• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Amerykańskie samoloty i okręt koalicyjny zestrzeliły pięć dronów szturmowych Huti na Morzu Czerwonym

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Amerykańskie samoloty i okręt koalicyjny zestrzeliły pięć dronów szturmowych Huti na Morzu Czerwonym

Partnerzy portalu

Fot. MW Niemiec

Centralne dowództwo USA (CENTCOM) poinformowało, że we wtorek amerykańskie samoloty i okręt wojenny koalicji zestrzeliły na Morzu Czerwonym pięć jednokierunkowych dronów szturmowych, które pochodziły z obszarów kontrolowanych przez Huti w Jemenie.

Drony „stanowiły bezpośrednie zagrożenie dla statków handlowych, amerykańskiej marynarki wojennej i okrętów koalicyjnych w regionie” – stwierdził CENTCOM w środowym oświadczeniu.

We wtorek dpa podała, że niemiecka fregata „Hessen”, biorąca udział w unijnej misji wojskowej Aspides skutecznie walczyła tego dnia z dwoma dronami Huti.

W środę Centrum operacji handlu morskiego Wielkiej Brytanii (UKMTO), które nadzoruje żeglugę na Bliskim Wschodzie, poinformowało, że Huti zaatakowali rakietą masowiec pływający pod banderą Wysp Marschala, będący własnością Grecji. Rakieta eksplodowała kilka mil od dziobu statku. „Załoga i statek uznane są za bezpieczne i płyną do następnego portu zawinięcia” – oznajmiło UKMTO.

wr/

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.