Francuski gigant żeglugowy, CMA CGM, zmniejszył ogólne emisje pochodzące ze swojej floty o 4 procent w 2020 roku.
Od 2008 roku grupa zmniejszyła emisję dwutlenku węgla o 49 procent (w przeliczeniu TEU na km). Docelowo plan obejmuje obniżenie emisji o 50 proc. do 2030 roku.
Ta redukcja jest zgodna z celem grupy, jakim jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla. Wdrożenie redukcji zaplanowano do roku 2050, a zwiększenie udziału paliw alternatywnych do 10% ma się odbyć do 2023 roku.
CMA CGM przypisuje ten sukces częściowemu przerzuceniu się na paliwo LNG. Firma zamierza do końca 2022 roku posiadać we flocie 32 kontenerowce zasilane tym paliwem. Tylko w tym roku francuski gigant zamierza odebrać 13 nowych jednostek o takim napędzie.
Podczas roku fiskalnego 2020, CMA CGM zanotował 3,9-procentowy wzrost zysku na przestrzeni wszystkich sektorów w porównaniu do 31,5 mld dolarów w 2019 roku.
Grupa zanotowała 1,75 mld dolarów zysku netto w porównaniu do 229 mln dolarów w 2019 roku. Wyniki odzwierciedlają dynamikę handlu międzynarodowego i skuteczność planu kontroli kosztów.
CMA CGM patrzy optymistycznie na 2021 rok, z powodu ciągłego wzrostu popytu zarówno na transport kontenerowy, jak i logistykę.
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
Kongres Polskie Porty 2030+. Relacja LIVE dzień 2.
IMO ewakuuje marynarzy, którzy utknęli w cieśninie Ormuz
Prezesi portów: inwestycje pod kątem militarnym szansą na dodatkowy budżet
Eksperci: skutki gospodarcze brexitu były negatywne, ale bez załamania
10 lat od pierwszej komercyjnej dostawy do Terminala LNG w Świnoujściu
Ocean Network Express uruchamia połączenie kontenerowe z zawinięciami do Gdańska i Gdyni