• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Polski Dzień Morza w Budapeszcie z udziałem przedstawicieli branży portowej

rk

14.05.2024 13:54 Źródło: Krajowa Izba Gospodarki Morskiej
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Polski Dzień Morza w Budapeszcie z udziałem przedstawicieli branży portowej

Partnerzy portalu

Fot. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

Krajowa Izba Gospodarki Morskiej zorganizowała 14 maja br. w Budapeszcie drugą edycję Polskiego Dnia Morza na Węgrzech. Wydarzenie powstało przy współpracy z polską ambasadą oraz zaprzyjaźnionymi organizacjami okołobiznesowymi.

Celem wydarzenia jest promowanie w tym śródlądowym kraju polskiej branży morskiej. Jest to o tyle istotne, że węgierscy przedsiębiorcy, poszukujący rynków zbytu oraz możliwości zamówień, poszukują dogodnych tras do portów morskich. Stąd jako atrakcyjne rozwiązanie są promowane te znajdujące się w Polsce. W podobny sposób branża była promowana w ub. r. także m.in. w Słowacji.

Podczas spotkania zaprezentowali się przedstawiciele firm i instytucji związanych z morzem, prezentując także oferty dla węgierskiego biznesu. W panelu zatytułowanym „Uniwersalizm polskich portów morskich jako gwarancja dostaw do i z Węgier” ofertę Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. zaprezentowała dyrektor ds. handlowych Aneta Szreder-Piernicka. Podobne wystąpienia mieli także przedstawiciele Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A. oraz Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.