Po 5 miesiącach pracy Artur Dziambor odejdzie z Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.
W marcu Artur Dziambor, były poseł Konfederacji, kandydat Trzeciej Drogi w ostatnich wyborach parlamentarnych, został zatrudniony w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk na stanowisku dyrektora Departamentu Marketingu i Komunikacji. Jak poinformował portal Trójmiasto.pl, w sierpniu, a zatem po 5 miesiącach, Dziambor oficjalnie skończy pracę w porcie. ZMPG nie przedłużył z nim umowy o pracę. W tej chwili natomiast przebywa na urlopie.
Artur Dziambor był posłem na Sejm w poprzedniej kadencji. W 2019 stanął do wyborów z listy ugrupowania federacyjnego partii Konfederacja Wolność i Niepodległość. Był także jednym z wiceprezesów partii KORWiN oraz zastępcą przewodniczącego Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Po opuszczeniu szeregów KORWiN został prezesem partii Wolnościowcy. W 2023 roku ponownie startował do Sejmu, tym razem jednak z listy Trzeciej Drogi. Nie został jednak wybrany. Bezskutecznie startował także w tegorocznych wyborach do Europarlamentu.
Artur Dziambor urodził się w Gdyni. Uzyskał dyplom magistra w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni na kierunku Zarządzanie i marketing, ma też tytuł licencjata filologii angielskiej uzyskany w Pomorskiej Wyższej Szkole Humanistycznej. W zeszłym roku uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie Zielonogórskim, obronił rozprawę pt. „Kreowanie wizerunku politycznego Donalda Trumpa w latach 2014-2019”, napisaną pod kierunkiem Piotra Kwiatkiewicza. W 2014 roku startował w wyborach na prezydenta Gdyni. W 2019 roku z kolei ubiegał się o mandat posła do Parlamentu Europejskiego.
fot. Artura Dziambora - Adrian Grycuk / Wikimedia
fot. Portu Gdańsk - GospodarkaMorska.pl
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
00:04:15
Największe kontenerowce świata - przegląd
Polski masowiec zderzył się z suwnicą i żurawiami
Bangladesz odmawia przyjęcia rosyjskiego statku z elementami elektrowni jądrowej
10 tys. żołnierzy i funkcjonariuszy będzie pilnować infrastruktury krytycznej
Grupa OTL podsumowuje III kwartał. Trudna sytuacja rynkowa
Znamy laureatów IV edycji Grantu Dzielnicowego Busole organizowanego przez Baltic Hub
Hapag-Lloyd: biznes urósł, ale zyski mocno spadły
Wietnamskie porty na liście rankingu Lloyd’s List. Refleksje po Port Gdańsk Business Mixer w Wietnamie
Prezydent Świnoujścia popiera rozwój portu, ale nie utworzenie Przylądka Pomerania