• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Żeglarskie atrakcje dla dzieci także w czasie epidemii. Dzieci pojadą w sierpniu do Pucka

ew

29.07.2020 13:13 Źródło: gdansk.pl
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Żeglarskie atrakcje dla dzieci także w czasie epidemii. Dzieci pojadą w sierpniu do Pucka

Partnerzy portalu

Żeglarskie atrakcje dla dzieci także w czasie epidemii. Dzieci pojadą w sierpniu do Pucka - GospodarkaMorska.pl
fot. Elżbieta Piatczyc/gdansk.pl

Blisko 100 gdańskich dzieci objętych wsparciem pomocy społecznej spędzi aktywnie i twórczo czas na koloniach w Pucku. To bezpłatna oferta dla najmłodszych z rodzin najbardziej potrzebujących, z problemami opiekuńczo-wychowawczymi oraz dla niektórych podopiecznych z rodzin zastępczych.

Także w tym roku Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku stara się zapewnić potrzebującym dzieciom odpoczynek i atrakcje.

Uczestnicy kolonii, w wieku od ośmiu do 16 lat, zrelaksują się w Harcerskim Ośrodku Morskim w Pucku. Mają tam zapewnioną m.in. ofertę żeglarską. Wezmą udział w wycieczkach krajoznawczych. Odprężą się podczas gier zręcznościowych i sprawnościowych oraz rozmaitych sportowych aktywności. Poznają też przyrodnicze ciekawostki i sekrety oraz nauczą się zasad zdrowego odżywiania. Wszystko pod okiem instruktorów i wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.

W tym roku niektóre z dzieci wezmą również udział w warsztatach socjoterapeutycznych oraz profilaktycznych, przygotowanych specjalnie dla nich.

- Bardzo nam zależy, aby dzieci objęte wsparciem doświadczyły wakacyjnej beztroski – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. - Staramy się, aby wypoczęły w przyjaznych warunkach i skorzystały z możliwie wielu atrakcji. Wakacje w plenerze, aktywne to przecież znakomita forma relaksu.

Dodajmy, że MOPR pozyskał środki na wakacje dla blisko setki dzieci ze Szczegółowego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Miasta Gdańsk na rok 2020. Kolonie odbędą się w sierpniu w kilku turnusach, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego w czasie epidemii. Ofertę wypoczynku zapewnia Chorągiew Gdańska Związku Harcerstwa Polskiego.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.