• <

Romandie przywiózł kolumbijski węgiel. Rozładunek wykonała PG Eksploatacja

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Romandie przywiózł kolumbijski węgiel. Rozładunek wykonała PG Eksploatacja

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

W Porcie Gdańskim Eksploatacji nie ustają przeładunki. W piątek przy Nabrzeżu Dworzec Drzewny rozpoczął się rozładunek 33 tys. ton węgla zamówionego przez firmę Energo sp. z o.o. z Bielska Podlaskiego.

Pływający pod banderą Szwajcarii 181-metrowy statek Romandie, załadowany trzema frakcjami węgla na czterech ładowniach, przypłynął z portu w Kartagenie w Kolumbii. Do przeładunku użyte zostały dwa dźwigi LHM 550, które charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością. Operacja rozładunku zakończyła się w poniedziałek.

Port Gdański Eksploatacja podejmuje wszelkie możliwe działania w celu zminimalizowania pylenia generowanego przez przeładunek węgla. Operacje te są wspierane przez przemysłowe systemy zraszania oraz krążące beczkowozy, które na bieżąco zraszają place składowe, by zminimalizować uciążliwości. Ponadto, dźwigi zrzucają ładunki węgla na plac z możliwie najniższej wysokości, aby dodatkowo ograniczyć pylenie.

Fot. GospodarkaMorska.pl


Przeładunek węgla to codzienność dla Portu Gdańskiego Eksploatacji. Jak mówi Anna Gębka, koordynator ds. marketingu i handlu, firma posiada duże doświadczenie w przeładunku węgla i innych towarów masowych. 

– Obsługujemy wszystkich kluczowych polskich importerów węgla, jak również spółki Skarbu Państwa – podkreśla Anna Gębka. 

Port Gdański Eksploatacja jest największą przeładunkową spółką w Porcie Gdańskim. Realizuje przeładunki na nabrzeżach Wiślanym, Oliwskim, Szczecińskim, Rudowym, Węglowym, Dworzec Drzewny i w Wolnym Obszarze Celnym. Nabrzeże Dworzec Drzewny, gdzie odbywa się rozładunek, jest dedykowane do przeładunków węgla, różnych towarów masowych oraz m.in. stali.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.