• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

W szczecińskiej Radzie Miasta powstała nowa komisja ds. gospodarki morskiej

kw

12.05.2024 12:45 Źródło: Głos Szczeciński, GS24.pl
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski W szczecińskiej Radzie Miasta powstała nowa komisja ds. gospodarki morskiej

Partnerzy portalu

Rada Miasta Szczecin powołała do tej pory nieistniejąca komisję ds. gospodarki morskiej. Jej przewodniczącym został Stanisław Kaup. Dlaczego powstała i czym będzie się zajmować?

Pełna nazwa nowo powołanego organu to Komisja ds. gospodarki morskiej, rozwoju i promocji. Jak podaje Głos Szczeciński (GS24.pl), Stanisław Kaup, czyli nowo wybrany przewodniczący twierdzi, że komisja powstała niejako z potrzeby chwili. Pomimo tego, że miasto od morza oddalone jest wiele kilometrów, to jest z nim silnie związane, m.in. poprzez morskie przedsiębiorstwa oraz tradycje. Miasto czekają również nowe inwestycje offshorowe, np. budowa fabryki duńskiej firmy Vestas, w której montowane będą gondole i piasty turbin.  

Na pierwszym posiedzeniu komisji radni będą się przyglądać jednej z najbardziej znanych szczecińskich imprez związanych z morzem i jednocześnie związanych z promocja miasta - The Tall Ships Races 2024. Następne wyzwania nad którymi pieczę będzie sprawować komisja to inwestycje na Łasztowni, czy rewitalizacja bulwarów nad Odrą, a także inwestycje w porcie w Szczecinie. 

- Cieszymy się, że taka komisja powstała - mówi Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina, który w zarządzie miasta odpowiedzialny jest za inwestycje, między innymi firm zajmujących się produkcją związaną z offshorem. - Już dawno podkreślaliśmy, że Szczecin związany jest z morzem nierozerwalnie i widzimy, że właśnie ta branża ma coraz więcej do powiedzenia w mieście.

Fot. Depositphotos

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.