• <

Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC ponownie w Gdańsku

19.08.2020 12:09 Źródło: Urząd Miejski w Gdańsku
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC ponownie w Gdańsku

Partnerzy portalu

Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC ponownie w Gdańsku - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe

Podobnie jak przed rokiem Marina Gdańsk gość będzie uczestników Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC International załóg wieloosobowych. Regaty odbędą się na wodach Zatoki Gdańskiej, a od piątku 21 sierpnia do niedzieli 23 sierpnia rozegrane zostanie sześć wyścigów.

Nad tegorocznymi regatami patronat objął  Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego fundując jednocześnie puchar za zwycięstwo w najdłuższym wyścigu regat , nazywany wyścigiem o Puchar Marszałka. Portem zawodów będzie Marina Gdańsk, przystań zlokalizowana przy ul. Szafarnia, na przeciwko historycznego Żurawia. Organizatorem imprezy jest Gdański Ośrodek

Program regat:

21.08.2020 – piątek (jeden wyścig up&down i jeden długi wyścig na trasie otwartej)

22.08.2020 – sobota (jeden wyścig up&down i jeden długi wyścig na trasie otwartej)

23.08.2020 – niedziela (dwa wyścigi up&down)

23.08.2020 – 15:30 Uroczyste zakończenie Mistrzostw, wręczenie medali, pucharów i nagród.

Dodatkowo w sobotę (22.08.2020) o godzinie 18:00 organizator zaprosi wszystkie załogi na żeglarski piknik. Wystąpią Żeglarze Portowi oraz Atlantyda. Scena usytuowana będzie na wyspie Ołowianka tuż za Mostem Kamieniarskim.

Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające, przebieg zmagań będzie można obserwować z wysokości Molo w Brzeźnie, ponieważ w tych właśnie okolicach odbywać się będą regaty.

W sezonie 2020 mistrzostwa we wszystkich kategoriach rozgrywane są jako niezależne regaty, co oznacza, że nie są łączone z regatami organizowanymi cyklicznie.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.