• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

A może morze? Interaktywny zeszyt o morzu

16.08.2020 20:35 Źródło: gdynia.pl

Partnerzy portalu

A może morze? Interaktywny zeszyt o morzu  - GospodarkaMorska.pl
fot. Oficyna Wydawnicza Oryginały

Co robić w wakacje? To pytanie nieraz zadają sobie rodzice, szukając letnich rozrywek dla swoich dzieci. Oficyna Wydawnicza Oryginały w partnerstwie z Gdynią daje ciekawą opcję dla najmłodszych – nowy morski zeszyt. „A może morze?” to interaktywna publikacja, która na dobre wciągnie najmłodszych w nadmorski klimat.

Może być wspomnieniem po rodzinnych wakacjach nad morzem, zajęciem na słoneczny dzień spędzony na plaży lub po prostu sposobem na ciekawe spędzenie czasu. Po wcześniejszych publikacjach dla dzieci: „B jak Batory”, „Notatnik wakacyjny” czy „Babciu! Dziadku! Proszę, opowiedz mi!” nadeszła pora na kolejny wakacyjny zeszyt.

Zadania prosto znad Bałtyku


„A może morze?” - na tak postawione, tytułowe pytanie najmłodsi znajdą odpowiedź na kartkach nowego dzieła Barbary Caillot i Aleksandry Kurkowskiej. To interaktywny zeszyt dla dzieci i młodzieży zawierający ciekawostki dotyczące Bałtyku, propozycje zabaw na plaży, zagadki i zadania.

Ich wykonanie nie zawsze będzie proste, ale dostarczy sporo dobrej zabawy: najmłodsi będą musieli np. przyjrzeć się pracy rybaków, poznać latarnie morskie czy przeprowadzić wywiad z wilkiem morskim. „A może morze” to kopalnia ciekawostek – w końcu nie każde dziecko wie, że kur diabeł to ryba, morświn jest spokrewniony z delfinem, a belona ma zielone ości. Publikacja liczy 36 stron.

O autorkach

Autorki publikacji, Barbara Caillot oraz Aleksandra Karkowska wcześniej wydały m.in. książkę „Marsz, marsz Batory”, która miała swoją premierę w gdyńskim Muzeum Emigracji - to zbiór historii o słynnym polskim transatlantyku na podstawie wywiadów z ponad 50 osobami związanymi ze statkiem. Autorki mają na swoim koncie także takie pozycje, jak „Banany z cukru pudru”, „Na Giewont się patrzy”, „Mewa na patyku”, czy wspomniane wcześniej interaktywne zeszyty dla dzieci i młodzieży.

Gdynia jest partnerem publikacji „A może morze?”, której wydawcą jest Oficyna Wydawnicza Oryginały. Zeszyt dla dzieci jest już dostępny w największych polskich hurtowniach jak Platon, Bonito, czy Motyle Książkowe.

Gospodarka Morska
fot. Oficyna Wydawnicza Oryginały
Tagi:
morze, edukacja

Dziękujemy za wysłane grafiki.