• <

Wynik wyszukiwania - "cma cgm" - Wiadomości

Technologie Wärtsilä zminimalizują emisje na dwóch nowych promach CMA CGM

Grupa technologiczna Wärtsilä dostarczy silniki, system zasilania paliwem gazowym i pędniki do dwóch nowych promów ro-pax budowanych dla francuskiego operatora La Méridionale, spółki zależnej CMA CGM. Statki, które zostały specjalnie zaprojektowane w celu zminimalizowania emisji. Zostaną zbudowane w stoczni China Merchants Jinling Shipyard w Weihai i będą kursować między Marsylią a Korsyką. Umowa z Wärtsilä została zaksięgowana w kwietniu 2024 roku.
05.06.2024

Nowojorskie terminale czeka modernizacja

Władze Nowego Jorku przymierzają się do znaczącej modernizacji tamtejszych terminali. Docelowo mają one tworzyć nowoczesny port morski i centrum społeczności.
15.05.2024

W południowokoreańskiej stoczni zwodowano kolejny statek napędzany LNG dla CMA CGM

W stoczni Samsung Heavy Industries w Geoje odbyła się ceremonia wodowania i chrztu kolejnego, nowoczesnego statku dla francuskiego przewoźnika. CMA CGM Ambition ma wpisywać się w realizację planów o tworzeniu niskoemisyjnej floty, zgodnie z ideą dekarbonizacji branży morskiej.
30.04.2024

CMA CGM i Bpifrance chcą dekarbonizować branżę morską we Francji. Tworzą fundusz o wartości 200 mln euro

Celem przyspieszenia transformacji energetycznej zgodnie z wytycznymi Międzynarodowej Organizacji Morskiej, CMA CGM i Bpifrance tworzą fundusz mający wesprzeć zmiany, jakie mają zajść w francuskim sektorze branży morskiej.
25.04.2024

Pierwsza operacja bunkrowania LNG przeprowadzona w litewskim porcie Kłajpeda

Pierwsza operacja bunkrowania LNG między statkami została pomyślnie przeprowadzona w porcie w Kłajpedzie. 9 kwietnia tankowiec LNG Avenir Aspiration zabunkrował 326 m3 skroplonego gazu ziemnego na 170-metrowym kontenerowcu CMA CGM Aurora. To znaczący kamień milowy dla usług morskich w głównym litewskim węźle transportowym.
11.04.2024

Damen Shipyards i CMA CGM będą współpracować nad zwiększeniem wydajności kontenerowców

Damen Shipyards Group i wiodąca grupa żeglugowa CMA CGM rozpoczynają współpracę, która zaowocuje znaczącymi modyfikacjami około 100 statków armatora. Zapewnią one oszczędność paliwa na poziomie ponad 10 procent. Modernizacje odbędą się w Damen Shiprepair Dunkerque (DSDu) i Damen Shiprepair Amsterdam (DSAm), które posiadają jedne z największych suchych doków w Europie i wieloletnie doświadczenie w kompleksowych remontach i modernizacjach.
03.04.2024

CMA CGM zawiesza rejsy do jednego z portów Haiti

Gigant żeglugowy podał, że ze względu na pogarszającą się sytuację na Haiti, zawiesza rejsy do jednego z tamtejszych portów.
29.03.2024

CMA CGM współpracuje z Nike na rzecz zrównoważonej żeglugi

Z radością ogłaszamy współpracę z firmą Nike w celu zmniejszenia śladu węglowego generowanego przez jej transport morski. Inicjatywa ta płynnie wpisuje się w kompleksową strategię grupy CMA CGM dotyczącą dekarbonizacji, dążąc do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 r. i wspierając naszego klienta w dekarbonizacji jego łańcucha dostaw. Oznacza to cenny postęp w zaangażowaniu obu firm w zrównoważony rozwój.
05.03.2024

Do trzech razy sztuka. CMA CGM chce wrócić na Morze Czerwone

Żeglugowy gigant CMA CGM po raz kolejny spróbuje wrócić do tranzytu przez Morze Czerwone. Grupa już dwa razy się wycofywała z tej trasy ze względu na zagrożenie atakami Huti.
01.03.2024

Miliardowy kontrakt CMA CGM. Francuski gigant kupuje Bolloré Logistics

Bolloré i CMA CGM ogłosiły 29 lutego zakończenie sprzedaży wszystkich udziałów spółki Bolloré Logistics na rzecz CMA CGM. Przy tym zaznaczono, że przeniesienie Bolloré Logistics Sweden AB do Grupy CMA CGM pozostaje uzależnione od uzyskania przez tę ostatnią zgody na inwestycje zagraniczne na terenie Szwecji. Cena zakupu wynosi 4,85 miliardów euro.
01.03.2024

