• <
nauta_2024

Odwołanie zarządu i prezesa Stoczni Szczecińskiej "Wulkan"

rk

22.02.2024 10:33
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Odwołanie zarządu i prezesa Stoczni Szczecińskiej "Wulkan"

Partnerzy portalu

Fot. Stocznia Szczecińska "Wulkan"

Jak poinformował sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, wiceminister Arkadiusz Marchewka, został odwołany zarząd Stoczni Szczecińskiej "Wulkan" Sp. z o.o. Zapowiedział, że odbędzie się tam audyt i kontrola wszystkich działań, które wcześniej były w niej podejmowane.

Wśród odwołanych znalazł się m.in. prezes zarządu Marek Opowicz. W ubiegłym tygodniu na stronie internetowej Stoczni Szczecińskiej „Wulkan” sp. z o.o. opublikowano informacje o nowym składzie rady nadzorczej. Jak wynikało z podanego opisu, aktualny skład rady tworzą Paweł Bartoszewski, Paweł Kamiński (jedyny, który należał również do poprzedniego składu), Agnieszka Pieńkowska-Opora, Jerzy Szkwarek, Rafał Zahorski i Aneta Zelek. Z funkcji odeszli Jakub Cieśla, Andrzej Madejski, Aleksandra Skibiniewska i Olgierd Waręski.

"Teraz czas na audyt i kontrolę wszystkich działań podejmowanych przez poprzedni rząd. Następny etapem będzie wybór nowego kierownictwa stoczni w otwartym konkursie. Będą liczyć się tylko kompetencje", podkreślił na portalu X (dawniej Twitter) wiceminister.

Pod koniec stycznia Arkadiusz Marchewka przekazał, że szczecińską stocznię czeka "bardzo wnikliwy audyt".

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.