• <

Wynik wyszukiwania - "regaty" - Wiadomości

Usteckie regaty nagrodzone!

Ustka Charlotta Sailing Days zostały uznane Pomorskim Żeglarskim Wydarzeniem roku 2023, a ich organizator Klub Żeglarski ProSport wyróżniono nagrodą Najlepszy Pomorski Żeglarski Klub roku 2023.
27.11.2023

Brązowy medal Maćka Rutkowskiego jak nagroda pocieszenia

Maciej Rutkowski (AZS Poznań) brązowym medalistą zawodowego cyklu PWA World Tour Windsurfing w slalomie! W finałowych regatach w Japonii Polak zajął czwarte miejsce i niestety nie udało mu się obronić tytułu mistrza świata wywalczonego w roku ubiegłym. Absolutnie nie można jednak mówić o porażce. Kolejny rok na podium tego prestiżowego cyklu to wydarzenie bez precedensu w historii polskiego żeglarstwa.
19.11.2023

Morskie Centrum Nauki zaprasza na spotkanie z żeglarzem

Kolejnym gościem cyklu spotkań z podróżnikami i ludźmi morza, którego organizatorem jest Morskie Centrum Nauki, będzie Szymon Kuczyński. Żeglarz jest jednym ze stu ludzi na świecie, którzy samotnie opłynęli świat bez postojów i wsparcia z zewnątrz.
06.11.2023

Polska Liga Żeglarska: finałowa runda 2. Ligi w Nowym Sztynorcie

Onboard Sailing Poznań, Port Mechelinki oraz BSA Flota Gdynia awansują do 1. Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej . W dniach 14-15.10.2023 na wodach jeziorach Sztynorckiego oraz Dargin rozegrany został ostatni etap tegorocznie Polskiej Ligi Żeglarskiej. W podwójnych regatach – IV rudzie 2. Ligi PLŻ oraz Finale Lig Regionalnych udział wzięło łącznie 19 zespołów na 17 jachtach. Były to największe (pod względem ilości jachtów) regaty w formacie ligowym w tym sezonie, a zwyciężyły je odpowiednio BSA Flota Gdynia oraz MKS Marina Niesulice.
17.10.2023

Rzeź faworytów w Sztynorcie. Yacht Club Gdańsk klubowym mistrzem Polski

Yacht Club Gdańsk klubowym mistrzem Polski w żeglarstwie! Gdańszczanie co prawda w ostatniej rundzie Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej zaprezentowali się dużo poniżej swoich możliwości, ale sześciopunktowa zaliczka, jaką mieli przed startem wystarczyła do końcowego triumfu. Regaty w Sztynorcie to był jednak prawdziwy rollercoaster i rzeź faworytów.
13.10.2023

PG Racing wygrywa w Sztynorcie, a Yacht Club Gdańsk Mistrzem Polski!

Załoga AZS Politechniki Gdańskiej pod wodza Patryka Kosmalskiego niespodziewanie, ale pewnie wygrała ostatnią rundę Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej rozegraną w Sztynorcie. Regaty miały dramatyczny przebieg, ale liderzy rankingu Yacht Club Gdańsk zdołali obronić prowadzenie i zdobyli tytuł Klubowego Mistrza Polski Polskiego Związku Żeglarskiego!
09.10.2023

Regaty na Zatoce Puckiej: kto w tym roku zwyciężył w wyścigu i zdobył Puchar Marszałka?

II Regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego odbyły się 22 września 2023 r. W wyścigu na Zatoce Puckiej wystartowali młodzi adepci żeglarstwa z pomorskich szkół oraz przedstawiciele gmin. Zwyciężyły uczniowskie drużyny z Kobylnicy i Cedr Wielkich oraz samorządowcy z Kosakowa.
24.09.2023

Tarasiuk Mistrzem Polski, Plitko zdobywa Puchar RS21

Zwycięstwem załogi Yacht Club Gdańsk pod wodza Igora Tarsiuka zakończyły się w Sztynorcie II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Klasie RS21. Drugie miejsce w regatach i zwycięstwo w rankingu Pucharu Polski RS21 zajęła załoga Nowy Sztynort Osada Wolności ze sternikiem Wiktorem Plitko.
21.09.2023

Załoga Programu Trzeciego Polskiego Radia wygrała Wielki Finał i klasyfikację generalną Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej

Wielki finał Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej odbył się nad Zalewem Zegrzyńskim w Zegrzu Południowym. Najlepsi okazali się żeglarze pływający pod szyldem Trójki – Programu Trzeciego Polskiego Radia w składzie Przemysław Machowski, Mateusz Szweda i Julian Gloeh. Na drugim miejscu finiszowała Legia Sailing Schools, a na miejscu trzecim Star Telekom Racing.
18.09.2023

Wielki finał Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej!

W najbliższy weekend (16-17 września) odbędzie się Wielki Finał Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej – przed nami spora dawka żeglarskich emocji. Zapowiada się ciekawie: dwanaście załóg rozpływanych przez cały sezon będzie walczyć o zwycięstwo. Po trzech rundach eliminacyjnych mamy ranking załóg, który jest wstępem do rundy finałowej. Wyścigów w trakcie finału planujemy dwadzieścia, tradycyjnie będą krótkie i dynamiczne a rywalizacja jak zawsze zacięta.
13.09.2023

17 września w Iławie odbędzie się Wielki Finał PGE PolSailing 2023

W niedzielę 17 września w Iławie odbędzie się Wielki Finał PGE PolSailing 2023, czyli podsumowanie ogólnopolskiego programu edukacji żeglarskiej PGE PolSailing. Na Jezioraku odbędą się m.in. regaty dla dzieci na łódkach Optimist oraz na windsurfingu. Nie zabraknie atrakcji na lądzie.
13.09.2023

Dar Młodzieży drugi w regatach The Tall Ships Races Magellan-Elcano

Żaglowiec szkolny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zajął drugie miejsce na podium podczas międzynarodowych regat The Tall Ship Races Magellan – Elcano. Specjalna edycja tych zawodów odbyła się dla uczczenia 500-lecia pierwszego rejsu dookoła świata, wyprawy Ferdynanda Magellana i Juana Sebastiana de Elcano.
12.09.2023

Niespodzianki w żeglarskich mistrzostwach Polski

Cztery dni rywalizacji, prawie 250 zawodników, 6 klas regatowych i wiatru jak na lekarstwo - tak w jednym zdaniu można podsumować mistrzostwa Polski w żeglarstwie klas olimpijskich, które odbywały się w Pucku.
10.09.2023

Konsulowie honorowi ścigali się na Zatoce Gdańskiej

Sześć załóg rywalizowało w sobotę 9 września w V Morskich Regatach Konsulów. Zwyciężyła, po raz czwarty, ekipa konsula honorowego Malty Sławomira Kalickiego.
10.09.2023

Zacięta rywalizacja o medale mistrzostw Polski w żeglarstwie

Po wczorajszym bezwietrznym dniu, w Pucku lekko się rozwiało, co pozwoliło na przeprowadzenie kolejnych wyścigów w mistrzostwach Polski klas olimpijskich w żeglarstwie. Maksymalnie 8 węzłów na trasie to trudne warunki nie tylko dla sędziów, którzy muszą tak ustawić trasę, by złapać stabilny wiatr, ale też dla zawodników, którzy mają mały margines błędu. Odrabianie strat przy tak słabym wietrze jest bowiem bardzo trudne.
09.09.2023

MP w żeglarstwie – 450 zawodników ścigało się na Zatoce Puckiej

Około 450 żeglarzy z 53 klubów rywalizowało w Pucku w mistrzostwach Polski klas nieolimpijskich. W czwartek na Zatoce Puckiej rozpocznie się krajowy czempionat w konkurencjach olimpijskich.
03.09.2023

Regaty im. gen. Zaruskiego – 17 jachtów rywalizowało na Zatoce Puckiej

17 jachtów klasy Puck rywalizowało w sobotę w Rewie (Pomorskie) w regatach im. gen. Mariusza Zaruskiego o Puchar Prezydenta RP. To druga edycja tych zawodów na Zatoce Puckiej. Wcześniej, przez 11 lat, odbywały się w Chersoniu na Ukrainie.
26.08.2023

Trwa decydująca faza walki o olimpijskie kwalifikacje w żeglarstwie

To nie był dobry dzień dla polskich żeglarzy w Mistrzostwach Świata World Sailing w Hadze. Rywalizacja na wodach Morza Północnego dla niektórych z nich już się zakończyła, inny w pozostałe dni muszą odrabiać straty. Dobra wiadomość jest taka, że wciąż mamy szanse na olimpijskie kwalifikacje.
17.08.2023

Ustka Charlotta Sailing Days: Mistrzostwa Europy Klasy Europa

Niezwykła dawka emocji i intensywna rywalizacja - to z pewnością krótka charakterystyka Mistrzostw Europy Klasy Europa, które miały miejsce podczas Regat Ustka Charlotta Sailing Days. We wtorek 15 sierpnia zakończył się kolejny rozdział morskiej przygody piątej edycji regat. Przez 16 dni Ustka stała się stolicą żeglarskiej rywalizacji, łącząc żeglarzy z 11 krajów w tym pełnym emocji wydarzeniu.
17.08.2023

Złoto i srebro polskich żeglarzy w mistrzostwach świata oraz pierwsza kwalifikacja na Igrzyska olimpijskie

Piotr Cichocki mistrzem świata, a Olga Górnaś-Grudzień ze srebrnym medalem w żeglarskiej klasie Hansa 303. Mistrzowskie regaty dla żeglarzy z niepełnosprawnościami rozegrano na jeziorze Braassemermeer koło Hagi w ramach żeglarskich Mistrzostw Świata World Sailing. Reprezentacja Polski żeglarzy z niepełnosprawnościami zdobyła też Puchar Narodów dla najlepszego teamu mistrzostw. A w Hadze, w regatach klas olimpijskich, polscy żeglarze klasy 49er wywalczyli pierwszą kwalifikację olimpijską dla kraju.
16.08.2023

MŚ w żeglarstwie: Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki na olimpijskim kursie

Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki (AZS AWFiS Gdańsk) awansowali na drugie miejsce w żeglarskich mistrzostwach świata World Sailing, które odbywają się w Hadze. Polska załoga zaliczyła dzisiaj trzy bardzo dobre wyścigi w klasie 49er. Drugi dzień mistrzostw był natomiast mniej udany dla innych naszych żeglarzy.
13.08.2023

Olimpijski ceremoniał i regaty w deszczu i gradzie. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w żeglarstwie

Z wielką pompą rozpoczęła się w środę w Pucku żeglarska część XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich „Śląskie 2023”. W pierwszej fazie zmagań na Zatoce Puckiej w klasach ILCA 4 (U-16) oraz iQFoil (U-17) rywalizuje 131 zawodniczek i zawodników z 35 klubów z 12 województw. Medaliści wyłonieni zostaną w sobotę. Z kolei w dniach 15-19 sierpnia na tym akwenie rywalizować będą przedstawiciele klas Optimist i L’Equipe.
09.08.2023

The Tall Ships Races 2023. Dar Młodzieży najszybszy!

Port w norweskim Arendal był ostatnim na trasie The Tall Ships Races 2023. Dar Młodzieży, czyli flagowy statek szkolny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni był najszybszy w całych regatach, zajął drugie miejsce w klasie A oraz trzecie w klasyfikacji generalnej.
07.08.2023

Polski jacht WindWhisper 44 rozpoczyna Mistrzostwa Świata ORC. Marzeniem utrzymanie medalowej passy

Pływający pod polską banderą WindWhisper 44 nie zwalnia tempa. Po brązie Mistrzostw Europy ORC zdobytym w tym roku na Malcie oraz lipcowym zwycięstwie w Mistrzostwach Polski ORC w Gdyni nadszedł czas na najważniejszą imprezę sezonu. Marzeniem jest utrzymanie medalowej passy i medal rozpoczynających się dzisiaj Mistrzostw Świata ORC w Kilonii.
07.08.2023

Trzecia runda Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej

W najbliższy weekend odbędzie się trzecia runda Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej. Dwanaście załóg zmierzy się podczas krótkich, ale dynamicznych wyścigów. To będzie też jednocześnie ostatnia szansa powalczenia o jak najlepsze pozycje przed wielkim finałem we wrześniu. Całość będzie można łatwo oglądać z brzegu z gościnnego mola Hotelu 500 w Zegrzu Południowym lub z bazy klubu Sailing Legia.
03.08.2023

Bliskie spotkanie z ORP Orzeł

Na wodach w pobliżu polskiego wybrzeża regularnie prowadzą swoje działania okręty polskiej Marynarki Wojennej, niekiedy wchodząc w interakcje z jednostkami cywilnymi, jak statki i jachty. Od jednego z czytelników otrzymaliśmy materiał z takiego spotkania.
28.07.2023

Trzecie miejsce polskich żeglarzy w Lidze Mistrzów

Polska załoga Yacht Club Gdańsk ze sternikiem Igorem Tarasiukiem wywalczyła brązowy medal w finałowych regatach Sailing Champions League. To pierwszy, historyczny medal polskiego żeglarstwa w żeglarskiej Lidze Mistrzów, w której rywalizują najlepsze klubowe załogi z całego świata.
26.07.2023

Yacht Club Gdańsk z brązowym medalem finałów SAILING Champions League w niemieckim Travemudne

W dniach od 21-25 lipca został rozegrany finał Żeglarskiej Ligi Mistrzów - Klubowych Mistrzostw Świata. Gdańska ekipa, jako wicemistrzowie Polski z ubiegłego sezonu, wywalczyli w ubiegłym miesiącu trzecią pozycję w eliminacjach europejskich w Sopocie zapewniając sobie tym samym bezpieczne miejsce w finale Ligii Mistrzów.
26.07.2023

II Regaty Gospodarki Morskiej im. Tadeusza Wendy zakończyły się sukcesem

W piątek 14 lipca w Marinie Yacht Park w Gdyni odbyły się II Regaty Gospodarki Morskiej im. Tadeusza Wendy. To impreza branżowa, zainagurowana w roku 2022 z okazji obchodów 100–lecia Portu Gdynia. Regaty zostały bardzo dobrze przyjęte i na stałe wpisały się do kalendarza imprez branży morskiej.
19.07.2023

Maja Dziarnowska powalczy o medal regat Paris 2024 Test Event

Maja Dziarnowska powalczy jutro o medale w klasie iQFoil w regatach Paris 2024 Test Event w Marsylii. Do serii medalowej w klasie Formula Kite awansował też Maks Żakowski (AZS Poznań), który ostatecznie zajął w regatach bardzo dobre 6 miejsce. Pozostali polscy żeglarze wracają z Marsylii na tarczy.
15.07.2023

Dar Młodzieży i Fryderyk Chopin z sukcesami na The Tall Ships Races 2023

Polskie żaglowce wzięły udział w międzynarodowych regatach organizowanych na Morzu Północnym. Trasę drugiego etapu regat z Hartlepool do Fredrikstad najszybciej pokonał żaglowiec szkolny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni Dar Młodzieży.
12.07.2023

Olimpijski test polskich żeglarzy w Marsylii

Polscy żeglarze jak na razie, poza jednym wyjątkiem, nie odgrywają pierwszoplanowej roli w regatach Paris 2024 Test Event. Oficjalny przedolimpijski test odbywa się na akwenie igrzysk w Marsylii. Najlepiej z Polaków spisuje się Maks Żakowski który w klasie Formula Kite plasuje się na 5 miejscu i po trzech dniach ścigania liczy się w walce o medale.
12.07.2023

Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska – II runda

Za nami słoneczny weekend pełen żeglarskich emocji – zakończyła się Runda II Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej.
11.07.2023

Polki Mistrzyniami Świata w żeglarskiej klasie Micro!

