• <

Pierwszy RoRo między Gdynią i Södertälje wypłynie 21 maja

gm

06.05.2024 08:25
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Pierwszy RoRo między Gdynią i Södertälje wypłynie 21 maja

Partnerzy portalu

Fot. Lakeway Link

21 maja Lakeway Link rozpocznie usługę RoRo pomiędzy Gdynią a Södertälje, z trzema w wypłynięciami w tygodniu w każdym kierunku.

Lakeway Link oferuje regularny transport RoRo dla naczep i ładunków gabarytowych między Gdynią i Södertälje w Szwecji. Według przewoźnika, połączenie ma odciążyć sieć drogową i kolejową między Europą Środkową i Skandynawią.

Na trasie kursować będzie niedawno zakupiony przez Lakeway Link statek Lakeway Express, pływający pod szwedzką banderą. Jego portem macierzystym jest Västerås, gdzie linie mają swoją siedzibę.

Statek będzie mógł pomieścić około 108 naczep na linii ładunkowej o długości 1625 metrów. Co ważne, jednostka zabierać będzie same naczepy - bez ciężarówek oraz ich kierowców. W Polsce statek zawijać będzie do terminalu OT Port Gdynia. Podróż w jedną stronę potrwa około 22 godzin. Przewoźnik podaje ponadto, że po zakończeniu przebudowy śluz w Södertälje w 2026 roku, trasa zostanie najpewniej przedłużona do portu w Västerås nad jeziorem Melar.

- To pierwszy krok, aby wprowadzić nowe, innowacyjne rozwiązanie dla transportu wodnego bezpośrednio do centralnej Szwecji i regionu Mälaren. Nasze rozwiązanie stanowi bardzo konkurencyjną alternatywę dla tradycyjnego transportu drogowego, zapewniając opcję wysyłki o znacznie niższym wpływie na środowisko. Ponadto nasza usługa wychodzi na przeciw problemowi niedoboru kierowców ciężarówek na rynku. Kierowcy zostawiają swoje naczepy na nabrzeżu, a stamtąd są one wprowadzane na pokład - mówi Fredrik Hermansson, CEO Lakeway Link.


bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.