• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Maciej Streubel prowadzi po pierwszych wyścigach Pucharu Trenerów VGSD 2020

19.08.2020 10:58 Źródło: PZŻ
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Maciej Streubel prowadzi po pierwszych wyścigach Pucharu Trenerów VGSD 2020

Partnerzy portalu

Maciej Streubel prowadzi po pierwszych wyścigach Pucharu Trenerów VGSD 2020 - GospodarkaMorska.pl
Fot. Robert Hajduk/ShutterSail

Regaty Volvo Gdynia Sailing Days ruszyły na dobre! Z powodu braku wiatru w poniedziałek nie rozegrano żadnego wyścigu w klasie Optimist w zawodach Kinder Joy of Moving Puchar Trenerów grupy B, ale drugiego dnia 21. edycji tej imprezy najmłodsi żeglarze dwa razy stanęli na starcie. Te zmagania zakończą się w środę, a na czele 116 zawodników do 13 lat znajduje się Maciej Streubel.

W pierwszym wyścigu 12-letni reprezentant YKP Gdynia dopłynął na linię mety czwarty, ale w drugim zajął pierwsze miejsce.

– W inauguracyjnym starcie byłem drugi na pierwszej boi, ale siadł wiatr, a ja straciłem koncentrację i spadłem o dwie lokaty. Początek drugiego wyścigu nie był w moim wykonaniu zbyt udany, bo zanotowałem bardzo słaby start. Cała grupa na mnie wpłynęła i znalazłem się na końcu stawki. Udało mi się jednak wybrnąć z tej sytuacji, bo na pierwszej boi byłem 10, a na drugiej już siódmy. Systematycznie odrabiałem straty i na metę dopłynąłem jako trzeci, jednak dwóch pierwszych chłopaków popełniło falstart i zostało zdyskwalifikowanych. Długo czekaliśmy na kolejny start, ale zrobiła się flauta i wróciliśmy na brzeg. Aby regaty zostały zaliczone muszą się odbyć trzy wyścigi i wierzę, że uda się je rozegrać. Zrobię też wszystko, aby w środę nie oddać pierwszego miejsca - zapewnił Maciej Streubel.

Na drugiej pozycji plasuje się młodszy o dwa lata Stanisław Wróblewski (AZS UW Warszawa), a na trzeciej najlepsza z dziewczyn 12-letnia Zofia Glaza (UKŻ Opti CWM Gdynia).

- Jestem zadowolony z siebie, chociaż mogło być lepiej. Trochę „spaprałem” pierwszy wyścig, bo byłem dopiero dziewiąty, a liczyłem na zdecydowanie lepsze miejsce. Poza tym było całkiem „spoczko”. Czasami przychodziły mocniejsze „kopy”, ale generalnie wiatr był umiarkowany. W środę mam dwa zadania do wykonania. Zamierzam pływać jak najlepiej, aby wyprzedzić lidera, ale jeśli nie uda mi się tego dokonać, to chcę zachować miejsce na podium – zapowiedział Wróblewski, który trenuje żeglarstwo od czterech lat, a po zakończeniu pływania w klasie Optimist planuje „przesiąść się" do klasy 420.

Zwycięzców rywalizacji najmłodszych żeglarzy poznamy w środę, natomiast w czwartek w ramach Volvo Gdynia Sailing Days rozpoczną się mistrzostwa Polski w klasach olimpijskich 49er, 49erFX i Nacra 17, a ponadto w O'pen Skiff. Zawodnicy mają za sobą pierwsze treningi na Zatoce Gdańskiej, natomiast triumfatorzy tych zmagań wyłonieni zostaną w sobotę.
Organizatorem Volvo Gdynia Sailing Days 2020 jest Polski Związek Żeglarski we współpracy z Miastem Gdynia (partner Strategiczny) i Volvo Cars Poland (Partner Tytularny). Partnerami wydarzenia są: Port Gdynia, ERGO Hestia, Marina Yacht Partk, Ziaja, Kubota, ClickMeeting, Laboratoires Ceetal, Kinder Joy of Moving, NCŻ AWFiS w Gdańsku, Pomorski Związek Żeglarki, YKP Gdynia, YK Stal, MKŻ Arka, JKM Gryf. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Sportu, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Marszałek Województwa Pomorskiego p. Mieczysław Struk. Patronami medialnymi imprezy są TVP Sport, Radio Gdańsk, trójmiasto.pl, nowezagle.pl, Żeglarki.info.Projekt VGSD 2020 otrzymał dofinansowanie od Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.