• <
bulk_cargo_port_szczecin

Przyszłość transportu i logistyki w Europie Środkowej

ew

22.07.2020 12:55 Źródło: www.port.szczecin.pl
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Przyszłość transportu i logistyki w Europie Środkowej

Partnerzy portalu

Przyszłość transportu i logistyki w Europie Środkowej - GospodarkaMorska.pl
fot. GospodarkaMorska.pl

Przyszłość transportu i logistyki w Europie Środkowej, wielki sukces międzynarodowej konferencji końcowej TalkNET.

W czwartek, 16 lipca br.odbyła się międzynarodowa konferencja końcowa TalkNET, której zadaniem było dalsze omówienie celu projektu UE, który koncentrował się na optymalizacji koordynacji między zainteresowanymi stronami w dziedzinie transportu towarowego w Europie Środkowej.

Wydarzenie internetowe, promowane przez Zarząd Portu Północnego Morza Adriatyckiego - Porty Weneckie i Chioggia jako partnera wiodącego projektu, zgromadziło ponad 130 uczestników, w tym ekspertów sektora logistycznego. Jednym z partnerów projektu jest Zarząd Morskich Portów w Szczecinie i Świnoujściu SA. Podczas konferencji prelegenci z 13 krajów dyskutowali na temat eko-innowacyjnych i multimodalnych rozwiązań dla transportu towarowego oraz na temat przyszłości transportu i logistyki w Europie Środkowej, wykorzystując naukę i wyniki projektu TalkNET.

W ciągu trzech lat opracowano ponad 40 badań, 5 narzędzi wiedzy, 9 planów działania, 11 działań pilotażowych i 2 działania szkoleniowe, których celem jest rozwój projektów do wspierania zrównoważonych inwestycji w optymalizację węzłów multimodalnych i ekoinnowację. Odpowiednie wyniki osiągnięto również dzięki ponadnarodowemu podejściu i silnemu zaangażowaniu zainteresowanych stron, co zapewni znaczący wpływ, który przyczyni się do rozwiązania kwestii zrównoważonego transportu towarowego w Europie Środkowej w ramach Europejskiego Zielonego Ładu.

Podczas konferencji Michele Acciaro, profesor nadzwyczajny logistyki morskiej na Uniwersytecie Logistycznym w Kühne, wygłosił przemówienie inauguracyjne na temat postępów, wyzwań i działań politycznych na rzecz zrównoważonych globalnych łańcuchów dostaw w Europie. Następnie w dwóch czatach, międzynarodowi prelegenci dyskutowali odpowiednio o aktualnym stanie ekoinnowacyjnych rozwiązań w zakresie transportu, w tym rynku LNG i zrównoważonych sposobów przenoszenia transportu towarowego z transportu drogowego na kolejowy, wdrażając rozwiązania multimodalne.

TalkNET - Transport and Logistics Stakeholders Network to projekt współpracy na rzecz multimodalnego, przyjaznego dla środowiska transportu towarowego w Europie Środkowej, w który zaangażowało się 15 partnerów spośród portów, operatorów intermodalnego transportu drogowego i kolejowego, wiosek towarowych i władz regionalnych z ośmiu różnych krajów europejskich.

Współfinansowany przez program UE INTERREG EUROPA CENTRALNA 2014-2020 o łącznym budżecie w wysokości 2,5 mln euro, TalkNET ma na celu wzmocnienie wydajności węzłów logistycznych, ich połączeń z lądem i związanych z nimi usług logistycznych, jak również wdrożenie alternatywnych paliw i energooszczędnych rozwiązań zdolnych do osiągnięcia celów UE w zakresie gospodarki niskoemisyjnej.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.