Maja Dembowska, Anna Śliwka i Karolina Skowrońska, czyli załoga Auto Podlasie z klubu Sailing Legia, mistrzyniami świata w żeglarskiej klasie Micro Cruiser. Regaty odbyły się na urokliwym alpejskim Traunsee w austriackiej miejscowości Gmunden.
11.07.2023

Medale mistrzostw Europy nie dla Polaków

W poniedziałek w Gdyni zakończyły się mistrzostwa Europy juniorów w klasach 420 i 470. Była to pierwsza impreza rangi mistrzowskiej podczas tegorocznej edycji Gdynia Sailing Days. Polacy zakończyli rywalizację bez medali, ale zaprezentowali się z dobrej strony. W obu klasach na starcie stanęło 208 załóg z ponad 20 krajów.
11.07.2023

Triumf Polaków na początek regat

August Sobczak i Krzysztof Królik (Chojnicki Klub Żeglarski) wygrali regaty Pucharu Europy w klasie 29er rozegrane na inaugurację Gdynia Sailing Days. Srebrny medal zdobyła załoga CWM Opti Gdynia, Igor Kawałko i Fabian Kocięda.
07.07.2023

Czas na wielki finał The Ocean Race. Przed polskim jachtem WindWhisper ostatni wyścig portowy

Na ten weekend w Genui zaplanowano The Grand Finale legendarnych regat The Ocean Race. W sobotnie popołudnie wielotysięczna publiczność obejrzy wyścig portowy. Załodze polskiego jachtu WindWhisper towarzyszyć będzie szczególny gość - zwycięzca licytacji, z której środki wsparły Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
30.06.2023

Gdynia Sailing Days - imprezy mistrzowskiej rangi na Zatoce Gdańskiej

24. edycja Gdynia Sailing Days potrwa cztery tygodnie - impreza rozpocznie się w poniedziałek 3, a zakończy w niedzielę 30 lipca. W programie tego żeglarskiego festiwalu znajdą się regaty rangi mistrzostw świata i Europy.
30.06.2023

Zawody w klasach ILCA 4,6 i 7 podczas II etapu Energa Nord Cup Gdańsk 2023

Za nami trzy dni ścigania w klasie ILCA podczas ENERGA NORD CUP Gdańsk. W tym roku na starcie stanęło prawie 200 zawodników z 9 krajów. Zatoka Gdańska zapewniła uczestnikom regat pełen przekrój warunków wiatrowych, więc szanse na dobre wyniki miał w każdy.
29.06.2023

Energa Nord Cup Gdańsk 2023

Pierwszy etap ENERGA NORD CUP Gdańsk 2023 za nami! Wiatru nie było zbyt wiele, ale wystarczająco dużo, aby rozegrać niemal wszystkie zaplanowane wyścigi na Zatoce Gdańskiej.
26.06.2023

PŚ w żeglarstwie – triumf Przybytka i Piaseckiego w klasie 49er w Kilonii

Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki (AZS AWFiS Gdańsk) wygrali zaliczane do Pucharu Świata tradycyjne regaty Kieler Woche w olimpijskiej klasie 49er. Była to już 142. edycja tej imprezy, pierwszy raz żeglarze rywalizowali w Kilonii w 1882 roku.
21.06.2023

Regaty Wioślarskie na Odrze

Na Odrze odbyły się 17 czerwca Regaty Wioślarskie. O puchary, w tym Puchar Prezesa Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, walczyli juniorzy oraz reprezentanci szczecińskich szkół wyższych.
18.06.2023

Dar Młodzieży bierze udział w zlocie żaglowców w Rouen

Żaglowiec szkolny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni jest już w Rouen, gdzie rozpoczął się największy w tym roku zlot żaglowców, L’Armada. Biorą w nim udział 42 fregaty z całego świata, które w trakcie wydarzenia zobaczą setki tysięcy turystów.
12.06.2023

Polski jacht WindWhisper wygrywa wyścig portowy w Aarhus

W drugim wyścigu portowym tegorocznego The Ocean Race załoga polskiego jachtu WindWhisper ponownie nie dała szans rywalom i z dużą przewagą prowadzi w klasie VO65. To doskonały prognostyk przed zbliżającym się pełnomorskim etapem z Aarhus do Hagi.
05.06.2023

Żeglarskie sławy wystartowały w regatach TUW „TUW” Marina Cup

Wielkie nazwiska polskiego żeglarstwa na liście startowej szesnastych regat TUW „TUW” Marina Cup. Do rywalizacji w gdańskiej imprezie przystąpili m.in. utytułowani żeglarze – Zbigniew Gutkowski oraz Mateusz Kusznierewicz. W ciągu dwudniowych zmagań rozegranych w dniach 3-4 czerwca 2023 r. na wodach Zatoki Gdańskiej odbyły się cztery wyścigi.
04.06.2023

W Święto Warszawy m.in. regaty na Wiśle

Choć Święto Warszawy przypada w niedzielę, to mieszkańcy stolicy będą mogli celebrować je przez cały weekend – zaczynając w sobotę Paradą Syrenki, a kończąc w niedzielę Regatami o Puchar Prezydenta Warszawy - poinformował stołecznych ratusz.
03.06.2023

PTMEW Offshore Wind Energy Cup 2023

21 i 22 maja odbyły się tegoroczne regaty PTMEW Offshore Wind Energy Cup w Sopocie. Celem imprezy, poza zmaganiami o charakterze sportowym, jest integracja branży morskiej energetyki wiatrowej i to właśnie zespoły związane z firmami z tego sektora biorą udział w imprezie.
29.05.2023

Trwają przygotowania do Regat Smoczych Łodzi Instytucji Kultury. Start w najbliższy piątek

Osiem załóg zmierzy się w XIII edycji Regat Smoczych Łodzi Instytucji Kultury. Coroczne wydarzenie rozgrywane na wodach Motławy przyciąga nie tylko entuzjastów kultury i sztuki, ale także miłośników sportów wodnych i rywalizacji. Mieszkańcy Gdańska i turyści z zapartym tchem dopingują ścigające się osady. W tym roku zawody zostaną rozegrane 26 maja. Pierwsze starty zaplanowano na godz. 16.00.
23.05.2023

PŚ w kajakarstwie – kanadyjkowe bitwy polsko-polskie w Poznaniu

Najbliższe zawody Pucharu Świata w kajakarstwie w Poznaniu dla wielu polskich reprezentantów będą jednocześnie walką o prawo startu na Igrzyskach Europejskich, a także na sierpniowych mistrzostwach świata. Ciekawa rywalizacja zapowiada się w grupie kanadyjkarzy.
22.05.2023

Prawie 500 żeglarzy na otwarciu sezonu w Krynicy Morskiej

Kilkuset zawodników i zawodniczek rywalizowało w Krynicy Morskiej w regatach o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego, które tradycyjnie już otwierają sezon żeglarski w Polsce. Regaty przeprowadzono na Zalewie Wiślanym, a o medale i punkty kwalifikacyjne do regat rangi mistrzostw świata i Europy walczyli przedstawiciele klas nieolimpijskich.
22.05.2023

Polscy żeglarze otwierają sezon w Krynicy Morskiej

Przez dwa najbliższe weekendy Krynica Morska, jedno z najmniejszych polskich miast, będzie stolicą polskiego żeglarstwa. To właśnie tutaj odbędą się regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego, w których udział weźmie ponad 600 polskich żeglarzy i żeglarek rywalizujących w 16 klasach regatowych.
18.05.2023

Kolejny sukces Polaka. Maciej Rutkowski wygrał regaty Pucharu Świata i obronił tytuł

Maciej Rutkowski z AZS Poznań rozpoczął w najlepszy możliwy dla siebie sposób batalię o obronę tytułu mistrza świata w zawodowym cyklu PWA World Tour Windsurfing. Polski windsurfer wygrał inauguracyjne zawody Pucharu Świata w slalomie rozegrane w Torbole na jeziorze Garda i objął prowadzenie w tegorocznym rankingu PWA.
16.05.2023

ME w klasie iQFoil – w Patras ścigać się będzie 210 żeglarzy z 40 krajów

210 żeglarzy z 40 krajów rywalizować będzie od wtorku w greckim Patras w mistrzostwach Europy w olimpijskiej windsurfingowej klasie iQFoil. W tym gronie jest 11 reprezentantów Polski. Medaliści wyłonieni zostaną w niedzielę.
08.05.2023

Jacht "I Love Poland" pierwszy w regatach wokół Majorki

Promujący Polskę jacht "I Love Poland" wygrał regaty wokół Majorki. Był pierwszy wśród jednokadłubowców i po przeliczeniu wyników w swojej klasie - poinformował w czwartek PAP Temistokles Brodowski z Polskiej Fundacji Narodowej, która jest właścicielem łodzi.
04.05.2023

Mistrzostwa świata i prestiżowe regaty w Henley głównymi akcentami sezonu wioślarzy

Wrześniowe mistrzostwa świata w Belgradzie, które będą główną imprezą kwalifikacyjną do igrzysk olimpijskich w Paryżu, a także prestiżowe regaty w Henley to najważniejsze imprezy polskich wioślarzy w tym sezonie. Biało-czerwoni nie pojadą za to na pierwszy Puchar Świata.
02.05.2023

Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch z brązowym medalem w regatach Pucharu Świata

Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch (AZS AWFiS Gdańsk / PGE Sailing Team Poland) zdobyli brązowy medal w regatach Pucharu Świata French OIympic Week w olimpijskiej klasie 49er. Regaty zostały rozegrane w Hyeres na Lazurowym Wybrzeżu, wzięło w nich udział około 1000 żeglarzy i żeglarek, w tym 30 reprezentantów Polski.
30.04.2023

Kolejny test polskich żeglarzy przed walką o Igrzyska Olimpijskie

Prawie 700 żeglarzy i żeglarek rozpocznie w poniedziałek rywalizację w regatach Pucharu Świata French Olympic Week. W Hyeres na Lazurowym Wybrzeżu wystartuje 30 reprezentantów Polski. Będzie to dla nich kolejna impreza przygotowawcza do rozpoczynającej się w tym roku batalii o kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024.
23.04.2023

Zbliżają się regaty PTMEW Offshore Wind Energy Cup

To już trzecia edycja regat PTMEW Offshore Wind Energy Cup!
19.04.2023

Regatowe Mistrzostwa Europy w Ustce

W 2023 roku Ustka płynie nie tylko na fali, ale i z wiatrem w żaglach. W ramach tegorocznej edycji Ustka Charlotta Sailing Days odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorów i Mastersów Klasy Europa.
05.04.2023

Biało-czerwoni blisko medalu w żeglarskich mistrzostwach Europy

Odbyły się mistrzostwa Europy w olimpijskiej klasie ILCA 6 i ILCA 7. Wśród zawodników z całego Starego Kontynentu w kategoriach mężczyzn i kobiet nie zabrakło również reprezentantów z Polski, walczących o miejsca na podium.
17.03.2023

I Love Poland wygrywa St. Maarten Heineken Regatta

Po zwycięstwach w 2019 i 2020 roku oraz przerwy w rozgrywaniu regat spowodowanej COVID-19, w ubiegłym roku załodze I Love Poland nie udało się wygrać po raz trzeci w grupie największych jachtów CSA 1 i stanęła na najniższym stopniu podium. W tym roku od wygranego pierwszego wyścigu nie oddała prowadzenia w klasyfikacji generalnej i zajmując w poszczególnych wyścigach miejsca: 1,1,1,2,2 zwyciężyła 43. edycję St. Maarten Heineken Regatta. Klasyfikacja prowadzona była według kolejności wpływania na metę, a następnie korygowana przel
06.03.2023

PFN: jacht I Love Poland drugi na mecie karaibskich regat

Promujący Polskę jacht I Love Poland jako drugi wśród jednokadłubowców dopłynął do mety karaibskich regat - poinformował w piątek PAP Temistokles Brodowski z Polskiej Fundacji Narodowej, która jest właścicielem łodzi.
24.02.2023

