"Dar Młodzieży" opuszcza port realizując kolejny etap bałtyckich praktyk morskich. Żaglowiec od środy 12 sierpnia cumuje w Gdyni uzupełniając zaopatrzenie, wymienione także zostały grupy praktykanckie.
Obecnie zamustrowali studenci wydziału Mechanicznego UMG, którzy spędzą na pokładzie prawie 2 miesiące oraz uczniowie średnich szkół morskich z Gdańska i Szczecina, których po miesiącu zmieni kolejna grupa szczecińska.
„Dar Młodzieży” to trzymasztowa fregata, żaglowiec szkolny Akademii Morskiej w Gdyni kontynuuje tradycję dwóch słynnych poprzedników – „Lwowa” – żaglowca lat pionierskich, kiedy to jeszcze Tczew był siedzibą Szkoły Morskiej i „Daru Pomorza” – „białej fregaty”, służącej szkoleniu kadr morskich dla biało-czerwonej bandery w latach 1930 – 1982.
„Dar Młodzieży” jest równocześnie pierwszym żaglowcem zbudowanym w polskiej stoczni, według oryginalnego polskiego projektu, od podstaw jako żaglowa jednostka szkolna.
Zaczynamy Kongres Polskie Porty 2030. Startujemy we wtorek!
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Kongres Polskie Porty 2030+. Relacja LIVE dzień 2.
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
IMO ewakuuje marynarzy, którzy utknęli w cieśninie Ormuz
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary