• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Żeglarskie emocje na Bałtyku. Za nami PIMEW Offshore Wind Energy Cup 2024

jj

22.05.2024 12:04
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Żeglarskie emocje na Bałtyku. Za nami PIMEW Offshore Wind Energy Cup 2024

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

W dniach 19-20 maja 2024 roku w sopockiej marinie odbyły się regaty PIMEW Offshore Wind Energy Cup 2024, zorganizowane przez Polską Izbę Morskiej Energetyki Wiatrowej (PIMEW) oraz firmę Vulcan Training & Consultancy, przy wsparciu Polskiej Ligi Żeglarskiej. Wydarzenie stało się doskonałą platformą do integracji środowiska, wymiany doświadczeń i promocji sektora energetyki wiatrowej na morzu. Regaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zgromadziły przedstawicieli branży offshore wind z całej Polski.

Zacięta rywalizacja i sportowa atmosfera


Tegoroczne zawody zgromadziły na starcie 18 załóg, które rywalizowały na wodach Zatoki Gdańskiej. Emocji nie brakowało, a uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności żeglarskie i zintegrować się w duchu sportowej rywalizacji. 

Uczestnicy regat ścigali się na jachtach RS21. Po zaciętej walce, w której liczyła się nie tylko siła i precyzja sterowania, ale również zgranie drużyny, zwyciężyła ekipa drużyna STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi, drugie miejsce zajął Vulcan Training & Consultancy, zaś trzecie – PGE Baltica. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej postawy i wspaniałej atmosfery, która towarzyszyła wydarzeniu.

Regaty odbyły się dzięki zaangażowaniu i wsparciu:

  • Organizatorów: Polskiej Izby Morskiej Energetyki Wiatrowej (PIMEW), Vulcan Training & Consultancy oraz Polska Liga Żeglarska;
  • Partnerów Głównych: Seaway7, HaskoningDHV Polska Sp. z o. o.;
  • Partnerów: Pracownia Projektowa Krzysztof Broż, EKO-WIATR BIS Krzysztof Statuch;
  • Patronów Medialnych: BalticWind.EU, Namiaru na Morze i Handel, GospodarkaMorska.pl, Magazyn Bezpieczna Woda;
  • oraz Fundatora Starter Packów: Ziaja.

Licytacje z widokiem na morze: aukcja charytatywna podczas kolacji regatowej


Regaty rozpoczęła uroczysta kolacja, w czasie której odbyła się aukcja charytatywna. Uczestnicy licytowali pięć obrazów, które powstały w czasie eventu organizowanego przez firmę Vulcan Training & Consultancy z okazji Dnia Kobiet - "Women's Safety Day 2024". Uczestniczki wydarzenia wspólnie namalowały 5 dzieł o tematyce morskiej. Na obrazach nie zabrakło również motywu turbin wiatrowych. Dochód z licytacji zostanie przekazany na organizację grudniowej wigilii dla dzieci z Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Dębnie.

Biznesowe żagle rozwinięte 


Tegoroczna edycja Regat PIMEW Offshore Wind Energy Cup przekroczyła nasze oczekiwania pod względem frekwencji  (aż 18 załóg po 4-5 osób w każdej oraz kibice i osoby towarzyszące). Nieustannie, celem który głównie przyświeca nam podczas organizacji tej imprezy jest promocja rodzącego się w Polsce sektora morskiej energetyki wiatrowej w sposób budzący jednoznacznie pozytywne skojarzenia, a zatem poprzez sportową rywalizację w duchu fair play i to w dyscyplinie, która jak żadna inna w stosunku do naszego sektora, czerpie swoje piękno z żywiołów, które próbuje okiełznać – wiatr oraz wielką wodę – powiedział Jakub Budzyński, Prezes Polskiej Izby Morskiej Energetyki Wiatrowej.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.