• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Jarosław Siergiej ponownie prezesem portów Szczecin i Świnoujście

jm

27.02.2024 23:00
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Jarosław Siergiej ponownie prezesem portów Szczecin i Świnoujście

Partnerzy portalu

Fot. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA

Nowym prezesem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście został Jarosław Siergiej.

Zgodnie z ogłoszeniem o rozpoczęciu postępowania kwalifikacyjnego na prezesa i członków zarządu spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, w piątek upływał termin nadsyłania aplikacji, a w sobotę miały one zostać oficjalnie otwarte. Na poniedziałek zaplanowano rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami. Dziś rano lokalne media w zachodniopomorskim poinformowały, że nowym prezesem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście został Jarosław Siergiej. To jego powrót na stanowisko, na którym zasiadał już w latach 2008-2013. Wcześniej był także prezesem Portu Police. Ponadto, w latach 2014-15 pełnił funkcję prezesa Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. W ostatnich latach pracował w spółce Wodociągi Zachodniopomorskie.

Nowy prezes ma rozpocząć oficjalne urzędowanie 1 marca.

W mediach podano, że w konkursie wzięło udział łącznie 10 kandydatów.

Jednocześnie rada nadzorcza ZMPSiŚ zakończyła postępowania na stanowiska wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych oraz wiceprezesa ds. infrastruktury bez wyłonienia kandydatów. W tej sytuacji rozpisany zostanie kolejny konkurs.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.