Polski żeglarz z medalem w jednej z największych imprez regatowych na świecie

Bartosz Żmudziński (Chojnicki Klub Żeglarski) wywalczył brązowy medal w regatach Pucharu Narodów Palamos Optimist Trophy. W imprezie udział wzięło 542 zawodników i zawodniczek, w tym 16-osobowa reprezentacja Polski pod opieką trenerów Adama Paszka, Karola Jączkowskiego i Bogdana Dziekańskiego. Znakomicie zaprezentowali się też inni Polacy, dzięki czemu biało-czerwoni uplasowali się na 2 miejscu wśród 21 krajów w klasyfikacji Pucharu Narodów.
20.02.2023

Kolejny medal Agaty Barwińskiej w międzynarodowych regatach [WIDEO]

Agata Barwińska jeszcze niedawno biegała w mundurze po poligonie z karabinem maszynowym, a dzisiaj, już w piance i na wodzie zrobiła to, co potrafi najlepiej, czyli wywalczyła kolejny medal w międzynarodowych regatach w olimpijskiej klasie ILCA6. Polka zajęła trzecie miejsce w bardzo silnie obsadzonych regatach 5th Portugal Grand Prix rozgrywanych na wodach Atlantyku u wybrzeży Vilamoury. Dobrze spisali się również Polacy w klasach ILCA 7 i 49er.
16.02.2023

Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki tuż za podium

4 miejsce załogi Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki (AZS AWFiS Gdańsk) w Lanzarote International Regatta w żeglarskiej, olimpijskiej klasie 49er. Polacy mieli szansę na podium, ale w podwójnie punktowanym wyścigu medalowym popełnili drobny błąd i nie obronili trzeciego miejsca zajmowanego po serii kwalifikacyjnej. Mimo niedosytu, czwarte miejsce polskiej załogi jest dużym sukcesem, gdyż regaty te były bardzo silnie obsadzone.
13.02.2023

Paweł Tarnowski wygrywa regaty Pucharu Świata w olimpijskiej klasie iQFoil

Paweł Tarnowski (Sopocki Klub Żeglarski) w nieprawdopodobnych okolicznościach wygrywa regaty Pucharu Świata International iQFoil Games w olimpijskiej klasie iQFOiL Regaty odbyły się na kanaryjskiej wyspie Lanzarote, a wzięło w nich udział 84 zawodników i 66 zawodniczek.
29.01.2023

Polski jacht najlepszy! WindWhisper wygrywa pierwszy etap legendarnych regat

Perfekcyjnie przygotowana łódź, świetna taktyka i doskonała praca całej załogi – to przepis na sukces polskiego jachtu WindWhisper, który nie dał szans rywalom w pierwszym etapie legendarnych regat The Ocean Race. Sam udział załogi z Polski w tej imprezie przez dekady pozostawał jedynie w sferze marzeń, a o etapowym zwycięstwie nikomu się nawet nie śniło. Historia polskiego żeglarstwa pisze się na naszych oczach.
24.01.2023

Regaty The Ocean Race wystartowały. Świetny początek polskiego jachtu

Gdy w czerwcu 2018 roku w Hadze dekorowano zwycięzców Volvo Ocean Race, nikt nie mógł przypuszczać, że na kolejną edycję przyjdzie czekać aż cztery i pół roku. Mało kto także wierzył, że na jej starcie znów pojawi się polski jacht. A jednak marzenia się spełniają. Po pandemicznych zawirowaniach, z nową nazwą i nową energią wystartowały regaty The Ocean Race. W klasie VO65 od samego początku świetnie prezentuje się płynący pod biało-czerwoną banderą „WindWhisper”.
17.01.2023

Załoga jachtu I Love Poland płynie w transatlantyckich regatach

Promujący Polskę jacht I Love Poland płynie po raz drugi w transatlantyckich regatach z Wysp Kanaryjskich na Karaiby - poinformował we wtorek PAP Temistokles Brodowski z Polskiej Fundacji Narodowej, która jest właścicielem łodzi. W 2022 roku jacht był trzeci.
10.01.2023

Załoga polskiego jachtu gotowa do The Ocean Race. Przedstawiono skład WindWhisper Racing Team [GALERIA]

Lata marzeń, miesiące intensywnych przygotowań, zarówno pod względem sportowym, jak i logistycznym. Nadchodzi historyczny moment dla polskiego żeglarstwa. 8 stycznia na starcie regat The Ocean Race po pół wieku znów załopocze biało-czerwona bandera. Załoga polskiego jachtu WindWhisper to idealnie skomponowana mieszanka rutyny i młodzieńczego entuzjazmu. Znany jest jej pełny skład.
05.01.2023

Załoga I Love Poland staje do transatlantyckiego wyścigu

Załoga I Love Poland 8 stycznia wystartuje w 14. edycji regat RORC Transatlantic Race. Regaty rozpoczynają się w Lanzarote na Wyspach Kanaryjskich, a trasa długości około 3000 mil morskich prowadzi przez Ocean Atlantycki do mety na karaibskiej Grenadzie.
04.01.2023

Pablo Arrarte skipperem polskiej załogi w regatach The Ocean Race

Znany hiszpański żeglarz Pablo Arrarte stanie na czele polskiego teamu WindWhisper, który wystartuje w regatach The Ocean Race. Wyścig rozpocznie się 15 stycznia 2023 roku w Alicante.
20.12.2022

Polska załoga po 50 latach weźmie udział w legendarnych regatach The Ocean Race

Po 50 latach przerwy biało-czerwona bandera wraca na trasę wyścigu The Ocean Race. W legendarnych regatach weźmie udział polska ekipa WindWhisper Racing Team, która popłynie na jachcie klasy VO65.
13.12.2022

Na regatach Route du Rhum doszło do tragedii. Nie żyją dwie osoby

Jak informowaliśmy, prestiżowe regaty Route du Rhum wygrał dziś Francuz Charles Caudrelier. Jak się okazało, w trakcie wyścigów zginęły dwie osoby.
16.11.2022

Charles Caudrelier pobił rekord prestiżowych regat Route du Rhum

Francuski żeglarz Charles Caudrelier wygrał prestiżowe regaty transatlantyckie samotników Route du Rhum, pokonując trasę z bretońskiego portu Saint-Malo do Pointe-a-Pitre na Gwadelupie w rekordowym czasie 6 dni, 19 godzin i 47 minut.
16.11.2022

Promujący Polskę jacht I Love Poland trzeci na mecie śródziemnomorskich regat

Promujący Polskę jacht I Love Poland przypłynął trzeci na metę liczących 600 mil morskich prestiżowych żeglarskich regat śródziemnomorskich z Malty, wokół Sycylii – poinformował w środę PAP Temistokles Brodowski z Polskiej Fundacji Narodowej.
26.10.2022

Poznaliśmy mistrzów Polski w żeglarskich klasach olimpijskich

Mistrzostwa Polski w żeglarskich klasach olimpijskich za nami. W Gdańsku Górkach Zachodnich rywalizowało ponad 150 zawodników i zawodniczek. Medale rozdano w klasach ILCA 6, ILCA 7 i 470. W windsurfingowej klasie iQFoil nie udało się rozegrać żadnego wyścigu z uwagi na zbyt słaby wiatr.
25.09.2022

Polacy na starcie pełnomorskich mistrzostw świata załóg dwuosobowych

W środę 21 września rozpoczną się regaty Nastro Rosa Double Mixed Offshore World Championship 2022, czyli pełnomorskie mistrzostwa świata załóg dwuosobowych. Polskę reprezentować będą Maja Micińska (77 Racing Gdańsk) i Max Pawłowski (AZS Poznań).
20.09.2022

44. Regaty o Puchar Obrońców Westerplatte za nami

Piotr Adamowicz, Zbigniew Rembiewski i Tomasz Nagas to najlepsi sternicy w przeprowadzonych w weekend 27-28 sierpnia 44. Regatach o Puchar Obrońców Westerplatte.
29.08.2022

Pierwsze regaty PTMEW Offshore Wind Energy Cup już we wrześniu

Po dużym sukcesie pilotażowej, wewnętrznej edycji 2021, Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej uruchamia nową, coroczną imprezę sportową, promującą morską energetykę wiatrową. Pierwsza, oficjalna edycja regat „PTMEW Offshore Wind Energy Cup” odbędzie się 10 września 2022 roku w ośrodku AZS na Górkach Zachodnich w Gdańsku.
25.08.2022

Dar Młodzieży z akcją ratowniczą podczas regat The Tall Ships Races

Uczestniczący w największych regatach w świecie żaglowców, statek szkoleniowy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni wziął udział w ewakuacji medycznej. Po rozpoczęciu drugiego etapu regat, z Antwerpii do Aalborga, do komendanta Daru Młodzieży kapitana Rafała Szymańskiego z prośbą o udzielenie pomocy chorej załogantce zwrócił się kapitan S/Y Tornado.
29.07.2022

Gdynia Sailing Days za nami

Trwająca 17 dni 23. edycja Gdynia Sailing Days – jednych z najważniejszych regat w basenie Morza Bałtyckiego – dobiegła w niedzielę końca. Na starcie stanęło ponad 600 zawodników, którzy wzięli udział w 20 żeglarskich wydarzeniach. Do tego doszły imprezy towarzyszące, jak chociażby Polboat Yachting Festival, na plaży w Gdyni Śródmieściu działała strefa KINDER Joy of moving.
24.07.2022

Najbardziej radosne regaty w Polsce zakończone

„Nadzieja Żeglarstwa – Gdynia Sailing Days” – okazały puchar z takim napisem trafił do Piotra Malitowskiego (Garland Gliwice), który okazał się najlepszy w regatach KINDER Joy of moving Pucharze Trenerów w klasie Optimist. Na drugiej pozycji uplasowała się najlepsza z dziewcząt Maja Janus (UKŻ OPTI CWM Gdynia). W zawodach, które odbyły się w ramach 23. edycji Gdynia Sailing Day rywalizowało 161 żeglarzy do 13 lat z 28 klubów.
24.07.2022

200 wyścigów podczas Lotos Nord Cup Gdańsk 2022. Podsumowanie regat

Od 11 lipca na akwenie w Górkach Zachodnich będzie już o wiele mniej tłoczno, bo zakończyły się trwające aż siedemnaście dni regaty Lotos Nord Cup Gdańsk 2022. To była już 17. edycja wydarzenia organizowanego przez Yacht Club Gdańsk i AZS COSA Galion. Od trzech lat sponsorem tytularnym zawodów jest Grupa Lotos.
11.07.2022

85-letni król Norwegii wystartuje w żeglarskich mistrzostwach świata

85-letni król Norwegii Harald V wystartuje w żeglarskich mistrzostwach świata jachtów klasycznych w Genewie (25-26 lipca). Pomimo wieku monarcha zapowiedział, że z sześcioosobową załogą zamierza walczyć o wysokie miejsce na jachcie Sira, który otrzymał w prezencie urodzinowym w 1938 roku.
08.07.2022

Regaty Vector Sails Cup w klasie Optimist zakończone

Na kolejnym etapie LOTOS Nord Cup Gdańsk 2022 na wodzie zaroiło się od Optimistów. Podczas Vector Sails Cup ponad 250 najmłodszych żeglarzy przez 3 dni zmagało się z wiatrem podczas 17 wyścigów rozegranych w dwóch grupach. Dla wielu z nich było to pierwsze w życiu spotkanie z morskich akwenem i okazja do zdobycia bezcennych doświadczeń.
07.07.2022

Zatoka Gdańska jest po to, aby żeglarze się rozwijali. Lotos Nord Cup Gdańsk [GALERIA]

Start regat LOTOS Nord Cup Gdańsk nie mógłby być lepszy. To dopiero początek sezonu żeglarskiego, a uczestnikom trafiła się piękna słoneczna pogoda z wzmagającym się wiatrem. W takich warunkach humor i forma sportowców zwyżkuje z dnia na dzień więc każdy ma apetyt na poprawienie swoich wyników.
27.06.2022

Wkrótce Gdynia Sailing Days

Gdynia Sailing Days, jedna z najważniejszych imprez żeglarskich w basenie Morza Bałtyckiego, odbędzie się w dniach 8-24 lipca.
25.06.2022

Otwarcie sezonu żeglarskiego w Kołobrzegu

W najbliższy weekend w Porcie Jachtowym Kołobrzegu oficjalnie otwarty sezon żeglarski.
30.05.2022

The Ocean Race będzie dążyć do równości płci

Organizatorzy prestiżowych okołoziemskich regat żeglarskich The Ocean Race, odbywających się co trzy lub cztery lata, zapowiedzieli, że chcą, aby do 2030 roku startowało w nich tyle samo kobiet co mężczyzn.
26.05.2022

French Olympic Week. Dwa złote medale i jeden srebrny dla polskich żeglarzy [ZDJĘCIA]

Złote medale Agaty Barwińskiej w klasie ILCA 6 (dawny Laser Radial), załogi Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki w klasie 49er oraz srebro Mai Dziarnowskiej w windsurfingowej klasie iQFoil, a ponadto miejsca w ścisłej czołówce innych Polaków - imponująco wygląda podsumowanie regat klas olimpijskich French Olympic Week, które dzisiaj zakończyły się w Hyeres.
01.05.2022

Powracają pełnomorskie regaty o Puchar Gryfa Pomorskiego

Międzynarodowe Regaty o Puchar Gryfa Pomorskiego były od końca lat 50. XX wieku największymi regatami w Polsce i jednymi z największych regat południowego Bałtyku. Po latach przerwy, dzięki inicjatywie Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, powracają, by przypomnieć wszystkim o wyjątkowej historii regat i znów połączyć ze sobą miłośników żeglarstwa.
23.04.2022

Narodowe Muzeum Morskie szuka uczestników regat Operation Sail sprzed 50 lat

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku przygotowuje się do upamiętnienia 50. rocznicy zwycięstwa załogi Daru Pomorza w regatach Operation Sail. Muzealnicy rozpoczęli poszukiwania uczestników tego historycznego rejsu. Chcą razem z nimi ponownie wejść na pokład i udać się we wspomnieniową, sentymentalną podróż.
11.04.2022

