• <

Wszystkie kąpieliska nad morzem zdatne do kąpieli

19.08.2020 11:15 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Wszystkie kąpieliska nad morzem zdatne do kąpieli

Partnerzy portalu

Wszystkie kąpieliska nad morzem zdatne do kąpieli - GospodarkaMorska.pl
fot. pixabay

Wszystkie nadmorskie kąpieliska na terenie województwa pomorskiego, są dzisiaj pozbawione groźnych dla zdrowia sinic i zdatne do kąpieli.

O stanie wody w kąpieliskach poinformował na swojej stronie internetowej Główny Inspektorat Sanitarny.

W Pomorskiem, z powodu zakwitu sinic, nie należy się kąpać w Sulęczynie (powiat kartuski) nad jeziorem Węgorzyno, w miejscowości Rzeczenica (powiat człuchowski) nad jeziorem Szczytno przy Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym "Rzewnica", a także ze względu na inne wymagania w Chmielnie (pow. kartuski) oraz ze względu na parametry mikrobiologiczne w Debrznie nad jeziorem Żuczek (powiat człuchowski).

Sanepid przypomina, że sytuacja w kąpieliskach, zwłaszcza tych nadmorskich, jest bardzo dynamiczna: z godziny na godzinę w danym miejscu może ona nagle ulec zmianie na tyle, że zamknięte kąpieliska mogą zostać otwarte, a te dotąd czynne, będą zamykane. Panująca od wielu dni wysoka temperatura sprzyja bowiem zakwitom sinic, które przemieszczają się niesione prądami wodnymi lub wiatrem.

W przypadku obfitego zakwitu sinic, zalecany jest absolutny zakaz wchodzenia do wody. Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu: od wysypki na skórze po zaczerwienienie spojówek. W przypadku połknięcia takiej wody mogą wystąpić dolegliwości układu pokarmowego w tym biegunka, wymioty i bóle brzucha. (PAP)

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.