Należący do serii kontenerowców o ograniczonej emisji CO2 statek CMA CGM Passion udał się w swoją pierwszą podróż do do Indonezji i Filipin, co ma stanowić kamień milowy dla zrównoważonej żeglugi w tym regionie Azji.
W Indonezji statek był pierwszą jednostką napędzaną LNG, która zawinęła do Dżakarty i Surabaji. Miała zostać ciepło przyjęty przez tamtejsze władze, ponieważ jest zgodna z wizją Golden Indonesia 2045, dotyczącą zrównoważonego rozwoju portów oraz ograniczania emisji CO2 przez branżę morską.

Po zawinięciu do filipińskiej stolicy, Manili, statek francuskiego giganta został uznany za największy napędzany LNG, jaki kiedykolwiek zawinął do tamtejszego portu. W związku z tym otrzymał pamiątkową tablicę od operatora terminalu za promowanie bardziej ekologicznych praktyk żeglugowych.
CMA CGM Passion (IMO: 9951563) jest siódmą z dziesięciu zaplanowanych jednostek przeznaczonych do transportu kontenerowego, wyposażonych w napęd LNG, zapewniający ograniczenie emisji CO2. Statek ma 268 metrów długości i 44 metry szerokości, a jego ładowność to 7300 TEU.
Zdaniem CMA CGM działalność tego typu jednostek ma zapewnić rozwój zrównoważonego i wydajnego transportu morskiego oraz logistyki w całej Azji Południowo-Wschodniej.
Zaczynamy Kongres Polskie Porty 2030. Startujemy we wtorek!
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Nowa wielozadaniowa jednostka ratownicza dla MSPiR powstanie w Remontowej Shipbuilding S.A.
W Chinach ruszyła budowa statków offshore według projektu gdyńskiego biura MMC Ship Design
W Chile zwodowano duży okręt wsparcia logistycznego. Kraj ma ambicje rozwoju przemysłu okrętowego
Kanada wybiera okręty podwodne. Decyzja w czerwcu?
Największe samochodowce w historii Sallaum Lines
Położono stępkę pod pierwszy z serii kanadyjskich niszczycieli typu River