Jacht "I Love Poland" bierze udział w regatach transatlantyckich

Promujący Polskę jacht "I Love Poland" pokonał już ponad połowę trasy w transatlantyckich regatach z Wysp Kanaryjskich na Karaiby - poinformował w piątek PAP Temistokles Brodowski z Polskiej Fundacji Narodowej, która jest właścicielem łodzi.
14.01.2022

PFN: jacht "I Love Poland" popłynie w regatach transatlantyckich

Promujący Polskę jacht "I Love Poland", którego właścicielem jest Polska Fundacja Narodowa, pierwszy raz popłynie w regatach transatlantyckich – poinformował w poniedziałek PAP Temistokles Brodowski z PFN.
03.01.2022

Jacht "I Love Poland" wrócił na Maltę - na metę regat wokół Sycylii

Promujący Polskę jacht „I Love Poland”, który startował w liczących 600 mil morskich prestiżowych żeglarskich regatach śródziemnomorskich wokół Sycylii, we wtorek w nocy w głównej stawce łodzi powrócił na Maltę, gdzie były start i meta wyścigu.
26.10.2021

Jacht "I Love Poland" Polskiej Fundacji Narodowej bierze udział regatach śródziemnomorskich

Promujący Polskę jacht "I Love Poland", którego właścicielem jest Polska Fundacja Narodowa płynie w liczących 600 mil śródziemnomorskich regatach żeglarskich z Malty wokół Sycylii i z powrotem na Maltę – poinformował w niedzielę PAP Temistokles Brodowski z PFN.
25.10.2021

Wilki Morskie SSL Team Polska wygrywają kolejny wyścig i awansują do finału

Piątkowym (15 października) zwycięstwem polski zespół zagwarantował sobie prowadzenie grupy i awans do jutrzejszego finału. Załogi Danii, Słowenii i Peru będą jeszcze walczyć o awans w porannym wyścigu kwalifikacyjnym.
16.10.2021

Finał Szczecińskiej Ligi Żeglarskiej rozstrzygnięty [ZDJĘCIA]

Załoga PKO Leasing YKP Szczecin wygrała czwartą finałową rundę i zarazem triumfowała w końcowym rankingu Szczecińskiej Ligi Żeglarskiej. Kolejne miejsca zajęły załogi EOL Księgowość i Oskar Wegner. Liga rozgrywała się od maja na wodach jeziora Dąbie.
13.10.2021

W Gdyni rywalizowało 200 żeglarzy i żeglarek z 36 krajów [WIDEO, ZDJĘCIA]

Zac Littlewood (Australia) i Giorgia della Valle (Włochy) mistrzami świata w klasach Laser (ILCA 7) i Laser Radial (ILCA 6) do lat 21. Mistrzowskie regaty w piątek 28 sierpnia zakończyły się w Gdyni. Polacy bez medali, ale zanotowali przyzwoity występ.
28.08.2021

Summer Match Race w Szczecinie. Wygrali faworyci [ZDJĘCIA]

Najwyżej rozstawiona w regatach Summer Match Race załoga Szymona Jabłkowskiego pewnie zwyciężyła w kolejnej tegorocznej rundzie Polish Match Tour. Drugie miejsce zajęła załoga Tomasza Micewicza z Yacht Clubu Gdańsk, a podium sensacyjnie skompletowała załoga Rebel Sailing Team Bartosza Rominieckiego.
24.08.2021

Ustka Charlotta Sailing Days 2021

W Ustce wystartowały regaty Ustka Charlotta Sailing Days 2021. Uczestnicy najpierw ścigają się o Puchar Polski. Od piątku natomiast rozpoczną się otwarte mistrzostwa Polski dla klas 505 oraz Hobie Cat 16 i 14.
05.08.2021

Otwarte regaty Polskiej Ligi Żeglarskiej

Polska Liga Żeglarska zdecydowała o dodaniu do kalendarza kolejnych próbnych regat, w których każdy może sprawdzić swoje szanse w formacie ligowym.
04.08.2021

Największe regaty w Polsce zakończone

Dobiegły końca zmagania żeglarzy w ramach regat LOTOS NordCup Gdańsk 2021. Organizowane przez Yacht Club Gdańsk i AZS COSA Galion już po raz szesnasty, obecnie są największym żeglarskim wydarzeniem w Polsce.
12.07.2021

The Ocean Race Europe: Sailing Poland trzeci w Genui

Ostatni etap morski regat The Ocean Race Europe zakończony. Załoga Sailing Poland, która przez długi czas była liderem wyścigu, ostatecznie linię mety przekroczyła na trzeciej pozycji.
17.06.2021

Pierwszy taki start polskiej załogi od blisko pół wieku

Start The Ocean Race Europe już dziś. 7 jachtów klasy VO65 i 5 jednostek IMOCA jest gotowych do udziału w europejskiej odsłonie najtrudniejszych i najważniejszych załogowych regat na świecie. Wśród nich, po prawie pięćdziesięciu latach, jest jacht z polską banderą. Załoga Sailing Poland dokładnie o godzinie 13:45 rozpocznie wyścig z francuskiego Lorient do Cascais w Portugalii.
29.05.2021

Z Gdyni do Sztokholmu. Ruszył kolejny wyścig pełnomorski The Ocean Race Europe Prologue.

Cztery jednostki VO65 w samo południe opuściły Gdynię, kończąc tym samym etap rywalizacji na wodach Zatoki Gdańskiej. Jachty wyruszyły w kierunku Sztokholmu, mijając po drodze boje zwrotną w Sopocie. Zwieńczyło to trzydniowy pobyt załóg w Polsce, który był częścią The Ocean Race Europe Prologue. Regaty te są przedsmakiem europejskiej odsłony najtrudniejszych załogowych okołoziemskich regat na świecie, która wystartuje 27 maja w Lorient (Francja).
13.05.2021

The Ocean Race Europe Prologue: Sailing Poland wygrał wyścig Kłajpeda - Gdynia!

Pierwszy pełnomorski etap The Ocean Race Europe Prologue zakończony. Cztery jachty VO65 zacumowały dziś w Gdyni, a w klasyfikacji generalnej bez zmian - nadal prowadzi polska załoga Sailing Poland, która wygrała wyścig z Kłajpedy do Gdyni.
11.05.2021

Obserwuj wyścigi jachtów na wodach zatoki

Niezwykła okazja czeka dziś i jutro na miłośników żeglarstwa. W Gdyni zacumowały cztery jachty VO65, startujące w The Ocean Race Europe Prologue. Dziś – we wtorek 11 maja – jednostki wezmą udział w dwóch wyścigach przybrzeżnych. Będzie je można zaobserwować m.in. z bulwaru Nadmorskiego czy plaży i molo w Orłowie.
11.05.2021

Weź udział w Pucharze Polski Jachtów Kabinowych. Nie musisz mieć jachtu!

Za kilka tygodni rozpocznie się 26. sezon Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. W nadchodzącym sezonie PPJK wychodzi naprzeciw wszystkim, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z żeglarstwem regatowym, bez potrzeby posiadania jachtu. Wystarczy nabyć bilet upoważniający do startu w jednej z załóg, aby wziąć udział w rywalizacji na najwyższym poziomie!
26.03.2021

Ukazały się przepisy regatowe żeglarstwa 2021-2024

Biuro Polskiego Związku Żeglarskiego uprzejmie informuje, że w sprzedaży dostępne są Przepisy regatowe żeglarstwa 2021-2024. Koszt przepisów to 70 zł.
24.03.2021

Szczecin przedłuża nabór na oficerów łącznikowych na Tall Ship Races

Do końca marca został przedłużony nabór na oficerów łącznikowych. W Szczecinie poszukiwane są osoby, które nie boją się wyzwań i chcą stać się częścią zespołu organizującego finał regat the Tall Ships Races 2021.
14.03.2021

Przed nami mistrzostwa świata klasy 470 i mistrzostwa Europy klasy RS:X

Przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Tokio wkraczają w decydującą fazę. Już w nadchodzącym tygodniu polscy żeglarze i żeglarski rywalizować będą o medale mistrzostw świata i Europy. O te pierwsze, w klasie 470 powalczy załoga Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar, a w czempionacie Starego Kontynentu w klasie RS:X swoją formę zweryfikują Zofia Klepacka, Piotr Myszka, Maja Dziarnowska i Radosław Furmański. Gospodarzem obu mistrzowskich imprez jest Vilamoura w Portugalii.
06.03.2021

Puchar Ameryki – przełożony początek prestiżowych regat

Z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 w Auckland przełożony został początek rywalizacji o najstarsze żeglarskie trofeum - Puchar Ameryki. Jego obrońca Emirates Team New Zealand zmierzy się z włoskim jachtem Luna Rossa Prada Pirelli.
28.02.2021

Dobry występ Polaków w regatach Lanzarote Olympic Winter Regatta

Ostatnimi czasy międzynarodowe regaty należą do rzadkości, więc każda możliwość ścigania się w dużej i wymagającej flocie jest jak na wagę złota. Z takiej możliwości skorzystali nasi reprezentanci trenujący obecnie na Lanzarote, startując w Lanzarote Olympic Winter Regatta. Spośród siódemki Polaków, piątka znalazła się w wyścigach medalowych, a Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda w klasie 49erFX stanęły na trzecim stopniu podium.
31.01.2021

Vendee Globe - pięciu żeglarzy z szansą na zwycięstwo, finisz w środę

Na dzień przed zakończeniem wokółziemskich regat samotników Vendee Globe szansę na zwycięstwo ma aż pięciu żeglarzy. Nigdy wcześniej wyścig nie był tak zacięty. Pierwszy zawodnik jest spodziewany w porcie Les Sables d'Ollone w Wandei w środę wieczorem.
26.01.2021

Vendee Globe - wyrównana stawka na tydzień przed zakończeniem regat

Na tydzień przed zakończeniem wokółziemskich regat samotników Vendee Globe sytuacja w czołówce jest otwarta. Prowadzi Francuz Charlie Dalin na jachcie "Apivia", ale pierwszych sześciu żeglarzy dzieli mniej niż 200 mil morskich.
21.01.2021

Vendee Globe – Dalin jako drugi minął przylądek Horn, coraz bliżej lidera

Francuz Charlie Dalin (Apivia) jako drugi przekroczył legendarny przylądek Horn i jest coraz bliżej prowadzącego swojego rodaka Yannicka Bestavena (Maitre Coq IV) w okołoziemskich regatach samotników Vendee Globe.
03.01.2021

Regaty Sydney-Hobart odwołane po raz pierwszy od 76 lat

Najbliższa edycja regat Sydney-Hobart, która miała się rozpocząć 26 grudnia, nie odbędzie się z powodu wykrycia w pierwszym z miast nowego ogniska przypadków Covid-19 - poinformowali organizatorzy. Prestiżowa impreza żeglarska została odwołana po raz pierwszy od 76 lat.
19.12.2020

Już 1600 członków z 66 krajów w Offshore Doubles

1600 członków z 66 krajów liczy sobie aktualnie stowarzyszenie Offshore Doubles zajmujące się promocją i organizacją nowej olimpijskiej konkurencji żeglarskiej. Na igrzyskach w Paryżu zadebiutuje dwuosobowa offshorowa formuła mix (damsko-męska).
02.12.2020

Zgłoś się do rozgrywek Polskiej Ligi Żeglarskiej

4 rundy Ekstraklasy, 4 rundy 1 Ligi oraz regaty kwalifikacyjne - tak będą wyglądały przyszłoroczne rozgrywki w ramach Polskiej Ligi Żeglarskiej. Do 15 listopada można zgłosić swój udział. Polska Liga Żeglarska rozgrywana jest pod patronatem Polskiego Związku Żeglarskiego, a zwycięzcy Ekstraklasy otrzymują tytuł Klubowego Mistrza Polski.
30.10.2020

Puchar Prezesa PZŻ na zakończenie sezonu żeglarskiego

Załoga Pawła Łazarskiego z Mrągowa zwyciężyła w drugich finałowych regatach o Puchar Prezesa PZŻ. Regaty odbyły się w Mrągowie.
27.10.2020

Maja Dziarnowska trzecia w IQFoil International Games

Maja Dziarnowska (Sopocki Klub Żeglarski) na trzecim miejscu w regatach IQFoil International Games. Zawody w nowej olimpijskiej klasie windsurfingowej odbyły się na jeziorze Garda we Włoszech i wystartowało w nich prawie 200 zawodników i zawodniczek.
25.10.2020

Znamy kalendarz Polskiej Ligi Żeglarskiej na sezon 2021

Organizatorzy Polskiej Ligi Żeglarskiej opublikowali kalendarz regat na sezon 2021. Planowane są 4 rundy Ekstraklasy, 4 rundy 1 Ligi oraz regaty kwalifikacyjne. Do 15 listopada można zgłosić swój udział. Polska Liga rozgrywana jest pod patronatem Polskiego Związku Żeglarskiego, a zwycięzcy Ekstraklasy otrzymują tytuł Klubowego Mistrza Polski.
22.10.2020

Jacht I love Poland na mecie regat wokół Sycylii

Promujący Polskę jacht „I Love Poland”, który startował w liczących 600 mil morskich regatach żeglarskich wokół Sycylii powrócił na Maltę, gdzie były start i meta wyścigu. Wyścig trwa i nie wiadomo jeszcze które miejsce zajmie załoga po korekcie wyników.
21.10.2020

Żeglarze z niepełnosprawnościami tym razem bez medali

Nie było medali, ale wyniki można uznać za satysfakcjonujące – tak można podsumować start polskich żeglarzy z niepełnosprawnościami w mistrzostwach świata nowej klasy S/V 14. Załoga Piotr Cichocki i Grzegorz Prokopowicz została sklasyfikowana na miejscu 7, zaś Andrzej Bury i Krzysztof Bądkowski uplasowali się na 8 miejscu. Regaty odbywały się na jeziorze Alster w Hamburgu 4.
14.10.2020

Koniec ME w klasie Laser - Agata Barwińska z brązem, srebro Filipa Ciszkiewicza

Agata Barwińska (MOS Iława) brązową medalistką mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie Laser Radial. Wśród mężczyzn, w nieolimpijskiej klasie Laser Radial srebrny medal wywalczył Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia), a brąz w kategorii do lat 21 zdobył Przemysław Machowski (MKS Dwójka Warszawa). W klasie Laser Standard Polacy bez sukcesów. Mistrzowskie regaty od czwartku odbywały się w Gdańsku.
14.10.2020

W klasie Omega status quo

Na jeziorze Niesłysz w Niesulicach, w dniach 10-11 października odbyły się regaty o Puchar Burmistrza Świebodzina. Była to ostania runda w Porta Pucharze Polski w Klasie Omega 2020. Po zaciętej walce zwycięzcy w ubiegłego roku obronili swoje tytuły w klasach Sport i Standard.
13.10.2020

Agata Barwińska i Filip Ciszkiewicz coraz bliżej medali w ME

Agata Barwińska (MOS Iława) i Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia) coraz bliżej medali w mistrzostwach Europy w klasie Laser Radial. Po dzisiejszych wyścigach oboje zajmują w swoich konkurencjach drugie miejsca w klasyfikacji generalnej. W klasie Laser Standard Polacy bez sukcesów. Mistrzostwa Europy odbywają się w Gdańsku, a medalistów poznamy we wtorek.
11.10.2020

Już pojutrze Mistrzostwa Europy w klasie Laser w Gdańsku!