COSCO Shipping oraz partnerzy przedłużają sojusz OCEAN Alliance

Dyrektorzy Generalni COSCO Shipping, CMA CGM, Evergreen oraz OOCL podpisali Memorandum o Porozumieniu w sprawie przedłużenia sojuszu OCEAN Alliance.
27.02.2024

CMA CGM wstrzymuje tranzyt przez Morze Czerwone

Choć nie ma oficjalnego potwierdzenia, to najprawdopodobniej grupa CMA CGM zdecydowała się na wstrzymanie tranzytu przez Morze Czerwone po tym, jak jej statek został dwukrotnie zaatakowany przez Huti.
03.02.2024

Masdar podpisuje z CMA CGM umowę o partnerstwie w zakresie wdrażania ekologicznych paliw dla branży morskiej

Zajmująca się rozwojem technologii odnawialnych firma ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Masdar, podpisała umowę o strategicznym partnerstwie w zakresie dostaw (Strategic Supply Partnership, SSP) z francuskim gigantem branży żeglugowej CMA CGM. Dokument obejmuje długoterminowe umowy na odbiór ekologicznych paliw morskich. Ma być to także początek mocnego partnerstwa na rzecz dekarbonizacji żeglugi dzięki czystej energii.
30.01.2024

CMA CGM planuje stopniowo przywracać rejsy przez Morze Czerwone

CMA CGM zawiesiła działalność na Morzu Czerwonym w odpowiedzi na falę ataków na międzynarodowe statki handlowe, za które odpowiedzialna jest wspierana przez ran grupa bojowników Huti z Jemenu. Obecne trwają prace nad planami stopniowego zwiększania liczby rejsów przez Morze Czerwone.
27.12.2023

CMA CGM zamawia osiem dodatkowych kontenerowców napędzanych metanolem

Według medialnych doniesień, francuski gigant żeglugowy CMA CGM złożył kolejne znaczące zamówienie na kontenerowce napędzane metanolem, zwiększając swój portfel zamówień do 34 statków tego typu.
29.09.2023

CMA CGM zainaugurowało rejsy do Baltic Hub

Wraz z zawinięciem do Baltic Hub blisko 400-metrowego CMA CGM Zheng He rozpoczęły się rejsy w ramach nowego serwisu oceanicznego, łączącego Gdańsk z południowokoreańskim Busan.
16.08.2023

CMA CGM otwiera nowy serwis oceaniczny do Portu Gdańsk

Dzięki nowemu serwisowi, Port Gdańsk uzyska bezpośrednie połączenie z Busan, największym portem kontenerowym Korei Południowej i 6. największym na świecie. Pierwsze zawinięcie kontenerowca armatora CMA CGM do terminalu Baltic Hub już 15 sierpnia. Od października, statki w ramach serwisu FAL1, będą zwijały do Gdańska regularnie w cyklu cotygodniowym.
03.08.2023

CEVA Logistics wynajmie cztery hybrydowe statki dalekomorskie do przewozu samochodów

CEVA Logistics podpisuje 10-letnią umowę leasingową ze spółką macierzystą, CMA CGM, na hybrydowe statki dalekomorskie napędzane LNG firmy Eastern Pacific Shipping. Posiadanie floty tych jednostek umożliwi CEVA przetransportowanie około 140 000 pojazdów rocznie, zwłaszcza między Chinami i Europą.
23.06.2023

CMA CGM przejmuje udziały w hiszpańskich terminalach w celu rozszerzenia działalności regionalnej

Grupa CMA CGM ogłosiła, że przejmie udziały w dwóch terminalach w Hiszpanii, kontynuując deklarowaną strategię zwiększania inwestycji w infrastrukturę w celu wsparcia wzrostu swojej działalności w zakresie żeglugi i intermodalności. Dzięki inwestycjom w terminale znajdujące się w Walencji i Bilbao, grupa informuje, że będzie miała prawie 10,7 mln TEU pojemności w swoich operacjach terminalowych na obszarze Morza Śródziemnego.
09.06.2023

CMA CGM chce wykupić część transportowo-logistycznej Grupy Bolloré

Grupa CMA CGM potwierdziła opcję kupna części transportowo-logistycznej Grupy Bolloré Logistics. Nie oznacza to jednak jeszcze finalizacji transakcji.
16.05.2023

CMA CGM wycofuje się z Gdyni

Linie kontenerowe CMA CGM poinformowały, że od połowy maja wycofują się z Gdyni i przenoszą wszystkie serwisy do Gdańska. Oznacza to, że do terminali kontenerowych w Gdyni nie będą zawijać także statki należącej do CMA CGM linii Containerships.
22.04.2023

