• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

HERTZ Systems zapewnia ochronę przed dronami w Porcie Szczecin

ew

09.10.2020 09:21 Źródło: mat. prasowe
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski HERTZ Systems zapewnia ochronę przed dronami w Porcie Szczecin

Partnerzy portalu

HERTZ Systems zapewnia ochronę przed dronami w Porcie Szczecin - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe

8 października odbyły się ćwiczenia z udziałem obserwatorów, połączone z ćwiczeniami wojskowymi na terenie obiektu portowego „Drobnica Port Szczecin”. Celem ćwiczeń było sprawdzenie reagowania i współdziałania personelu oraz służb odpowiedzialnych za likwidację zagrożenia w trakcie przemieszczenia i załadunku wojsk NATO, przy wystąpieniu awarii przemysłowej zakładu dużego ryzyka w bezpośrednim sąsiedztwie rozmieszczenia sprzętu wojskowego.

HERTZ Systems podczas ćwiczeń był odpowiedzialny za sprawdzenie możliwości wykorzystania systemu antydronowego do zabezpieczenia działań wojsk w porcie oraz warunków koniecznych do osłony informacyjnej, zgodnie z BMP Marine Infrastructure Testing for NATO.  

W ćwiczeniach uczestniczyła liczna grupa osób i obserwatorów. O skuteczność systemu antydronowego HAWK firmy Hertz System mogli się przekonać między innymi: pracownicy Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A., pracownicy ochrony obiektu portowego, załoga okrętu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu, Brygada WOT, przedstawiciele Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Żandarmeria Wojskowa, Policja, Państwowa Straż Pożarna, przedstawiciele Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, ABW, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Szczecinie, Wydziału Zarządzania Kryzysowego Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Gminy Miasta Szczecin, DB Port Szczecin i Grupy Azoty Polyolefins S.A.

W ćwiczeniach zostały wykorzystane najnowsze rozwiązania firmy HERTZ Systems służące do ochrony przed dronami, czyli wersja mobilna z centrum monitorowania.  W trakcie ćwiczeń system musiał zlokalizować i rozpoznać drony „własne” portowe od dronów „obcych”, które wtargnęły na teren portu, a w kolejnym kroku drony intruzów przejąć i zneutralizować. Warte podkreślenia jest, że system antydronowy HAWK nie tylko ustala obecną pozycję drona z dokładnością GPS, ale także jego pozycję startową oraz wskazuje aktualne miejsce przebywania jego operatora. W wyniku przejęcia kontroli nad „wrogim” dronem, jego operator traci nad nim wszelką kontrolę.  Przestaje otrzymywać informacje wideo i telemetryczne. Nie ma żadnej możliwości na ponowne odzyskanie kontroli nad dronem. System antydronowy HAWK, w wersji mobilnej umożliwia rozpoznanie i neutralizacje drona lub roju dronów w odległości do 7 km. 


Gospodarka Morska
fot. mat. prasowe
bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.