• <
bulk_cargo_port_szczecin

Będzie Polski Pawilon na tegorocznej Posidonii

jm

06.02.2024 14:00

Partnerzy portalu

Fot. Gov.pl

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Morskich Posidonia 2024 ponownie zorganizowany zostanie Polski Pawilon.

Dziś w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury odbyło się spotkanie organizacyjne na temat Polskiego Pawilonu na Międzynarodowych Targach Posidonia 2024, które odbędą się 3-7 czerwca w Atenach. W spotkaniu, któremu przewodził wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka, wzięli udział przedstawiciele zainteresowanych podmiotów sektora gospodarki morskiej: m.in. Portu Gdańsk, Portu Gdynia, Portów Szczecin i Świnoujście, stoczni Nauta i Gryfia, Polski Rejestr Statków i Bota Technik. Resort podał, że rozpoczął opracowywanie szczegółów pawilonu, elementów strategii wystawienniczej i kwestii dotyczących wydarzeń towarzyszących, jak prezentacji polskich podmiotów biorących udział w targach.

Międzynarodowe Targi Morskie Posidonia odbywają się co 2 lata w Atenach. Jest to jedna z największych imprez targowych światowej branży morskiej. Wspólny pawilon dla polskich podmiotów sektora – zarówno prywatnych, jak i należących do Skarbu Państwa – nie jest nową inicjatywą. Ministerstwo podaje, że jego pierwowzorem był Pawilon Polskiej Branży Morskiej, jaki pojawił się na targach w 2018 roku.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.