• <
BOTA_2023

Prace na morskiej trasie Szczecin i Świnoujście trwają dalej. Umowa z PRCiP i Van der Herik Kust podpisana

rk

18.03.2023 10:56 Źródło: PRCiP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Prace na morskiej trasie Szczecin i Świnoujście trwają dalej. Umowa z PRCiP i Van der Herik Kust podpisana

Partnerzy portalu

Urząd Morski w Szczecinie

Urząd Morski w Szczecinie podpisał 14 marca umowę z konsorcjum firm: Przedsiębiorstwem Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. (PRCiP) z siedzibą w Gdańsku (lider), będącą największym przedsiębiorstwem pogłębiarskim w Polsce oraz holenderską firmą hydrotechniczną Van der Herik Kust.


Podpisany dokument dotyczy przetargu na prace czerpalno-refulacyjne w latach 2023-2025 r. na torze wodnym Szczecin – Świnoujście. Szacunkowa ilość robót wynosi min. 1.200.000 m3. Wartość umowy to 56 520 000 00 zł brutto.


Inwestycje w infrastrukturę Portów Szczecin i Świnoujście służą wzrostowi ich potencjałowi dla gospodarki morskiej, co objawia się m.in. w rosnących przeładunkach oraz wchodzeniu coraz większych statków transportowych, o czym pisaliśmy m.in. TUTAJ.


To również nie pierwszy raz, gdy PRCiP realizuje prace związane z rozbudową morskiej infrastruktury w województwie zachodniopomorskim. W 2021 roku firma była podwykonawcą robót czerpalnych dla konsorcjum firm PORR S.A. (lider) oraz TGE GAS Engineering GmbH (partner) w ramach inwestycji „Rozbudowa części morskiej terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.”

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.