• <
siemens_gamesa_2022

CMA CGM i port na Jamajce w nowym „Bondzie” [WIDEO]

jm

21.09.2021 23:59
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski CMA CGM i port na Jamajce w nowym „Bondzie” [WIDEO]

Partnerzy portalu

CMA CGM i port na Jamajce w nowym „Bondzie” [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. CMA CGM

W filmie „Nie czas umierać”, dwudziestej piątej części przygód słynnego Jamesa Bonda, widzowie obejrzą dwa kontenerowce CMA CGM i terminal przeładunkowy portu na Jamajce.

Reżyser Cary Joji Fukunaga nakręcił w jamajskim porcie efektowną scenę przelotu samolotu pod portową suwnicą. Aby móc zrealizować nagrania do filmu, ekipa filmowa czasowo zajęła południowe nabrzeże portu w Kingston.

Na potrzeby zdjęć CMA CGM udostępniła producentom także dwa kontenerowce: Fort Saint Georges o pojemności 2 200 TEU (pojawia się w scenie, w której agent 007 jest ratowany z oceanu) oraz Fort de France o pojemności 3 500 TEU. Do scenografii filmu posłużyło także tysiąc kontenerów, a w pracach ekipy pomagała grupa pracowników portu.


Ze strony francuskiej firmy żeglugowej całą operacją dowodziła dyrektor wykonawcza Tanya Saadé Zeenny oraz siostra CEO CMA CGM. To ona odpowiadała za koordynację współpracy z portem w Kingston. Choć nie podano kiedy odbyły się zdjęcia, wiadomo, że ekipa filmowa zakończyła prace na Jamajce w kwietniu i maju 2019 roku.

Wszystkie ujęcia do obrazu były gotowe jeszcze przed pandemią. „Nie czas umierać” (tytuł oryginalny: „No Time To Die”) miał mieć początkowo premierę w kwietniu 2020 roku, ale została przełożona. Paradoksalnie, nakręcenie scen akcji w porcie w Kingston nie byłoby możliwe obecnie i nie ze względu na obostrzenia pandemiczne, a ze względu na duże obłożenie w porcie oraz... kryzys kontenerowy.

Polska premiera filmu jest zaplanowana na 1 października.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.