CMA CGM zamawia 16 kontenerowców

China State Shipbuilding Corporation potwierdziła, że gigant żeglugowy CMA CGM złożył zamówienie na 16 dużych kontenerowców.
07.04.2023

„CMA CGM LIBRA” [2020] – niezdatność statku do żeglugi

Od przeszło 60 lat orzecznictwo i doktryna angielska miały jasno ustalone zasady dotyczące dwóch zasadniczych pojęć „zdatność statku do żeglugi” („seaworthiness”) oraz tzw. „błędu nautycznego” („nautical fault”). Orzeczenie w sprawie „Alize 1954 v Allianz Elementar Versicherungs AG” (The „CMA CGM LIBRA”) [2020] EWCA Civ 293, podjęło próbę zrewidowania ustalonych dotąd zasad (i wzajemnej interrelacji pomiędzy tymi zasadami) wzbudzając powszechne zainteresowanie (a i zaniepokojenie) armatorów.
10.03.2023

CMA CGM finalnie wycofało się z Rosji

Francuska firma żeglugowa CMA CGM tuż przed końcem roku ukończyła proces całkowitego wycofania się z rynku rosyjskiego. Ostatnim akcentem było zbycie udziałów w rosyjskich terminalach portowych.
05.01.2023

Ekologiczny serwis feederowy w GCT

Do terminalu Hutchison Ports Gdynia zawijają ekologiczne, napędzane LNG kontenerowce feederowe linii Containerships należącej do CMA CGM.
15.12.2022

CMA CGM inwestuje w klub piłkarski

Żeglugowy gigant CMA CGM będzie jednym z głównych sponsorów klubu piłkarskiego Olympique Marsylia, który występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji.
15.11.2022

Kanał Panamski – rekord pojemności statku pobity

Należący do linii CMA CGM kontenerowiec Zephyr został statkiem o największej pojemności ładunkowej, jaki kiedykolwiek przepłynął przez Kanał Panamski.
04.08.2022

Hiszpania. Kokaina ukryta na kontenerowcu

Hiszpańskie służby ujawniły próbę przemytu kokainy na pokładzie kontenerowca Voltaire linii CMA CGM, który przypłynął do Algeciras z Kolumbii. W proceder zamieszani byli członkowie załogi, ale sprawa jest w toku.
07.07.2022

Maersk i CMA CGM pomogą Electroluxowi obniżyć emisyjność transportu morskiego

Szwedzki producent sprzętu gospodarstwa domowego Electrolux nawiązał współpracę z podmiotami zajmującymi się żeglugą kontenerową Maersk i CMA CGM w celu wykorzystania biopaliw opartych na olejach odpadowych i skroplonym gazie ziemnym (LNG) do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń w transporcie morskim.
04.04.2022

Statki CMA CGM ominą Odessę

Grupa CMA CGM poinformowała, że w związku z sytuacją na Ukrainie w regionie Morza Czarnego, mając na uwadze bezpieczeństwo załóg, jej statki w najbliższym czasie nie będą zawijać do Odessy.
24.02.2022

Plastikowe odpady w oceanach na celowniku branży

Francuski gigant żeglugowy CMA CGM podał, że przestanie transportować odpady z tworzyw sztucznych. Walkę z odpadami zapowiedziały także europejskie banki inwestycyjne.
11.02.2022

CMA CGM i port na Jamajce w nowym „Bondzie” [WIDEO]

W filmie „Nie czas umierać”, dwudziestej piątej części przygód słynnego Jamesa Bonda, widzowie obejrzą dwa kontenerowce CMA CGM i terminal przeładunkowy portu na Jamajce.
21.09.2021

Cyberatak na CMA CGM

Francuski gigant żeglugowy CMA CGM poinformował, że stał się obiektem cyberataku, w wyniku którego wyciekły dane klientów.
20.09.2021

CMA CGM inwestuje w Brittany Ferries, aby wesprzeć odbudowę po pandemii koronawirusa

Francuski gigant żeglugowy CMA CGM zgodził się zainwestować 25 milionów euro w rodzime Brittany Ferries, w tym 10 milionów euro, aby wesprzeć odbudowę firmy promowej po Covid.
18.09.2021

CMA CGM, AD Ports zbudują nowy terminal w porcie Khalifa

Francuski przewoźnik kontenerowy CMA CGM i operator portowy Abu Dhabi Ports (AD Ports) podpisali 35-letnią umowę koncesyjną na budowę nowego terminalu w Abu Zabi.
14.09.2021

