• <

Szczecin jak Odessa. Port planem filmowym dla amerykańskiego thrillera [WIIDEO, ZDJĘCIA]

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Szczecin jak Odessa. Port planem filmowym dla amerykańskiego thrillera [WIIDEO, ZDJĘCIA]

Partnerzy portalu

Szczecin jak Odessa. Port planem filmowym dla amerykańskiego thrillera [WIIDEO, ZDJĘCIA] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Piotr Sikora

Zdjęcia do "Final Diagnosis: No Seconds Chances" trwają w środę (2 lutego) na terenie Portu Szczecin. W amerykańskim thrillerze medyczno-szpiegowskim zagrają również polscy aktorzy: Ilona Janyst i Paweł Sakowski. Premiera produkcji planowana jest na 2023 rok.

Szczecin według pojawiających się doniesień medialnych został wybrany przez producentów ze względu na ciekawą architekturę krajobrazu i unikatową zabudowę, w tym właśnie portową. Polskie miasto w filmie ma być Odessą. Dojdzie tu m.in. do spotkania z rosyjskimi szpiegami, a finałem będzie strzelanina. 

Jak przyznał Jason T. Madicus, producent z Kalifornii, sam scenariusz miał być napisany właśnie z uwzględnieniem klimatu miasta, który daje wiele możliwości dla filmowców. 

Za reżyserię sceny w Szczecinie odpowiada pochodzący z tego miasta Jakub Boruń. Cytowany na łamach lokalnego portalu przyznał, że propozycję przyjął bez wahania, do spotkania z producentem w Szczecinie doszło w grudniu i już wtedy padły pomysły na wspólne projekty.

Port w Szczecinie jako port w Odessie

Szczeciński port na zdjęcia nadał się idealnie ze względu na podobną industrialną infrastrukturę. W ten sposób przypomina port w Odessie. Sceny nagrane w Szczecinie pojawią się w końcowej części filmu.

W produkcji zobaczymy także polskich aktorów: Ilonę Janyst, znaną m.in. z serialu "Rojst" i "M jak Miłość", oraz Pawła Sakowskiego, który zagrał m.in. w "Grze o tron".

– To kolejny raz gdy szczeciński port jest miejscem planu filmowego. Wcześniej kręcono u nas m.in. ujęcia do filmu "Kobiety mafii 2" Patryka Vegi oraz polskiego serialu – przypomina Monika Woźniak-Lewandowska z Działu Marketingu i Komunikacji Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. – Bardzo nas cieszy, że to właśnie tereny Portu Szczecin przyczyniają się do promocji Szczecina w polskich i zagranicznych produkcjach filmowych. 

Dodajmy, że zdjęcia do filmu powstawały także w Poznaniu. Premiera amerykańskiego thrillera "Final Diagnosis: No Seconds Chances" zaplanowana jest w 2023 roku na najpopularniejszych platformach streamingowych. Producent zapowiedział również, że będzie to pierwsza z planowanych produkcji na Pomorzu Zachodnim.

okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.