• <
premium

Dane kontaktowe

  • Adres: 71-700 Szczecin, Brdowska 12
  • Telefon: 91 42 42 200
  • Fax: 91 42 42 733

Udostępnij

Morska Stocznia Remontowa Gryfia S.A. powstała w wyniku połączenia dwóch zachodniopomorskich zakładów, które od września 2013r., prowadzą działalność operacyjną jako jedna spółka. Stocznia posiada dwa zakłady produkcyjne, w Szczecinie i Świnoujściu. Początki działalności stoczni w Szczecinie sięgają początku lat pięćdziesiątych poprzedniego wieku. Nie mniej bogate doświadczenie ma zakład w Świnoujściu, który prowadzi działalność od 1968r.

Stocznia oferuje usługi z zakresie remontów, przebudowy i budowy nowych jednostek. Wykonujemy remonty awaryjne i przeglądy klasowe statków. Od ponad 15 lat jest również producentem konstrukcji stalowych offshore.

MSR Gryfia S.A. posiada bogate zaplecze techniczne, umożliwiające kompleksowe remonty i przebudowy zarówno dużych statków handlowych, jak i promów pasażerskich oraz specjalistycznych jednostek wielozadaniowych. Centralne położenie stoczni w Europie, bliska odległość od głównych tras komunikacyjnych transportu lądowego i od ważnych linii żeglugowych oraz bogata infrastruktura sprawia, że oba zakłady są dobrym partnerem do prowadzenia remontów jednostek.

Stocznia w Szczecinie jest wszechstronnie i dobrze wyposażonym zakładem oferującym pełną obsługę statków morskich wszelkich typów i wielkości do panamaxów włącznie. Usytuowanie Stoczni w porcie, w centrum dynamicznie rozwijającej się strefy przemysłowej oraz bliskość skrzyżowania głównych dróg międzynarodowych stanowią doskonałe miejsce do realizacji wszelkich projektów związanych z gospodarką morską.

Stocznia w Świnoujściu jest położona bezpośrednio przy wejściu z otwartego morza, dzięki czemu stanowi dogodną lokalizację dla wszystkich armatorów, którzy chcą maksymalnie skrócić czas wejścia statku na remont. Hale produkcyjne oraz rozległe place montażowe przystosowane są dodatkowo do prefabrykacji i montażu wielkogabarytowych konstrukcji przeznaczonych dla klientów z branży offshore.

Lokalizacja obu zakładów, w pobliżu granicy z Niemcami zapewnia łatwy transport urządzeń i części zamiennych od dostawców z Europy Zachodniej oraz szybki dojazd specjalistycznych serwisów. W przypadku produkcji konstrukcji stalowych dogodny transport gotowych modułów na główne rynki w Europie Zachodniej.

DOKI
MSR Gryfia S.A. dysponuje łącznie sześcioma dokami pływającymi w Szczecinie i Świnoujściu, w tym jednym z najnowszych i największych w Polsce – dokiem nr 5 o nośności 17 000 ton, który pozwala na dokowanie statków do 40 000 DWT. Ponadto remonty mniejszych statków wykonywane są na trzech pontonach.

Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” S.A. to nowa jakość usług zorientowanych na klienta, świadczonych w zakresie wykonywania kompleksowych remontów, przebudów oraz budowy statków i specjalistycznych konstrukcji offshore.

Świadoma, że potrzeby i oczekiwania klienta są podstawowym warunkiem sukcesu rynkowego, organizacja deklaruje stałe podnoszenie jakości świadczonych usług i prowadzonej działalności produkcyjnej poprzez sprawne i efektywne zarządzanie, mając na uwadze obowiązujące przepisy prawa, przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony środowiska, przepisy instytucji klasyfikacyjnych, a w szczególności wymagania Klientów.

Prawidłowa realizacja procesu usługowego zagwarantowana jest poprzez ciągłe doskonalenie wdrożonego w organizacji Systemu Zarządzania Jakością opartego na normach PN-EN ISO 9001, PN-EN ISO 3834-2, OHSAS 18001, PN-EN ISO/IEC 17025, AQAP 2110, w tym także poprzez jednoznaczne określenie kompetencji i uprawnień personelu zarządzającego i operacyjnego zaangażowanego w realizację celów organizacji.


Posiadane certyfikaty:

Certyfikat Nr NC-2744
Wydany przez Polski Rejestr Statków oparty na normie PN-EN ISO 9001:2015 i OHSAS 18001:2007 w zakresie "produkcja i naprawa statków i konstrukcji pływających, produkcja konstrukcji metalowych i ich części w tym offshore"
Certyfikat Nr NC-2744/1
Wydany przez Polski Rejestr Statków oparty na normie PN-EN ISO 3834-2:2007 w zakresie "produkcja i naprawa statków i konstrukcji pływajacych, produkcja konstrukcji metalowych i ich części w tym offshore"
Certyfikat Nr 562/S/2018
Wydany przez Centrum Certyfikacji Jakości oparty na normie ISO 9001:2015 w zakresie "produkcja i naprawa statków i konstrukcji pływających, produkcja konstrukcji metalowych i ich części w tym offshore"
Certyfikat Nr 562/A/2018
Wydany przez Centrum Certyfikacji Jakości potwierdzający, że system zarządzania jakością wdrożony w organizacji spełnia wymagania publikacji AQAP 2110. Zakres certyfikacji: „Projektowanie,remonty i przebudowy statków”.
Certyfikat Nr AB 1068
Wydany przez Polskie Centrum Akredytacji oparty na normie PN-EN ISO/IEC 17025:2005 akredytowana działalność jest określona w Zakresie Akredytacji Nr AB 1068. ( Pełna wersja akredytacji dostępna pod linkiem (Nr AB 1068 )

FilmyMarek Gróbarczyk podsumowuje 3 lata funkcjonowania MGMiŻŚ


Integracja PŻM i Stoczni Remontowej Gryfia


MSR Gryfia położyła stępkę pod budowę promu dla PŻB


Cracovia w całej okazałości w doku MSR Gryfia


Zdjęcia

 - GospodarkaMorska.pl

Opis dodatkowy

stocznia remontowa, remonty statków, przebudowy statków, przebudowa statków, dok pływający, offshore

Dziękujemy za wysłane grafiki.