Nabrzeże Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS, oraz AZS COSA Gdańsk w Górkach Zachodnich zapełnia się łódkami zawodników z całego świata. Już pojutrze na Zatoce Gdańskiej ruszą wyścigi Mistrzostw Europy klasy Laser.
06.10.2020

Mistrzostwa Świata World Sailing przeniesione na 2023 rok!

Najbliższe mistrzostwa świata World Sailing miały się odbyć w 2022 roku w Hadze w Holandii, jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną, wspólną decyzją World Sailing, Królewskiego Holenderskiego Stowarzyszenia Sportów Wodnych, władz Hagi i TIG Sports (firma zaangażowana w organizację imprezy przyp.red.) zostały przeniesione na rok 2023.
05.10.2020

Relacja z finałowej rundy 1 Polskiej Ligi Żeglarskiej w Szczecinie [foto]

Załoga Yacht Club Gdańsk triumfowała w finałowej czwartej rundzie 1 Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej. W bardzo trudnych warunkach atmosferycznych udało się rozegrać 22 wyścigi, które zadecydowały o pozycjach w klasyfikacji generalnej i awansach do Ekstraklasy. Podium 4 rundy uzupełniły po świetnych występach załogi Jacht Klubu Między Żaglami i Odyssey Sailing Club.
28.09.2020

We wtorek Mistrzostwa Europy 49er, 49erFX i Nacra 17

Od najbliższego wtorku nasi reprezentanci w klasach 49er, 49er FX oraz Nacra 17 rozpoczną ściganie w Mistrzostwach Europy na austriackim jeziorze Attersee.
26.09.2020

Finał Pucharu Polski klasy 505

Już w najbliższy weekend poznamy zwycięzców cyklu regat Pucharu Polski klasy 505 sezonu 2020. Dwudniowe finałowe zawody zaliczane do Pucharu Polski zostaną rozegrane w Gdyni, w dniach 26-27 września. Organizatorzy zadbali o dobrą rywalizację na wodzie, ale także o okazje do wymiany żeglarskich doświadczeń i integrację na brzegu.
23.09.2020

Regaty Kapitanów Żaglowców o Puchar Rektora UMG (foto, wideo)

Słońce na horyzoncie, bezchmurne niebo, wiatr w żaglach i 12 załóg rywalizujących o Puchar Rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni (UMG) na wodach Zatoki Puckiej – tak wyglądały Regaty Kapitanów Żaglowców zorganizowane w dniu 19 września w Rewie z okazji 100–lecia UMG.
22.09.2020

Polish Match Tour: Łukasz Wosiński nowym Mistrzem Polski! [foto]

Wielkim sukcesem załogi Łukasza Wosińskiego zakończyły się rozegrane w Szczecinie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Match Racingu. Miejsca na podium uzupełniły załogi Jeppe Borcha i Przemysława Tarnackiego. W 3 dniowych regatach udział wzięło 12 załóg z Polski, Australii, Danii, Holandii i Wielkiej Brytanii!
21.09.2020

MP w sprincie za nami, przed nami Mistrzostwa Polski Gdańsk 2020 klas nieolimpijskich

Już dzisiaj prawie 300 zawodników i zawodniczek rozpoczyna rywalizację w Mistrzostwach Polski Gdańsk 2020 klas nieolimpijskich. Bazą regat będą ośrodki Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku i AZS COSA Górki Zachodnie.
18.09.2020

Otwarte Meczowe Mistrzostwa Polski w Szczecinie!

W najbliższy weekend w Szczecinie rozegrane zostaną Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Match Racingu, zaliczane do rankingu Puchar Świata World Sailing. Będzie to kolejna impreza z cyklu Polish Match Tour, a na starcie zobaczymy 12 załóg z Polski, Australii, Danii, Holandii i Wielkiej Brytanii!
17.09.2020

Niekorzystny wiatr i oczekiwanie na sztorm

Trzecia doba regat Wielka Żeglarska Bitwa o Gotland to duży spadek prędkości jachtów oraz zmiana kierunku wiatru na bardzo niekorzystny – prosto od dziobu. Żeglarze odczuwają już zmęczenie, a przed nimi jeszcze dużo wyzwań. Ostatnie 12h regat to wyczerpujące halsowanie pod wiatr ze świadomością, że od północy nadciąga sztorm. Czy uda im się schronić do portu zanim nadejdzie? Na pewno nie wszystkim.
16.09.2020

Energa 77 Racing podsumowuje sezon żeglarski

Energa 77 Racing kończy krajowy sezon żeglarski z kompletem zwycięstw. Team Piotra Tarnackiego, wspierany od tego roku przez Energę z Grupy ORLEN, wygrał m.in. trzy rundy Pucharu Polski, Mistrzostwa Polski oraz regaty Pucharu Europy. Żeglarze z Gdańska rozpoczynają już przygotowania do Mistrzostw Świata 2021 w klasie Micro i obrony 10. tytułu.
16.09.2020

Blisko 40 niepełnosprawnych żeglarzy na starcie Disabled Sailing – Polish Cup 2020

Blisko 40 niepełnosprawnych żeglarzy ścigało się na Wiśle Śmiałej w Gdańsku w Disabled Sailing – Polish Cup 2020. Była to kolejna edycja zawodów organizowanych przez Polski Związek Żeglarski we współpracy Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zawodnicy ścigali się na specjalnie dostosowanych łódkach klasy Hansa 303. W klasie jednoosobowej zwyciężył Adam Bielski, a w dwuosobowej załoga Zbigniew Jastrzębski i Agata Lach.
16.09.2020

Kapitanowie polskich żaglowców w Regatach o Puchar Rektora UMG

Już 19 września, w najbliższą sobotę, kilkunastu kapitanów polskich żaglowców oraz najsławniejszy polski konstruktor żaglowców z całego świata Zygmunt Choreń będzie rywalizowało na wodach zatoki Puckiej w Regatach Kapitanów Żaglowców o Puchar Rektora Uniwersytetu Morskiego.
14.09.2020

Finał ekstraklasy - YKP Gdynia Mistrzem Polski [foto]

Załoga Yacht Klubu Polski Gdynia triumfowała w klasyfikacji końcowej Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej zdobywając złote medale Klubowych Mistrzostw Polski. Ostatnią rundę Ekstraklasy rozegraną w Świnoujściu wygrała załoga Yacht Club Gdańsk (YCG) utrzymując srebrny medal Mistrzostw Polski. Podium Ekstraklasy uzupełniła załoga Giżyckiej Grupy Regatowej (GIZ).
14.09.2020

I Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie przeszły do historii

Druga reprezentacja Czech, pływająca na jachcie 113 zwyciężyła w I Światowych Polonijnych Mistrzostwach Żeglarskich, które 12 i 13 września rozgrywane były w Gdyni. Na drugim stopniu podium stanęli Polonusi z Austrii 1. Trzecią lokatę wywalczyli nasi rodacy z załogi Czechy 1.
13.09.2020

Regaty Kieler Woche – dziewiąta lokata Łukasza Lesińskiego w klasie Finn

Łukasz Lesiński (YK Stal Gdynia) zajął w regatach Kieler Woche dziewiąte miejsce w klasie Finn. To najwyższa lokata wywalczona w gronie seniorów przez polskich żeglarzy podczas tradycyjnych zawodów w Kilonii, które odbyły się po raz 126.
13.09.2020

Bitwa o Gotland – 16 jachtów rozpoczęło rywalizację w Gdańsku

16 jachtów rozpoczęło dziś w południe w Gdańsku rywalizację w 9. edycji Bitwy o Gotland. Na trasie regat zapowiada się dobra pogoda i najszybszemu żeglarzowi pokonanie dystansu 500 mil powinno zająć około 70 godzin.
13.09.2020

Finał ekstraklasy - kto zostanie Mistrzem Polski?

W Świnoujściu odbędzie się ostatnia runda Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej, która zdecyduje który z 12 startujących klubów zostanie Mistrzem Polski PZŻ na sezon 2020. Na czele tabeli Yacht Klub Polski Gdynia przed Yacht Club Gdańsk (YCG) i Giżycką Grupą Regatową (GGR).
11.09.2020

Puchar Polski w klasie Omega - trudny weekend faworytów

Druga runda Porta Pucharu Polski w Klasie Omega 2020 okazała się trudnym sprawdzianem dla faworytów. Bardzo wyrównane wyścigi w kategoriach Sport i Standard wyłoniły innych zwycięzców niż poprzednia runda w Pucku.
10.09.2020

Mistrzostwa Polski Gdańsk 2020 klas nieolimpijskich coraz bliżej

W dniach 18-20 września w Górkach Zachodnich odbędą się żeglarskie Mistrzostwa Polski Gdańsk 2020 klas nieolimpijskich. Gospodarzem mistrzostw będą Narodowe Centrum Żeglarstwa oraz ośrodek AZS COSA Gdańsk.
08.09.2020

Puchar Polski Klasy 505 w Pucku za nami

W dniach 5-6 września, odbyła się trzecia impreza z cyklu Pucharu Polski klasy 505. Tym razem regaty odbyły się na akwenie zatoki Puckiej, która jest bardzo dobrze znana wszystkim żeglarzom.
07.09.2020

Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego: Nasz kraj regatami stoi

Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego podkreślił, że Polska jest jednym z nielicznych krajów, w których odbywają się zawody. „Wykorzystujemy każdą szansę, bo nie chcemy, żeby sportowcy trenowali bez celu. Nasz kraj regatami stoi” - przyznał Tomasz Chamera.
07.09.2020

1 Liga wchodzi w decydującą fazę

W najbliższy weekend 12 załóg 1 Ligi Żeglarskiej będzie walczyć o punkty do rankingu. Regaty odbędą się w Szczecinie na jeziorze Dąbie w Centrum Żeglarskim. Na czele tabeli znajduje się Yacht Club Gdańsk przed Sport Vita Gliwice i Pucharem Polski Jachtów Kabinowych.
04.09.2020

Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie TECHNO

Zakończyły się organizowane przez Gdański Klub Żeglarski Mistrzostwa Polski Młodzików w klasach TECHNO 4,0 i 6,8 oraz Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu w klasie TECHNO 5,8. Pogoda dopisała przez całe regaty, jedynie w ostatnim, dziewiątym wyścigu wiatr spłatał figla i nagle się wyłączył.
01.09.2020

Kula, Kwaśna i Kubiak mistrzami Polski!

Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) w klasie Laser Radial, Tadeusz Kubiak (SEJK Pogoń Szczecin) w klasie Laser Standard i Piotr Kula (GKŻ Gdańsk) w klasie Finn zostali w Gdyni mistrzami Polski.
30.08.2020

Grand Prix Regat Klasy 2020 pod Gdynia Volvo Sailing Days

W dniach 29/30 sierpnia w Gdyni odbędzie się Pierwsze Grand Prix Regat Klasy 2020 w ramach Gdynia Volvo Sailing Days.
28.08.2020

Liderzy w klasie Micro: rywale pokazali dziś lwi pazur

W czwartek w regatowe szranki w ramach 21. edycji Volvo Gdynia Sailing Days stanęli żeglarze w klasie Micro. Po trzech wyścigach Pucharu Europy na czele znajduje się dziewięciokrotny mistrz świata Piotr Tarnacki (77 Racing Club Gdańsk), który pływa razem z Bartoszem Makałą i Grzegorzem Banaszczykiem.
27.08.2020

Polacy bez medali w mistrzostwach Europy w windsurfingowej klasie iQFoil

Polacy bez medali w mistrzostwach Europy w windsurfingowej klasie iQFoil. To nowa olimpijska klasa, która na igrzyskach w Paryżu w 2024 roku zastąpi klasę RS:X. Regaty odbyły się w szwajcarskiej Silvaplanie, a wystartowało w nich ponad 130 zawodników i zawodniczek.
27.08.2020

Poznaliśmy mistrzów Polski w żeglarskiej klasie 470

Za nami kolejna odsłona 21. edycji regat Volvo Gdynia Sailing Days - w środę rozstrzygnęła się rywalizacja w mistrzostwach Polski w olimpijskiej klasie 470. Ten sukces triumfatorzy, Seweryn Wysokiński (Centrum Sportów Wodnych Opty Ustka) i Hanna Dzik (YKP Gdynia) zapewnili sobie dopiero w ostatnim wyścigu. Zatem „13”, bo z takim numerem pływają na żaglu, okazała się dla nich szczęśliwa.
26.08.2020

Miłość kwitnie podczas Volvo Gdynia Sailing Days! Oryginalne zaręczyny na wodzie [wideo]

