• <

Mistrzostwa świata i Europy juniorów w klasie 470 odwołane

05.08.2020 11:30 Źródło: PZŻ
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Mistrzostwa świata i Europy juniorów w klasie 470 odwołane

Partnerzy portalu

Mistrzostwa świata i Europy juniorów w klasie 470 odwołane - GospodarkaMorska.pl
Fot. Jacek Kwiatkowski

Zaplanowane na 22-29 sierpnia Mistrzostwa Świata Juniorów klasy 470,  mające się odbyć  w ramach Volvo Gdynia Sailing Days, odwołano z powodu pandemii koronawirusa. Decyzja zapadła po konsultacjach Międzynarodowego Stowarzyszenia Klasy 470 z Polskim Związkiem Żeglarskim, który odpowiadał za zorganizowanie regat.


„Ze względu na obecną sytuację w Europie i rosnącą liczbę zachorowań na COVID 19 niemal we wszystkich regionach, te zawody zostają odwołane. To niefortunne, że znów zbliżyliśmy się tak bardzo do pomyślnej organizacji imprezy, jednak nasze Stowarzyszenie Klasy przedkłada bezpieczeństwo ponad wszystko inne i nie możemy stawiać zawodników i ich ekip w tak trudnej sytuacji” - czytamy w komunikacie wydanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie klasy 470.

Polski Związek Żeglarski, jako organizator Volvo Gdynia Sailing Days kontynuuje przygotowania do imprezy i zapewnia, że podąża za wytycznymi sanitarnymi, zarówno na etapie przygotowań, jak i w trakcie planowanej imprezy.

- Jesteśmy w bieżącym kontakcie z władzami klasy 470 i po wzajemnych konsultacjach stwierdziliśmy, że ze względu na ograniczenia dotyczące podróży na świecie, które w wielu przypadkach nie mogą się odbyć bez kwarantanny oraz przez wzgląd na bezpieczeństwo młodych zawodników, którzy mieliby przyjechać do Gdyni, należy zdecydować o odwołaniu mistrzostw świata i Europy juniorów w tej klasie. Organizując Volvo Gdynia Sailing Days zawsze dbamy o bezpieczeństwo, a w tym roku kładziemy zwielokrotniony nacisk na zapewnienie odpowiednich warunków sanitarnych. Pozostaje nam zapewnić, że tak jak co roku, zabiegamy o możliwość goszczenia u nas imprez rangi mistrzostw świata i Europy, tak będziemy to robić także w nadchodzących latach. Ponawiamy więc już dziś zaproszenie dla klasy 470 do Gdyni na przyszłość, miejmy nadzieję w bardziej stabilnych warunkach - skomentował Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.

Przypomnijmy, regaty Volvo Gdynia Sailing Days odbędą się w dniach 17 sierpnia – 6 września. Do rywalizacji w regatach różnej rangi przystąpią żeglarze w 20 klasach regatowych: Laser, Laser Radial, Optimist, Techno, L'Equipe, Cadet, RS:X, 29-er, 49er, 49erFX, Skippi, Open Skiff, Nacra 17, Hobbie Cat 16, A-Class, Katamarany Open, Delphia 24OD, 470, Micro i Finn. W programie zawodów są również zmagania w ramach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych oraz regaty o mistrzostwo Polski klas olimpijskich, zatem na akwenie zobaczymy najlepszych polskich żeglarzy, poza klasą RS:X, która swoje mistrzostwa Polski rozegrała w lipcu w Sopocie.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.