• <
nauta_2024

Nowy skład rady nadzorczej Stoczni Szczecińskiej "Wulkan"

rk

16.02.2024 11:01
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Nowy skład rady nadzorczej Stoczni Szczecińskiej "Wulkan"

Partnerzy portalu

Fot. Stocznia Szczecińska "Wulkan"

Na stronie internetowej Stoczni Szczecińskiej „Wulkan” sp. z o.o. opublikowano informacje o nowym składzie rady nadzorczej.

Jak wynika z opisu podanego przez stocznię, aktualny skład rady tworzą Paweł Bartoszewski, Paweł Kamiński (jedyny, który należał również do poprzedniego składu), Agnieszka Pieńkowska – Opora, Jerzy Szkwarek, Rafał Zahorski i Aneta Zelek. Z funkcji odeszli Jakub Cieśla, Andrzej Madejski, Aleksandra Skibiniewska i Olgierd Waręski.

Przypomnijmy, że w tym miesiącu nastąpiły zmiana składu zarządu Funduszu Rozwoju Spółek, będącego właścicielem Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” i Stoczni Szczecińskiej „Wulkan”. Zarząd FSR został odwołany przez nową radę nadzorczą, którą desygnowało Ministerstwo Infrastruktury. 30 stycznia wiceminister Arkadiusz Marchewka poinformował, że Stocznię Szczecińską "Wulkan" czeka "bardzo wnikliwy audyt". Wskazał też, że wszystkie podmioty, które są w rękach Skarbu Państwa będą dokładnie prześwietlone. Działania, które miały w nich miejsce przez ostatnie lata również będą zbadane i w razie potrzeby wyjaśniane.

Fundusz Rozwoju Spółek to spółka Skarbu Państwa powołana w 2016 roku. Jej zadaniem było wspieranie przemysłu stoczniowego, ze szczególnym uwzględnieniem projektu „Batory” (budowy nowych promów dla polskich armatorów). Miała ona także czuwać nad efektywnym wykorzystaniem możliwości „Gryfii” i „Wulkanu”, które nie radziły sobie dobrze na rynku. Działanie FRS, jak i funkcjonowanie obu stoczni, zostało negatywnie ocenione w niedawnych raportach NIK.

Na infrastrukturę Stoczni Szczecińskiej ,”Wulkan” składają się w głównej mierze obiekty charakterystyczne dla branży stoczniowej, w tym doskonale udźwigowione hale, pochylnie, nabrzeża, magazyny, place prefabrykacyjne i składowe.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.