CMA CGM z nowym połączeniem na Morzu Śródziemnym

CMA CGM uruchamia nowe połączenie na Morzu Śródziemnym. 7 lipca dwa statki rozpoczną rejsy na trasie Ambarli – Gebze – Gemlik – Triest – Koper – Wenecja – Malta – Ambarli.
02.07.2021

CMA CGM zanotował mocny pierwszy kwartał

CMA CGM, francuska firma zajmująca się transportem kontenerowym, zakończyła pierwszy kwartał tego roku dużym wzrostem zysków. Dochód netto firmy wzrósł do 2,1 mld dolarów z 48 mln dolarów odnotowanych w I kwartale 2020 roku.
08.06.2021

Ósmy gigant napędzany LNG dołączył do floty CMA CGM

CMA CGM Trocadero, ósmy z serii dziewięciu kontenerowców napędzanych LNG o pojemności 23 000 TEU budowanych w Chinach, został dostarczony do francuskiej firmy CMA CGM.
30.05.2021

Stocznia CSSC dostarczyła CMA CGM szóstego giganta zasilanego LNG

China State Shipbuilding Corporation (CSSC) dostarczyła CMA CGM Montmartre – szósty zasilany LNG kontenerowiec o ładowności 23 tys. TEU – armatorowi CMA CGM.
24.03.2021

CMA CGM obniżyło emisje o 4 procent

Francuski gigant żeglugowy, CMA CGM, zmniejszył ogólne emisje pochodzące ze swojej floty o 4 procent w 2020 roku.
21.03.2021

CMA CGM: Ożywienie na rynku utrzyma się przez cała pierwszą połowę roku

Czołowy przewoźnik kontenerowy, CMA CGM, przyznał w piątek, że przewiduje wzrost aktywności na rynku w pierwszej połowie tego roku.
14.03.2021

CMA CGM przejęła udział kapitałowy w terminalu kontenerowym TTIA w Algeciras

Francuski gigant żeglugowy, CMA CGM Group, poprzez swoją spółkę CMA Terminal nabyła 50 % (-1 akcja) udziałów w hiszpańskim terminalu Total Terminal International Algeciras (TTIA).
03.03.2021

Najnowszy napędzany LNG statek CMA CGM zakończył dziewiczy rejs

Containerships Borealis, najnowsza jednostka napędzana LNG we flocie CMA CGM, wpłynęła 1 marca do terminalu Shortsea w Rotterdamie.
02.03.2021

CMA CGM zbuduje sześć napędzanych LNG kontenerowców na trasy transpacyficzne

Francuski gigant żeglugowy, CMA CGM, ujawnił plan budowy sześciu zasilanych LNG kontenerowców przeznaczonych dla szlaków z Chin do USA.
26.02.2021

Kolejny kontenerowiec dołącza do floty CMA CGM

Containerships, wewnątrz-europejski armator należący do grupy CMA CGM, niedawno odebrał piąty nowy kontenerowiec zasilany LNG – Containerships Borealis.
16.02.2021

Zwodowano kolejny kontenerowiec CMA CGM zasilany LNG

Chińska stocznia China State Shipbuilding Corporation zwodowała CMA CGM Patagonia - zasilany LN kontenerowiec o ładowności 15 tys. TEU. Statek wraz z pięcioma siostrzanymi jednostkami został zamówiony jeszcze w 2019 roku.
01.02.2021

CMA CGM ochrzcił czwarty megakontenerowiec o ładowności 23 tysięcy TEU

Francuski armator kontenerowy, CMA CGM, ochrzcił swój czwarty megakontenerowiec napędzany LNG o ładowności 23 tysięcy TEU. Podczas ceremonii przeprowadzonej 22 grudnia w Szanghaju jednostka otrzymała nazwę CMA CGM Louvre.
28.12.2020

CMA CGM zawiesi dostawy towarów do południowochińskich portów na początku 2021 roku

CMA CGM, czwarty największy armator kontenerowców, nie będzie przyjmował zamówień na dostawy towarów do portów leżących na południu Chin przez kilka pierwszych tygodni 2021 roku. Powodem jest zawieszenie usług przez operatorów feederów.
15.12.2020

CMA CGM Mermaid debiutuje w Porcie Gdańsk

Dziś w terminalu Baltic Hub w Porcie Gdańsk miała miejsce widowiskowa chwila – pierwsze zawinięcie nowoczesnego kontenerowca CMA CGM Mermaid. 
24.04.2024

CMA CGM zainaugurowało rejsy do Baltic Hub

Wraz z zawinięciem do Baltic Hub blisko 400-metrowego CMA CGM Zheng He rozpoczęły się rejsy w ramach nowego serwisu oceanicznego, łączącego Gdańsk z południowokoreańskim Busan.
16.08.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.