Podczas regat Volvo Gdynia Sailing Days są spore emocje, nie tylko sportowe. Zupełnie nieoczekiwanym, ale bardzo radosnym wydarzeniem były zaręczyny na wodzie.
25.08.2020

Mistrzostwa Polski Katamaranów 2020 zakończone [foto]

W dniach 21-23 sierpnia odbyły się w Sopocie Mistrzostwa Polski Katamaranów w klasach Open, Topcat K2 i A class. Wystartowało 50 dwukadłubowych jednostek z całej Polski oraz Czech i Niemiec.
24.08.2020

MŻMP ORC International 2020 – „PGO GoodSpeed” broni tytułu [foto]

Załoga Jerzego Brezdenia (JKMW Kotwica) na jachcie „Hadar” w grupie A i żeglarze ścigający się na jachcie „PGO GoodSpeed” ze skiperem Łukaszem Trzcińskim (Marina Urody Gdynia) w grupie B – oto tegoroczni triumfatorzy Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC International załóg wieloosobowych. Rozgrywana na Zatoce Gdańskiej od 21 sierpnia impreza zakończyła się w niedzielę 23 sierpnia w Gdańsku.
24.08.2020

Team Cellfast zwycięski w drugich Mistrzostwach Polskiej Floty klasy J/70 [foto]

Mistrzostwa Miasta Gdańska, które zostały rozegrane w randze Mistrzostw Polskiej Floty klasy J/70 pewnie wygrywa Team Cellfast z Michałem Korneszczukiem za sterem. Drugie miejsce, po zaciętej walce zajmuje zespół GTJ z Michałem Jabłońskim, a trzecie CB Racing ze sternikiem Marcinem Rymerem.
21.08.2020

Puchar Polski Jachtów Kabinowych powrócił do Mrągowa

Z powodu pandemii nie udało się mrągowskim organizatorom otworzyć cyklu PPJK w maju, ale ostatecznie najlepsza ubiegłoroczna eliminacja PPJK wg magazynu „Żagle” wróciła do Mrągowa. Na start przybyło tym razem 18 jachtów z całej Polski, rywalizujących w 4 klasyfikacjach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych: T1, T2, T3, Open jednokadłubowe, dwóch klasach Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa: jachtów otwartopokładowych i kabinowych.
21.08.2020

VGSD 2020 - niespodzianka na rozpoczęcie mistrzostw Polski

W czwartek w drugiej części 21. edycji regat Volvo Gdynia Sailing Days do rywalizacji przystąpili żeglarze w klasach 49er, 49erFX i Nacra 17, a ponadto w O'pen Skiff. Te zawody mają rangę mistrzostw Polski, a ich triumfatorów poznamy w sobotę.
21.08.2020

Setna impreza Polish Match Tour w Szczecinie!

W najbliższy weekend w Szczecinie rozegrane zostaną międzynarodowe regaty meczowe Szczecin Match Race, zaliczane do rankingu Puchar Świata World Sailing. Będzie to 100 impreza z cyklu Polish Match Tour a na starcie zobaczymy 10 załóg z Polski, Niemiec, Danii, Holandii, Wielkiej Brytanii i Brazylii!
21.08.2020

Żeglarska młodzież zawładnęła Gdynią. Znamy zwycięzców Pucharu Trenerów w ramach Volvo Gdynia Sailing Days

Pierwsza część 21. edycji Volvo Gdynia Sailing Days za nami. W środę poznaliśmy zwycięzców rozegranych w klasie Optimist zawodów Kinder Joy of Moving Puchar Trenerów grupy B - najlepszy w gronie 120 zawodników (z 16 klubów) do 13 lat okazał się Wit Dmuchowski.
20.08.2020

Mistrzostwa Polski Katamaranów już od piątku w Sopocie

W dniach 21 -23 sierpnia 2020 w Sopocie odbędą się Mistrzostwa Polski Katamaranów. Organizatorzy liczą na udział 50 dwukadłubowych jednostek – najszybszych jachtów.
19.08.2020

Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC ponownie w Gdańsku

Podobnie jak przed rokiem Marina Gdańsk gość będzie uczestników Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC International załóg wieloosobowych. Regaty odbędą się na wodach Zatoki Gdańskiej, a od piątku 21 sierpnia do niedzieli 23 sierpnia rozegrane zostanie sześć wyścigów.
19.08.2020

Maciej Streubel prowadzi po pierwszych wyścigach Pucharu Trenerów VGSD 2020

Regaty Volvo Gdynia Sailing Days ruszyły na dobre! Z powodu braku wiatru w poniedziałek nie rozegrano żadnego wyścigu w klasie Optimist w zawodach Kinder Joy of Moving Puchar Trenerów grupy B, ale drugiego dnia 21. edycji tej imprezy najmłodsi żeglarze dwa razy stanęli na starcie. Te zmagania zakończą się w środę, a na czele 116 zawodników do 13 lat znajduje się Maciej Streubel.
19.08.2020

Pierwszy dzień Volvo Gdynia Sailing Days bez wiatru

Pierwszy dzień 21. edycji regat Volvo Gdynia Sailing Days stał pod znakiem pięknej słonecznej pogody. Aura dopisała jednak tylko w połowie, zabrakło bowiem głównego żeglarskiego elementu, czyli wiatru. Z tego względu w poniedziałek nie rozegrano żadnego wyścigu w klasie Optimist.
18.08.2020

YKP Gdynia powiększa przewagę: relacja z 3 rundy Ekstraklasy [foto]

Yacht Klub Polski Gdynia po zaciętej walce wygrywa w Sopocie trzecią rundę Ekstraklasy i umacnia się na pozycji Lidera, zwiększając przewagę nad Yacht Clubem Gdańsk i Giżycką Grupą Regatową. Finał Ekstraklasy 12 i 13 września w Świnoujściu.
17.08.2020

Volvo Gdynia Sailing Days startują już dziś! Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa sanitarnego w czasie regat

Organizacja festiwalu regat żeglarskich Volvo Gdynia Sailing Days zawsze była bardzo wymagającym przedsięwzięciem, a bezpieczeństwo zawodników i pozostałych uczestników jest absolutnym priorytetem. W tym roku sytuacja jest szczególna, stąd też apel i gorąca prośba do wszystkich uczestników o wsparcie i współpracę w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa sobie i innym.
17.08.2020

Memoriał Juliusza Sieradzkiego za nami!

Załoga Romualda Knasieckiego (MT.T.SW Miedzychód) triumfowała w klasie Omega Standard, a w klasie Omega Sport najlepsza była załoga Marcina Styborskiego (PG Racing Politechnika Gdańska) – tak można podsumować zakończone dziś w Pucku regaty o Memoriał Juliusza Sieradzkiego.
16.08.2020

Wjazd cudzoziemców do Polski na imprezy mistrzowskie dozwolony!

Na podstawie nowego rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, możliwy jest wjazd cudzoziemców do Polski na międzynarodowe zawody sportowe rangi mistrzowskiej. Nie trzeba ubiegać się o specjalne pozwolenie od Straży Granicznej. Wystarczy ważny dokument podróży oraz ważny tytuł pobytowy (np. wiza) wraz z oficjalnym zaproszeniem wystawionym przez organizatora regat. Dotyczy to zawodników, członków sztabu szkoleniowego, lekarzy, fizjoterapeutów i sędziów.
14.08.2020

Wzmocnienia w Ekstraklasie! - 3 runda Polskiej Ligi Żeglarskiej

Temperatura rośnie przed trzecią, przedostatnią rundą Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej. W najbliższy weekend 12 klubów walczyć będzie o kolejne punkty do rankingu. Na czele tabeli znajduje się YKP Gdynia przed Yacht Club Gdańsk i KS Iskra Gdynia.
14.08.2020

Bezpieczeństwo motywem przewodnim regat Volvo Gdynia Sailing Days

Regatami o Puchar Trenerów w klasie Optimist rozpocznie się największa impreza żeglarska w Polsce, Volvo Gdynia Sailing Days. Pierwsze starty już w najbliższy poniedziałek 17 sierpnia, a zakończenie regat planowane jest na 6 września. W czasie trzytygodniowej imprezy na starcie zobaczymy około 1000 żeglarzy i żeglarek w 20 klasach regatowych, nie zabraknie rywalizacji o mistrzostwo świata, Europy i Polski.
14.08.2020

Przed nami regaty Kinder Joy of moving Puchar Trenerów!

Regaty o Puchar Trenerów otworzą zmagania żeglarskie w ramach Volvo Gdynia Sailing Days 2020. Organizowane po raz drugi pod parasolem programu Kinder Joy of Moving, we współpracy PZŻ i Ferrero Polska Commercial w ramach Kinder Joy of moving – Radość Żeglowania.
12.08.2020

Polak z trzecim miejscem na Otwartych Mistrzostwach Austrii klasy International Moth

Klasa International Moth, czyli popularna ćma, rozwija się w Polsce w tym roku bardziej niż w latach ubiegłych.
11.08.2020

Gliwice i Gdańsk na podium 2 rundy 1 Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej! [foto, wideo]

Sport Vita Ski&Sail Gliwice (SPO) wygrywa rozegraną w Sopocie drugą rundę 1 Polskiej Ligi Żeglarskiej. Pozostałe miejsca na podium zajęły załogi Yacht Clubu Gdańsk (YG2) i KW Garland Gliwice (GAR). Liderem rankingu pozostaje załoga z Gdańska.
11.08.2020

Druga edycja Ustka Charlotta Sailing Days: znamy Mistrzów Polski [foto]

W pierwszym tygodniu sierpnia rozegrano drugą edycję regat Ustka Charlotta Sailing Days. W ciągu 5 dni wystartowało ponad 140 jachtów z 5 krajów w tym Polska, Czechy, Niemcy, Chorwacja oraz Irlandia.
10.08.2020

Polska Liga Żeglarska na półmetku [foto]

Kolejne 2 weekendy w Sopocie odbędą się pod znakiem kolejnych rund Polskiej Ligi Żeglarskiej. W najbliższy weekend rywalizować będą załogi w 1 Lidze, dla których będzie to druga runda tegorocznych rozgrywek. Ekstraklasa rozegra swoją 3 rundę za tydzień na tym samym akwenie.
07.08.2020

Wiatr w żaglach i huragan emocji podczas MP juniorów młodszych w Pucku!

Około 200 zawodników i zawodniczek rozpoczęło w Pucku rywalizację w mistrzostwach Polski juniorów młodszych w klasach L’Equipe, Techno 293 i Optimist. Jest to najważniejsza impreza sportowa dla zawodników tej kategorii wiekowej. Oprócz tytułów mistrzów Polski, zawody te wyłonią członków kadry narodowej.
07.08.2020

Mistrzostwa świata i Europy juniorów w klasie 470 odwołane

Zaplanowane na 22-29 sierpnia Mistrzostwa Świata Juniorów klasy 470, mające się odbyć w ramach Volvo Gdynia Sailing Days, odwołano z powodu pandemii koronawirusa. Decyzja zapadła po konsultacjach Międzynarodowego Stowarzyszenia Klasy 470 z Polskim Związkiem Żeglarskim, który odpowiadał za zorganizowanie regat.
05.08.2020

Nadływają regaty Volvo Gdynia Sailing Days

Volvo Gdynia Sailing Days, największa impreza żeglarska w Polsce odbędzie się w Gdyni w dniach 17 sierpnia – 6 września. Po raz dziewiąty z rzędu strategicznym partnerem imprezy jest firma Volvo Car Poland. W ramach tego wielkiego żeglarskiego święta mają się odbyć między innymi mistrzostwa świata klasy Micro, młodzieżowe mistrzostwa świata klasy 470, mistrzostwa Europy klasy Finn.
04.08.2020

Polacy pokonują Australijczyków w Szczecinie! [foto]

Zwycięzcą pierwszych międzynarodowych regat meczowych w sezonie rozegranych w Szczecinie została załoga Albert Riele Sailing Team w składzie Przemysław Tarnacki, Przemysław Płóciennik, Jacek Przybylak i Bartosz Bartnicki. W finale pokonali międzynarodową załogę Australijczyka Davida Chapmana oraz wracającego do meczowych startów Szymona Jabłkowskiego! Regaty o jednoznacznie brzmiącej nazwie Turn It On Again miały rangę grade 3 federacji World Sailing.
03.08.2020

Znamy mistrzów Polski załóg dwuosobowych w żeglarstwie!

Rafał i Dawid Sosnowscy (Yacht Club Sopot) płynący na jachcie „Hedaa” zdobyli tytuły tegorocznych morskich żeglarskich mistrzów Polski ORC w kategorii załóg dwuosobowych. W gdyńskiej marinie Yacht Park odbyło się dzisiaj 2 sierpnia zakończenie mistrzostw i wręczenie trofeów najlepszym dwuosobowym załogom.
03.08.2020

PZŻ zaprasza żeglarzy z niepełnosprawnościami na Disabled Sailing Polish Cup 2020

Disabled Sailing – Polish Cup 2020 to siedmiodniowe regaty wraz ze szkoleniem regatowym dla osób z niepełnosprawnościami. Odbędą się one w dniach 5-11 września, a gospodarzem będzie Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS Gdańsk w Górkach Zachodnich. Zapraszamy do udziału.
31.07.2020

Meczowy Puchar Świata rusza w Szczecinie!

