładunkowa – Sennebogen 860 M. Przy masie około 80 ton i zasięgu 24 metrów, jest jedną z największych koparek używanych w grupie.
14.09.2020

Już za miesiąc oddaj z nami krew w porcie Szczecin

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, zapraszają na akcję poboru krwi, a ta już za miesiąc 15 października br. w godzinach 8.00-12.00 na parkingu przy budynku ZMPSiŚ SA ul. Bytomska 7 w Szczecinie.
14.09.2020

Kolejne działanie proekologiczne w porcie Szczecin

Port Szczecin-Świnoujście wzbogacił się o pole osadowe i zasobnię magazynową na Ostrowie Grabowskim wybudowaną przez spółkę Infra-Port. W tym miejscu będą składowane i utylizowane materiały pozostałe po czyszczeniu studzienek i kanalizacji deszczowej. Jest to kolejne działanie proekologiczne na terenie portu.
03.09.2020

Chcą promować inwestycję ZMPSiŚ w porcie Szczecin w rejonie Kanału Dębickiego

Cztery oferty wpłynęły do Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA w odpowiedzi na przetarg na realizację zdań promocyjno-informacyjnych dla projektu pn. „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Kanału Dębickiego”. Oferenci wycenili swoje usługi od 79 tys. do ponad 140 tys. złotych.
18.08.2020

Modernizacja dostępu kolejowego do portów w Szczecinie i Świnoujściu

W Szczecinie i Świnoujściu bez większych utrudnień trwają największe w historii prace budowlane poprawiające dostęp kolejowy do portów. Budowa obejmuje infrastrukturę kolejową stacji Szczecin Port Centralny i Świnoujście oraz terminal kontenerowy Ostrów Grabowski w Porcie Szczecin, a także tory zdawczo-odbiorcze w Porcie Świnoujście.
30.07.2020

Przyszłość transportu i logistyki w Europie Środkowej

Przyszłość transportu i logistyki w Europie Środkowej, wielki sukces międzynarodowej konferencji końcowej TalkNET.
22.07.2020

Drony wzmocnią bezpieczeństwo w porcie Szczecin-Świnoujście

Priorytetem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. oprócz wzrostu przeładunków jest bezpieczeństwo. Niedawne kontrole Komisji Weryfikacyjnych powołanych przez Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie i Komendanta Wojewódzkiego Policji potwierdziły bardzo wysoki poziom zaangażowania Oficerów Ochrony Obiektów Portowych i służb ochrony w zapewnienie bezpieczeństwa oraz prawidłowości procedur.
14.07.2020

Wielki koncert nocy letniej w Porcie Szczecin

Już w najbliższą sobotę 18 bm. widzowie TVP2 będą mieli okazję odkryć uroki Portu Szczecin. W bezpośrednim sąsiedztwie Elewatora Ewa, na wybudowanej na nabrzeżu scenie wystąpią: Beata Kozidrak, Ania Dąbrowska, Natalia Szroeder, Kuba Badach, Igor Herbut, Andrzej „Piasek” Piaseczny, Andrzej Krzywy, Artur Gadowski, Monika Borzym, Alicja Szemplińska, Andrzej Lampert oraz Kamil Bijoś. Koncert poprowadzi Tomasz Kammel.
13.07.2020

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

port,porty,port szczecin,port Świnoujście,szczecin,usługi portowe

Bulk Cargo-Port Szczecin Sp. z o.o.

przeładunki,składowanie,magazynowanie,port szczecin

Old Seas Sp. z o. o.

ładunki ponadgabarytowe,ładunki wielkowymiarowe,projekty transportowe,agencja morska,agent morski,shipping agent,makler morski,transport morski,barka górnopokladowa,ponton,holownik,holowanie pełnomorskie,kalkulacja uciągu,dobór tonażu,plan holowania,inspekcja on-hire,off-hire,czarterowanie,plan ładunkowy,kalkulacja uciągu holownika,port morski,port Gdańsk,port Ustka,port Gdynia,port Szczecin,Towcon,Towhire,Projectcon,Bargehire,Eurosund,Norsund,Eide Barge,Olkiluoto,Viiru,UR 93,UR 94,Rem Viking,Kaiserschleuse,Tryton,SB 5018,oldseas

Fast Baltic Sp. z o.o.

terminal morski,port morski,fast,przeładunki drobnicy,przeładunki morskie,przeładunki portowe,terminal drobnicowy,port szczecin,port odra

PARTNER-SHIP

wyposażenie statków,obróbka metali,konstrukcje stalowe,toczenie,frezowanie,szlifowanie,spawanie,dłutowanie,przekładnie zębate,windy kotwiczne,windy cumownicze,windy kotwiczno-cumownicze,chwytaki,produkcja i remonty urządzeń okrętowych,wytaczanie,cięcie,koła łańcuchowe,koła linowe,przewłoki,kabestany,wciągarki,przekładnie ślimakowe,osprzęt przeładunkowy,trawersy,uchwyty,zawiesia,naczepy,rolltrailery,chwytaki,żurawie,suwnice,remonty,suwnice bramowe,statki,port szczecin,port świnoujście,holownik,barka,obróbka wiórowa metali,remonty układarek,obróbka mechaniczna,obróbka ręczna,toczenie,tokarki,wiercenie,wiertarki,przeciąganie,przeciągarki,szlifowanie,szlifierki,frezowanie,frezarki,obwiedniówka,obwiedniowe,gwintowanie,gwintowniki,obróbka gwintów,obróbka kół zębatych,rozwiercanie,prace wiertarskie,prace frezarskie,pracefrezerskie,prace tokarskie,prace szlifierskie,przeciągarki,gładzenie,honowanie,dogładzanie,docieranie,toczenie gwintów,frezowanie gwintów,szlifowanie gwintów,walcowanie gwintó

