• <
bulk_cargo_port_szczecin

Zarząd Portów Szczecin i Świnoujście odwołany

Partnerzy portalu

Krzysztof Urbaś, fot. GospodarkaMorska.pl

Nowa Rada Nadzorcza Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście odwołała zarząd spółki.

Prezes oraz dwaj wiceprezesi Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście zostali odwołani ze swoich stanowisk. Tymczasowo obowiązki prezesa zarządu przejął Stanisław Iwan – członek Rady Nadzorczej. W najbliższym czasie powinien zostać ogłoszony konkurs na prezesa.

Do dzisiaj skład zarządu tworzyli Krzysztof Urbaś (prezes), Jacek Sławomir Cichocki (wiceprezes ds. infrastruktury) oraz Daniel Stachiewicz (wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych).

Zaledwie wczoraj podawaliśmy informację o nowym składzie Rady Nadzorczej ZMPSiŚ. Znaleźli się w nim Łukasz Stackiewicz, Daniel Wacinkiewicz, Leszek Czajkowski, Andrzej Ogłodziński, Wojciech Dominik Kamiński, Sylwester Marcin Krycha, Stanisław Iwan, Anna Aleksandra Gardzińska, Patryk Jan Zbroja i Patrycja Nowak-Zaręba.

Wedle podanych na początku roku informacji, porty Szczecin i Świnoujście przeładowały w 2023 roku około 36 mln ton ładunków, co jest wynikiem zbliżonym do rezultatu z 2022 roku. Najwięcej było surowców energetycznych, w tym oleju napędowego i gazu oraz zbóż. W ostatnich latach w portach prowadzony był także szereg inwestycji, w tym przebudowa terminala promowego. Trwa także budowa terminala instalacyjnego w Świnoujściu, na wczesnym etapie uzgodnień jest budowa głębokowodnego terminala kontenerowego.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.