W najbliższy weekend w Szczecinie rozegrane pierwsze międzynarodowe regaty meczowe po przerwie spowodowanej koronawirusem. W regatach o jednoznacznie brzmiącej nazwie Turn It On Again Match Race (Włączmy To Znowu) zobaczymy 9 załóg z Polski, Niemiec, Brazylii i Australii!
31.07.2020

Zorganizuj regaty eliminacyjne do mistrzostw Polski w eŻeglarstwie

Polski Związek Żeglarski zaprasza do współpracy organizatorów regat lokalnych oraz eliminacyjnych do mistrzostw Polski w eŻeglarstwie. PZŻ rozwija wirtualne żeglarstwo pod auspicjami Światowej Federacji Żeglarskiej World Sailing, a w planach jest powołanie kadry narodowej w eŻeglarstwie i start w mistrzostwach świata.
30.07.2020

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w miejsce Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych odbędą się w Pucku w terminie 06 – 09.08.2020. Do ubiegłego roku impreza ta rozgrywana była jako Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.
29.07.2020

Doskonała frekwencja na regatach w Pucku

W miniony weekend odbyły się regaty o Puchar Puckiego Klubu Żeglarskiego Na Fali. Na starcie tej imprezy stanęło blisko 170 żeglarzy walczących w klasach Techno oraz Open Foil Racing. W Pucku dopisała nie tylko frekwencja, ale również pogoda. Zawodnicy przez trzy dni regat mieli doskonałe warunki do żeglugi, nawet z przewagą wiatrów silnych.
28.07.2020

Energa 77 Racing walczy o Puchar Polski [foto]

Po dwóch zwycięstwach, czas na kolejne regaty. Energa 77 Racing po wygranej Anwil Cup 2020 i Pucharze Polski w Olsztynie, od dziś trenuje w Poznaniu. Dwudniowa rywalizacja rozpocznie się w sobotę 25 lipca. Zaplanowanych jest siedem wyścigów.
24.07.2020

Zofia Klepacka mistrzynią Polski w klasie RS:X

Zofia Klepacka (Legia Warszawa) mistrzynią Polski w klasie RS:X. Mistrzowskie regaty odbyły się w ramach Pucharu Prezydenta Sopotu. Z powodu słabych warunków wiatrowych udało się rozegrać tyko trzy wyścigi. Jutro rywalizację zaczynają mężczyźni.
20.07.2020

PZŻ: Nowe zasady organizacji regat w związku z COVID-19

Zarząd Polskiego Związku Żeglarskiego zatwierdził zmiany do Zasad organizacji regat żeglarskich PZŻ. Zmiany dotyczą obostrzeń związanych z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa i procedur sanitarnych przy organizacji regat żeglarskich w Polsce w czasie pandemii COVID-19.
18.07.2020

Klasa 505: Pierwsze regaty sezonu

W miniony weekend odbyły się pierwsze regaty sezonu 2020 w klasie 505. Regaty te, zamykały trwające od 24 czerwca regaty Lotos Nord Cup w Górkach Zachodnich, w których brało udział przeszło 20 różnych klas. W regatach klasy 505 wzięło udział 14 załóg z całej Polski.
15.07.2020

Znamy mistrza Polski samotników w żeglarstwie!

Siedmiu żeglarzy rywalizowało w weekend 11-12 lipca w Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Polski ORC Samotników. Najlepszy okazał się Kuba Marjański (AKM Gdańsk) na jachcie „Busy Lizzy”.
13.07.2020

Puchar Prezydenta Gdańska za nami!

Blisko 140 zawodników i zawodniczek w klasach BIC Techno 293 oraz Open Foil Race rywalizowało w regatach o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska. Akweny regat usytuowane były w bezpośrednim sąsiedztwie plaż na Stogach oraz w Sobieszewie, dzięki czemu widzowie mogli jak na wyciągnięcie ręki obserwować zmagania najmłodszych deskarzy.
13.07.2020

Załoga Energa 77 Racing wygrywa w Olsztynie

Team Piotra Tarnackiego zdobył Puchar Polski podczas regat w Olsztynie. Energa 77 Racing wygrała siedem z dziewięciu wyścigów. Zawody odbyły się w dniach 11-12 lipca na jeziorze Ukiel w Olsztynie. To drugie zwycięstwo żeglarzy z Gdańska w tym sezonie.
13.07.2020

Relacja z pierwszej rundy 1. Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej! [foto, wideo]

Sukcesem Yacht Clubu Gdańsk zakończyła się inauguracyjna runda 1 Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej w Sopocie. Podium uzupełniły załogi Pucharu Polski Jachtów Kabinowych i SportVita Gliwice.
13.07.2020

World Sailing opublikowało Przepisy Regatowe Żeglarstwa 2021 – 2024

Pomimo pojawiających się wcześniej głosów o możliwości zachowania w mocy obecnych przepisów regatowych 2017 – 2020, tak aby obowiązywały podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, które zostały przełożone na przyszły rok, decyzją Rady World Sailing z czerwca, nowe przepisy zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku.
13.07.2020

Team Energa 77 Racing walczy o Puchar Polski

Energa 77 Racing rozpoczyna kolejne regaty. Po świetnym początku sezonu i wygranej Anwil Cup 2020, ekipa Piotra Tarnackiego będzie walczyć w Regatach o Puchar Polski w klasie Micro w Olsztynie. Dwudniowa rywalizacja rozpocznie się w sobotę 11 lipca. Zaplanowanych jest dziewięć wyścigów.
10.07.2020

Żeglarska siła w różnorodności klas i doświadczeń - blok IV LOTOS Nord Cup Gdańsk 2020 [foto, wideo]

Za nami kolejny bardzo intensywny i zróżnicowany etap regat LOTOS Nord Cup Gdańsk 2020. Już w piątek licznie stawiły się na starcie w Górkach Zachodnich klasy 420, Flying Dutchman, Hobie Cat 14 i 16, Nautica 450 i Delphia 24 OD. W sobotę różne doświadczenia i style żeglowania połączyły się podczas wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna. Jachty morskie zmierzyły się także w krótkich wyścigach w ramach Pantaenius Nord Cup Classic.
06.07.2020

Vector Sails Cup 2020. Morskie wyzwanie dla Optimistów zakończone [wideo]

W dniach 30 czerwca-2 lipca na wodach Zatoki Gdańskiej w ramach LOTOS Nord Cup Gdańsk 2020 odbywały się regaty Vector Sails Cup dla najmłodszych żeglarzy. W przeciwieństwie do poprzednich startujących klas zawodnicy startujący na Optimistach mieli więcej szczęścia. Nie zabrakło wiatru, momentami nawet niemal sztormowego, ale dzieci nawet wtedy poradziły sobie świetnie.
02.07.2020

Wygrani Pucharu Polski Open Foil Race – Japa Cup 2020

Trzy dni regat i dwa dni dobrego ścigania - tak jawi się obraz imprezy zaliczanej do Pucharu Polski Open Foil Race – Japa Cup 2020. Wygrał Piotr Myszka, który coraz lepiej radzi sobie na foilu.
02.07.2020

Ponad stu żeglarzy rywalizowało w Anwil Cup 2020

40 załóg z ponad setką zawodników na pokładach wzięło udział w Długodystansowych Mistrzostwach Polski Jachtów Kabinowych ANWIL CUP 2020. Regaty odbyły się na Zalewie Włocławskim w Marinie Zarzeczewo. Zawodnicy ścigali się w trzech zaliczanych do Mistrzostw klasach: T-1, T-2 i T-3 oraz w klasie OPEN i MICRO.
30.06.2020

Sportowa rywalizacja na Zatoce Gdańskiej trwa [foto, wideo]

Zakończył się drugi etap regat LOTOS Nord Cup Gdańsk 2020. Mimo słabego wiatru przez cały weekend na Zatoce Gdańskiej toczyła się sportowa bitwa. Od piątkowego wieczoru do sobotniego poranka w nocnym, długodystansowym Orvaldi B8 Race ścigały się jachty pełnomorskie.
29.06.2020

Energa 77 Racing Team mistrzem Polski [foto]

Energa 77 Racing Team wygrywa pierwsze w tym sezonie regaty Anwil Cup 2020! Ekipa w składzie Piotr Tarnacki, Grzegorz Banaszczyk i Bartosz Makała zwyciężyła w Długodystansowych Mistrzostwach Polski Jachtów Kabinowych we Włocławku. Drugie miejsce zajął Pol 70, również z klubu 77 Racing.
29.06.2020

Regaty Nostrimaris już w najbliższą sobotę!

W najbliższą sobotę, 27 czerwca, w Sopocie odbędą się kolejne regaty, w ramach promocji projektu „NOSTRIMARIS - Budowa dwóch wielozadaniowych jednostek pływających”.
26.06.2020

Energa wspiera żeglarzy z 77 Racing Team

Energa aktywnie wspiera polskich żeglarzy. Grupa nawiązała właśnie współpracę z mistrzami świata w żeglarstwie w klasie Micro - drużyną 77 Racing Team, która nosi już w swojej nazwie „Energę”.
26.06.2020

Bałtycki Śledź dotarł na metę – zwycięzcy odebrali nagrody

„Konsal 2”, „Fujimo 4”, „Busy Lizzy” i „A’Polonia” – to cztery zwycięskie jachty regat Bałtycki Śledź – Oiler Cup. Cztery, ponieważ żeglarze ścigali się w czterech kategoriach. W środę 24 czerwca zwycięzcy i uczestnicy regat odebrali trofea i pamiątkowe dyplomy z rąk pomysłodawcy rywalizacji Szymona
25.06.2020

Poweras Agata Szulc

Wyłączny dystrybutor silników marine firmy MAN Truck&Bus oraz Nanni Diesel
remonty i przeglądy morskich silników wysokoprężnych,remonty i przeglądy agregatów prądotwórczych,remonty pomp,przeglądy pomp,pompy,silniki wysokoprężne,agregaty prądotwórcze,remonty systemów automatyki,przeglądy i remonty energetyczne statków,serwis gwarancyjny i pogwarancyjny silników morskich wysokoprężnych wysokoobrotowych firmy MAN Truck & Bus,dystrybucja silników morskich wysokoprężnych wysokoobrotowych firmy MAN Truck & Bus,serwis silników morskich,serwis silników morskich MAN,serwis pogwarancyjny silników morskich,serwis pogwarancyjny silników morskich MAN,serwis gwarancyjny silników morskich,serwis gwarancyjny silników morskich MAN,Poweras,Poweras Agata Szulc,MAN,MAN Bus & Truck,systemy napędowe,systemy hybrydowe,kompletne zespoły do napędu jednostek pływających,systemy sterowania napędów,integrator systemów napędowych jednostek pływających,Woodward,Selco,Aventics,elementy systemów sterowania napędów,kompletne systemy sterowania napędów,części zamienne do silników morskich MAN

Airmech - Marine Equipment

VITRIFRIGO,LIVERANI,KLIMATYZACJA JACHTOWA,KLIMATYZACJE JACHTOWE,JACHT,WYPOSAżENIE JACHTU,POMPY,POMPA,SYSTEMY gaśniczy,FM200,FM 200,vitrifrigo,klimatyzacja jachtowa,klimatyzacje jachtowe,jachty,wyposażenie jachtowe,lodówka,lodówki,lodówka kompresorowa,lodówka gazowa,lodówki gazowe,lodówka kompaktowa,lodówki kompaktowe,agregat chłodniczy,agregaty chłodnicze,chłodzący,chłodzące,self contained,pompy zęzowe,pompa zęzowa,pompa odśrodkowa,pompa samozasysająca,pompy samozasysające,pompy odśrodkowe,mantus,kotwica nierdzewna,kotwice nierdzewne,kotwica jachtowa,kotwice jachtowe,łańcuch cumowniczy,łańcuch galwanizowany,łańcuch kotwiczny,stal nierdzewna,stali nierdzewnej,isotta,kierownica,kierownice włoskie,kierownica włoska,włochy,stylowa,skórzana kierownica,skóra,armatura,pobór,denny,wyrzut,wody,zawór,zawory,króciec,króćce,mosiądzu,mosiądz,mosięrzne,brąz,brązu,brązowe,brass,bronze,wentylator maszynowni,wentylatory siłowni,wentylacja,wyciąg,wyciągowy,osiowy,osiowe,marine,statki,morskie,morski

MG Sp. z o.o. Sp.k.

Serwis, części i remonty silników morskich CATERPILLAR®
morskie silniki napędu głównego od 93 do 5420 KW,silniki pomocnicze,morskie agregaty prądotwórcze,silnik,sprzęgło,przekładnia,śruba napędowa,siłownie okrętowe,silniki morskie caterpillar,silniki morskie cat,naprawa silników morskich,remonty silników morskich,remonty silników CAT,remonty silników morskich caterpillar,części do silników morskich,części do silników caterpillar,części do silników cat,mg,CAT,Caterpillar,CAT Marine,Caterpillar Marine,CAT Engines,CAT Marine Engines,CAT spares,CAT spares Gdynia,CAT spares Poland

WAT Venture Sp. z o.o.

narzędzia ścierne,zawory,pompy,agregaty

Eneria Sp. z o.o.

Silniki morskie
AGREGATY PRĄDOTWÓRCZE,SILNIKI,SPRĘŻARKI PRZEWOŹNE,SILNIKI GŁÓWNE I POMOCNICZE CAT,UKŁADY NAPĘDOWE CAT,ŚRUBY NASTAWNE,PĘDNIKI AZYMUTALNE,STERY STRUMIENIOWE,TWIN FIN,SYSTEMY STEROWANIA

Aggreko Polska Sp. z o.o.

WYNAJEM ENERGII
wynajem agregatów prądotwórczych,wynajem urządzeń chłodniczych/chłodni,wynajem klimatyzatorów,wynajem chłodni kominowych,wynajem zasilania elektrycznego,wynajem obciążnic,wynajem transformatorów do zas,wynajem zbiorników paliwa,wynajem rozdzielnic,wynajem generatorów gazowych,mobilne agregaty chłodnicze i klimatyzacje,modułowe chłodnie kominowe do chłodzenia dużych ilości wody i ścieków,wymienniki ciepła do zwiększenia mocy produkcyjnych,grzejniki elektryczne zapewniające ogrzewanie bez płomieni i dymu,osuszacze do precyzyjnej kontroli zmieniającej się wilgotności produktów lub powietrza,

STAUFF Polska

Hydraulika siłowa,złącza hydrauliczne,przewody hydrauliczne,rury precyzyjne,rury hydrauliczne,agregaty hydrauliczne,uchwyty do rur,połączenia kołnierzowe,zasilacze hydrauliczne,zawory,manometry,kołnierze,rozdzielacze,pompy hydrauliczne,złącza rurowe,rury nierdzewne,złącza nierdzewne,złącza kołnierzowe,projektowanie układów hydraulicznych,

Pres – Kol Sp. z o.o.