Prezes portów Szczecin i Świnoujście Jarosław Siergiej zaprasza na II Kongres Polskie Porty 2030

Jarosław Siergiej, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, zaprasza na II Kongres Polskie Porty 2030, który odbędzie się 10-11 czerwca w hotelu Radisson Blu w Sopocie. Link do rejestracji online: https://kongrespolskieporty2030.gospodarkamorska.pl/rejestracja
15.04.2024

Bulk Cargo – Port Szczecin. Dobry 2023, optymistyczny 2024

Firma przeładunkowa Bulk Cargo – Port Szczecin, operująca w portach Szczecin i Świnoujście, ma za sobą niezły rok. Ze względu na nowe inwestycje wkrótce jednak wyniki firmy mogą być jeszcze lepsze.
16.02.2024

TransLogistica 2023. Branża morska chce się pokazać

Od wtorku do czwartku trwały w Warszawie targi TransLogistica Poland – największe w regionie wydarzenie biznesowe dla branży TSL. W halach EXPO XXI opowiedzieć o sobie chciały też firmy związane z transportem morskim.
09.11.2023

Bulk Cargo-Port Szczecin podsumował rok 2021 z wynikiem 3 mln i 900 tys. ton [WIDEO]

Największa szczecińska spółka przeładunkowa podsumowała rok 2021. Bulk Cargo w Porcie Szczecin zanotował wynik 3 mln i 900 tys. ton. Największy, bo aż 30 proc., okazał się wzrost koksu. 
27.01.2022

Porty w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie-Świnoujściu podają wyniki za rok 2021 [WIDEO]

W Ministerstwie Infrastruktury w Warszawie władze portów morskich podsumowują wyniki za 2021 rok. W konferencji udział biorą ministrowie Marek Gróbarczyk oraz Grzegorz Witkowski wraz z prezesami portów morskich: Gdańsk, Gdynia i Szczecin-Świnoujście.
17.01.2022

Forum Wizja Rozwoju 2021. Rozwój portów - cz. 1

Podczas pierwszego dnia Forum Wizja Rozwoju w Gdyni, jednego z najważniejszych gospodarczych wydarzeń w roku, politycy, samorządowcy i prezesi firm zastanawiali się, jaka będzie przyszłość polskich portów morskich, jak rozwinie się budowa floty offshore i morskich farm wiatrowych na morzu. W naszej relacji prezentujemy komentarze prelegentów wydarzenia.
29.08.2021

Bulk Cargo Port Szczecin - wzrost przeładunków w I kwartale i dobre perspektywy

W największej szczecińskiej Spółce przeładunkowej, po odczuwalnej stagnacji na rynku przeładunków w II i III kwartale 2020, spowodowanej skutkami pandemii koronawirusa, odnotowano wyraźne odbicie w ostatnim kwartale 2020 oraz utrzymanie trendu wzrostowego od początku bieżącego roku. Przewidywany poziom przeładunków w roku 2021 to 4 mln ton wobec 3,8 mln ton w 2020.
26.04.2021

Port Szczecin-Świnoujście: należy wykorzystać możliwości, które daje lokalizacja

- Jeśli uda nam się zrealizować wszystkie zamierzenia inwestycyjne, w 2050 roku będziemy dysponować w zespole portów Szczecin-Świnoujście potencjałem mogącym obsłużyć niemal trzykrotnie więcej ładunków aniżeli obecnie - zapewnia prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, Krzysztof Urbaś, z którym rozmawiamy o przełomowej budowie  głębokowodnego terminala kontenerowego, pracy w czasie pandemii i olbrzymiej roli społecznej odpowiedzialności biznesu.
26.10.2020

Bardzo dobre I półrocze w Bulk Cargo Port Szczecin

Największy szczeciński operator portowy spółka Bulk Cargo Port Szczecin w I półroczu 2019 powtórzyła bardzo dobry, ubiegłoroczny wynik przeładunkowy przekraczając 2 200 000 ton.
22.07.2019

Bulk Cargo-Port Szczecin zwiększa możliwości przeładunkowe

Przeładunki za pierwsze półrocze 2018 roku w Bulk Cargo-Port Szczecin w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku zwiększyły się o ponad 15%, do 2 246 508 ton, i nadal rosną. Aby sprostać temu wyzwaniu, największy szczeciński terminal inwestuje w nowy sprzęt, zwiększając tym samym możliwości przeładunkowe. Pracę w Bulk Cargo-Port Szczecin rozpoczęła właśnie nowoczesna ładowarka kołowa.
02.11.2018

Takiego wycieczkowca jeszcze w Szczecinie nie było

Seabourn Ovation w Szczecinie. Prawie 200-metrowa jednostka zacumowała w czwartek przy Nabrzeżu Polskim. To największa i najbardziej ekskluzywna jednostka, jaka kiedykolwiek cumowała w tym porcie.
15.06.2018

Polskie porty coraz bardziej atrakcyjne dla sektora TSL z Czech i Słowacji

Polskie porty coraz bardziej atrakcyjne dla sektora TSL z Czech i Słowacji. Od czwartku na Pomorzu przebywają uczestnicy wizyty studyjnej z tych krajów, którzy poznają korzyści, warunki i wyzwania wynikające ze współpracy z partnerami w Polsce. Pierwszy dzień poświęcony był Portowi Gdynia oraz portom: Szczecin i Świnoujście.
08.06.2018

Dziękujemy za wysłane grafiki.