• <
escort_980x120_gif_2020

PZŻ zaprasza żeglarzy z niepełnosprawnościami na Disabled Sailing Polish Cup 2020

31.07.2020 13:51 Źródło: PZŻ
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie PZŻ zaprasza żeglarzy z niepełnosprawnościami na Disabled Sailing Polish Cup 2020

Partnerzy portalu

PZŻ zaprasza żeglarzy z niepełnosprawnościami na Disabled Sailing Polish Cup 2020 - GospodarkaMorska.pl
Żeglarze niepełnosprawni na łódkach klasy Hansa 303; fot. PZŻ

Disabled Sailing – Polish Cup 2020 to siedmiodniowe regaty wraz ze szkoleniem regatowym dla osób z niepełnosprawnościami. Odbędą się one w dniach 5-11 września, a gospodarzem będzie Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS Gdańsk w Górkach Zachodnich. Zapraszamy do udziału. 

Projekt ma za zadanie upowszechnić żeglarstwo niezależnie od rodzaju niepełnosprawności oraz podwyższyć umiejętności żeglarskie uczestników zawodów. Zawody prowadzone będą na łodziach specjalnie dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Są to łódki klasy Hansa 303, zaadaptowane do potrzeb osób po amputacjach kończyn i z innymi dysfunkcjami ruchu czy intelektualnymi.

Wśród uczestników regat znajdą się również zawodnicy Kadry Narodowej Żeglarzy Niepełnosprawnych, którzy zapewne będą inspiracją dla mniej doświadczonych zawodników. Poza stroną sportową projekt ma na celu integrację środowiska osób niepełnosprawnych oraz pomoc w przełamywaniu własnych barier.

Projekt, oprócz wymiaru rywalizacji ma również na celu edukację zawodników, dlatego podczas treningów i zawodów nad rozwojem żeglarskim uczestników będzie czuwać trzech instruktorów, a każdy dzień kończyć się będzie zajęciami teoretycznymi z zagadnień żeglarskich oraz analizą nagrań z dotychczasowych wyścigów. Jeżeli tylko warunki atmosferyczne pozwolą to program zajęć zakłada dwie sesje wyścigów każdego dnia. Organizatorzy zapewniają uczestnikom w ramach bezpłatnego udziału w regatach zakwaterowanie i wyżywienie, ubezpieczenie, sprzęt żeglarski, pomoc wolontariuszy, medale, puchary dla zwycięzców oraz opiekę instruktorów na lądzie i wodzie.

Zgłoszenia tutaj:

https://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/page/disabled-sailing--polish-cup---zgloszenia/

Regulamin tutaj:

https://pya.org.pl/files/regaty/disabled-sailing-polish-cup/dok/regulamin.pdf

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.