Hydraulika siłowa,Przemysł stoczniowy,Produkcja dla offshore,Produkcja dla stoczni,Cylindry hydrauliczne,Agregaty hydrauliczne,Obróbka skrawaniem,Konstrukcje stalowe,Prasy hydrauliczne,Chwytaki,Frezowanie,Wytaczanie,Siłowniki hydrauliczne,Zasilacze hydrauliczne,Konstrukcje offshore,Farmy Wiatrowe Offshore,wysokociśnieniowa hydraulika siłowa,napędy suwnicy bramowej na statku,energia wiatrowa,elementy systemu załadowczego statku,agregat hydrauliczny,obrotnica taśmociągu transportowego,konstrukcje stalowe offshore,konstrukcje stalowe mostów,konstrukcje stalowe hal przeznaczone dla rolnictwa,konstrukcje stalowe hal przeznaczone dla handlu,konstrukcje stalowe hal przeznaczone dla sportu,konstrukcje stalowe hal przeznaczone dla przemysłu,napędy suwnicy bramowej na statki,wózki do transportu kolumn wiatraka elektrowni wiatrowej,chwytaki do złomu,obróbka skrawaniem,wytaczanie,frezowanie,toczenie,wiercenie,szlifowanie,urządzenia do transportu konstrukcji dużych gabarytów,elementy systemu załado

APEX

agregaty malarskie,graco

CARRIER POLSKA SP. Z O.O.

klimatyzacja,ogrzewanie,chłodnictwo,agregaty wody lodowej,agregaty skraplające,centrale klimatyzacyjne,centrale kompaktowe,chillery chłodzone powietrzem,chillery chłodzone wodą,chillery do zastosowań przemysłowych,klimakonwektory,marine systems,nawiewniki,przepustnice,pompy ciepła,skraplacze,chłodnice wentylatorowe,hvac,systemy automatyki

SailMore Sp. z o.o.

Serwis czarterowy dla żeglarzy.
jachty,,czartery,wynajem jachtów,imprezy dla firm,pełnomorskie regaty,sprzedaż jachtów,obsługa czarterowa,czarter

Velmundi Group

Żeglarstwo morskie,Czartery jachtów,Czartery łodzi,Rejsy turystyczne,Rejsy morskie,Rejsy żeglarskie,Eventy żeglarskie,Regaty morskie,Imprezy żeglarskie,Żeglarstwo sportowe

ICE-K Krzysztof Ebertowski

czyszczenie suchym lodem,usługi czyszczenia,czyszczenie przemysłowe,przemysł papierniczy,drukarnia,stocznia,platforma wiertnicza,platforma morska,czyszczenie kanałów,kuchnia,okap,okapy,agregaty

KODAL, Centrum Hydraulika Siłowej Sp. z o.o.

pompy hydrauliczne hydraulic cylinders power packs controllers distributors pumps cylindry bloki zaworowe stacje pomp stacje manometrów serwis olejowy instalacje gazowe instalacje cieczy różnego typu agregaty płuczące instalacje hydrauliczne zespół zasilania hydraulicznego hydraulika okrętowa

SUBMARINE Ship’s Technical Service

Techniczne zaopatrzenie statków.
sulzer,techniczne zaopatrzenie statków,silniki okrętowe,silniki morskie,silniki główne,silniki pomocnicze,cegielski,man,b&w,wirówki,automatyka morska,zaopatrzenie statków,agregaty prądotwórcze,sprężarki powietrza,pompy,termometry,manometry,tachometry

BEMAKOR Sp. z o.o.

Piaskowanie i malowanie.
piaskowanie,malowanie,antykorozja,sprzęt do prac antykorozyjnych,piaskarki,sprzęt do malowania,sprzęt do piaskowania,agregaty malarskie,

GS-Hydro Sp. z.o.o.

Hydraulika siłowa,złącza hydrauliczne,przewody hydrauliczne,rury precyzyjne,rury hydrauliczne,agregaty hydrauliczne,instalacje hydrauliczne,uchwyty do rur,połączenia kołnierzowe,zasilacze hydrauliczne,zawory,manometry,kołnierze,rurociągi,olej hydrauliczny,szybkozłącza,zakuwanie węży,kielichowanie,gięcie rur,płukanie systemów,węże hydrauliczne,prefabrykaty,systemy rurowe,prasy hydrauliczne,żurawie,zakuwarki,rozdzielacze,pompy hydrauliczne,Walform,JIC,instalacje elektryczne,złącza rurowe,ERMETO,rury nierdzewne,złącza nierdzewne,montaż instalacji,próby ciśnienia,złącza kołnierzowe,grooving,prefabrykacja,usługi remontowe,serwis,projektowanie systemów hydraulicznych,maszyny,projektowanie 3D,budowa urządzeń hydraulicznych,projektowanie układów hydraulicznych,Vertex G4,remonty,projektowanie instalacji elektrycznych.

Marine Production and Service

PRODUCENT KUTRÓW RYBACKICH - GDAŃSK
LAMINAT POLIESTROWO-SZKLANY,SERWIS ŁODZI MOTOROWYCH,SILNIKI VOLVO PENTA,MERCRUISER,CUMMINS,YANMAR,SILNIKI ZABURTOWE EVINRUDE,MERCURY,YAMAHA,STERY STRUMIENIOWE SIDE POWER,WINDY KOTWICZNE QUICK,GENERATORY FISCHER PANDA,ONAN,PAGURO,KOHLER,OGRZEWANIE I KLIMATYZACJA WEBASTO,POMPY WODY JABSCO,RULE,TOALETY JABSCO,JOHNSON PUMPVITRIFRIGO,LIVERANI,KLIMATYZACJA JACHTOWA,KLIMATYZACJE JACHTOWE,JACHT,WYPOSAżENIE JACHTU,POMPY,POMPA,SYSTEMY gaśniczy,FM200,FM 200,vitrifrigo,klimatyzacja jachtowa,klimatyzacje jachtowe,jachty,wyposażenie jachtowe,lodówka,lodówki,lodówka kompresorowa,lodówka gazowa,lodówki gazowe,lodówka kompaktowa,lodówki kompaktowe,agregat chłodniczy,agregaty chłodnicze,chłodzący,chłodzące,self contained,pompy zęzowe,pompa zęzowa,pompa odśrodkowa,pompa samozasysająca,pompy samozasysające,pompy odśrodkowe,mantus,kotwica nierdzewna,kotwice nierdzewne,kotwica jachtowa,kotwice jachtowe,łańcuch cumowniczy,łańcuch galwanizowany,łańcu

VERG Sp. z o.o

POMAGAMY NASZYM KLIENTOM W DOBORZE ODPOWIEDNIEJ TECHNOLOGII , A NASTĘPNIE WDRAŻA
dostawa obrabiarek graficznych,wypożyczalnia obrabiarek mobilnych,serwis i naprawa obrabiarek mobilnych,szkolenia z zakresu obrabiarek mobilnych,modernizacja i remonty generalne obrabiarek stacjonarnych,mobilna obróbka mechaniczna,urządzenia do obróbki kołnierzy,urządzenia do cięcia i ukosowania rur,frezarki mobilne 2- osiowe Mirage machnes,frezarki mobilne 3-osiowe,testowanie zaworów w pionie - seria VCB,testowanie zaworów w poziomie- seria HC,cylindry oraz podnośniki hydrauliczne,pompy hydrauliczne,maszyny do obróbki dużych kołnierzy- obróbka wież wiatrowych,urządzenia do frezowania kołnierzy,wiertarki wysokowydajne,gwintowniki,urządzenia do hot tappingu- wysokie ciśnienie,testowanie zaworów w pionie i poziomie- seria HVC,testowanie zaworów regulujących,warsztaty mobilne,testowanie zaworów bezpieczeństwa,szlifowanie i zacieranie zaworów,naprawa zaworów,mobilne systemy testowania cieczą,urządzenia do połączeń śrubowych,urządzenia podwodne,agregaty hydrauliczne,wytyczarki mobilne

HYDAC Sp. z o.o

Hydraulika siłowa.
filtry hydrauliczne,systemy filtracji oleju,agregaty filtrująco-chłodzące (układy bocznikowe),agregaty uniwersalne (HYBOX),systemy filtracji wody przemysłowej wraz z filtrami samoczyszczącymi,hydroakumulatory,elektroniczne systemy monitoringu,czujniki pomiarowe,chłodnice hydrauliczne,wymienniki ciepła,układy chłodzące,rozdzielacze hydrauliczne,zawory sterujące,bloki hydrauliczne,agregaty kompaktowe,armatura hydrauliczna,pompy hydrauliczne,konsole do pomp hydraulicznych,agregaty hydrauliczne,-> (www.agregaty-hydrauliczne.com.pl),agregaty smarne,napędy,sterowania,układy regulacji,diagnostyka i serwis układów hydraulicznych,obejmy hydrauliczne,zawory kulowe

Agregatech s.c.

agregat prądotwórczy,agregaty prądotwórcze,zagęszczarka,zagęszczerki,motopompa,motopompy,silnik zaburtowy,silniki zaburtowe,agrowaty,agrovolty

Marine Center Sp. z o.o./ EVAC

Ballast Water Treatment Systems, Marine Grow Prevention, Impressed Current Cathodic Protection, Sanitary and Waste Treatment Systems, Pumps, Heat Exchangers, Fresh Water Makers – reverse osmosis, Steering gears and deck equipment, Propulsion, Oil separators, Racor Filters,Wytwornice wody pitnej i użytkowej,Klimatyzacje wody lodowe,Agregaty grzewcze,dysze korta,EVAC,parker,ZF,blokland,cirkor,cathelco,RWO VEOLIA

PATI FHU

pati,BHP,Ppoż,gaśnice,szkolenia,zabezpieczenie pożarowe prac niebezpiecznych,remonty statków,szafki hydrantowe,węże tłoczne,węże,motopompy,przeglądy gaśnic,radiotelefony,gaśnice,sprzęt oświetleniowy,szkolenia BHP,agregaty prądotwórcze,BHP,p. poż

PROWAVE

czarter,sprzedaż jachtów,jachty,serwis jachtów,zimowanie,wodowanie,slipowanie,malowanie,antyfuling,serwisowanie jachtów,dostarczanie jachtów,transprot jachtów,wyposażenie jachtów,kompozyty,dostawa kompozytów,produkcja laminatów,produkcja jachtów,produkcja motorówek,agent,broker jachtowy,wyposażenie żeglarskie,odzież żeglarska,regaty,eventy regatowe,zawody dla firm,imprezy firmowe,wakeboard,SUP,kajaki,imprezy morskie,wieczory na jachcie,treningi regatowe,treningi żeglarskie,pływanie turystyczne,marina,miejsce w marinie,miejsce w porcie,Selden,Harken,Dometic,Vector Sails

II Regaty Gospodarki Morskiej im. Tadeusza Wendy zakończyły się sukcesem

W piątek 14 lipca w Marinie Yacht Park w Gdyni odbyły się II Regaty Gospodarki Morskiej im. Tadeusza Wendy. To impreza branżowa, zainagurowana w roku 2022 z okazji obchodów 100–lecia Portu Gdynia. Regaty zostały bardzo dobrze przyjęte i na stałe wpisały się do kalendarza imprez branży morskiej.
19.07.2023

PTMEW Offshore Wind Energy Cup 2023

21 i 22 maja odbyły się tegoroczne regaty PTMEW Offshore Wind Energy Cup w Sopocie. Celem imprezy, poza zmaganiami o charakterze sportowym, jest integracja branży morskiej energetyki wiatrowej i to właśnie zespoły związane z firmami z tego sektora biorą udział w imprezie.
29.05.2023

Okręty Stałego Zespołu NATO w Gdyni

Od godzin porannych do Portu Gdynia oraz do Portu Wojennego Gdynia wchodzą kolejne okręty znajdujące się w składzie Stałego Zespołu Okrętów NATO Grupa 1 (Standing NATO Maritime Group 1, SNMG-1). Wizyta ma charakter roboczy. Członkiem grupy jest polska fregata rakietowa ORP Gen. Tadeusz Kościuszko.
26.05.2023

Okręty NATO w Gdyni

W godzinach porannych do gdyńskiego portu weszły fregaty należące do Stałego Zespołu Okrętów Państw NATO. Głównym celem wizyty jest uzupełnienie zapasów na okrętach.
05.12.2022

Branża morska się integruje i upamiętnia budowniczego Portu Gdynia

W piątek 2 września w Nowej Marinie w Gdyni po raz pierwszy odbyły się regaty integrujące branżę gospodarki morskiej. Imprezę Portu Gdynia uświetniła wnuczka Tadeusza Wendy.
05.09.2022

„Ta łódka to Formuła 1 na morzu”. Jacht I LOVE POLAND wystartuje w regatach i będzie promował Polskę

Ta łódka to Formuła 1 na morzu – powiedział o jachcie I LOVE POLAND Filip Rdesiński, prezes Polskiej Fundacji Narodowej. Nowoczesna jednostka i projekt o tej samej nazwie zostały zaprezentowane w środę w Gdyni. Za kilka miesięcy jacht weźmie udział w prestiżowych regatach.
13.09.2018

Strategiczna Koncepcja Bezpieczeństwa Morskiego RP zaprezentowana w Gdyni

Budowa Marynarki Wojennej opartej na fregatach średniej wielkości. To jedno z założeń Strategicznej Koncepcji Bezpieczeństwa Morskiego Rzeczypospolitej Polskiej zaprezentowanej w Gdyni podczas konferencji zorganizowanej przez Akademię Marynarki Wojennej i Biuro Bezpieczeństwa Narodowego poświęconej bezpieczeństwu morskiemu państwa. Autorzy dokumentu zwracali uwagę, że prezentowane w nim zadania to tylko propozycja.
10.02.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.