• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Morski kalendarz pomoże chorym dzieciom i hospicjom

19.08.2020 11:10 Źródło: gdynia.pl
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Morski kalendarz pomoże chorym dzieciom i hospicjom

Partnerzy portalu

Morski kalendarz pomoże chorym dzieciom i hospicjom - GospodarkaMorska.pl
fot. gdynia.pl

ATC Cargo SA organizuje akcję społeczną „Morskie wspomnienia o Gdyni”. Każdy może wziąć w niej udział wysyłając archiwalne fotografie, które stworzą kalendarz opowiadający o morskiej historii miasta. Dochód z kalendarzy przekazanych na licytację Radia Gdańsk zasili trójmiejskie hospicja i organizacje wspomagające leczenie dzieci.

Gdyńska firma spedycyjna i operator logistyczny ATC Cargo SA organizowała w dwóch poprzednich latach konkurs fotograficzny „Logistyczne migawki”, którego celem była promocja kreatywności i sztuki fotograficznej oraz upowszechnianie działań morskiej branży logistycznej. W tym roku ze względu na trudną sytuację związaną z pandemią zdecydowano się zawiesić organizację konkursu. W zamian ruszyła akcja społeczna „Morskie wspomnienie o Gdyni”. Jej efektem ma być specjalna edycja kalendarza ściennego w stylu retro ze wspomnieniami związanymi z morską historią miasta. Patronem Honorowym akcji zostało Muzeum Miasta Gdyni.

W akcji mogą wziąć udział wszyscy chętni, ale szczególne zaproszenie skierowane jest do fotografów, kolekcjonerów i miłośników starej fotografii. Wystarczy przejrzeć własne archiwa i wysłać fotografie do organizatorów na adres: ATC Cargo SA, ul. Polska 13A, 81-339 Gdynia, z dopiskiem „Morskie wspomnienia o Gdyni” lub skanem na e-mail: sekretariat@atc-cargo.pl.
Termin wysyłania zdjęć to 30 sierpnia 2020.

Celem jest kontynuacja projektu wspierającego kreatywność i sztuki fotograficzne, ale i akcja charytatywna. Część wydrukowanych kalendarzy zostanie bowiem przekazana na licytację w Radiu Gdańsk, a zebrana suma trafi do trójmiejskich hospicjów i organizacji wspierających leczenie dzieci.

Każdy uczestnik akcji otrzyma drobne upominki od organizatora. Uczestnicy, których przesłane fotografie znajdą się w kalendarzu, otrzymają wydane egzemplarze kalendarza.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.