• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Zorganizuj regaty eliminacyjne do mistrzostw Polski w eŻeglarstwie

30.07.2020 20:35 Źródło: PZŻ
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Zorganizuj regaty eliminacyjne do mistrzostw Polski w eŻeglarstwie

Partnerzy portalu

Zorganizuj regaty eliminacyjne do mistrzostw Polski w eŻeglarstwie - GospodarkaMorska.pl
fot. PZŻ

Polski Związek Żeglarski zaprasza do współpracy organizatorów regat lokalnych oraz eliminacyjnych do mistrzostw Polski w eŻeglarstwie. PZŻ rozwija wirtualne żeglarstwo pod auspicjami Światowej Federacji Żeglarskiej World Sailing, a w planach jest powołanie kadry narodowej w eŻeglarstwie i start w mistrzostwach świata. 

 

19 czerwca 2020 roku Polska oficjalnie dołączyła do światowego rankingu w eŻeglarstwie powołanego przez Międzynarodową Federację Żeglarską World Sailing oraz Virtual Regatta. Polacy będą mieli więc możliwość przystąpienia do eliminacji mistrzostw świata w eŻeglarstwie i zyskają szansę na awans do finału. Ranking wirtualnych wyścigów żeglarskich w czasie rzeczywistym widoczny jest na platformie Virtual Regatta Inshore.

 

- Wirtualne żeglarstwo to przyszłość, a w ostatnich miesiącach zainteresowanie rywalizacją w grze Virtual Regatta wzrosło na całym świecie w sposób niespotykany. Już sam fakt, że władze światowego żeglarstwa mocno stawiają na tę formę rywalizacji, świadczy o tym, że wiatr zmian wieje z dużą siłą i warto się na ten szkwał załapać. Nie jest to, co prawda to samo, co tradycyjne żeglarstwo, ale eŻeglarstwo trzeba traktować jako otwarcie się na nowe możliwości. Dlatego zachęcam do współpracy. Jeśli chcesz rozwijać wirtualne żeglarstwo w swoim klubie lub okręgowym związku żeglarskim, otrzymasz pełne wsparcie ze strony zespołu ds. eŻeglarstwa PZŻ - mówi Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.

 

Jeśli chcesz zorganizować lokalne regaty oraz eliminacje do mistrzostw Polski w eŻeglarstwie zgłoś się poprzez formularz dostępny w poniższym linku.

 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd_1vk1bzyJUvIPRf9P5snvIqU7fzGicNeS3XJT97gujmJf9g/viewform

 

Wirtualne żeglarstwo jest z jednej strony formą rozrywki, a z drugiej zaś umożliwia trening różnorakich strategii, w przyjaznym środowisku i rozwija aspekt taktyczny żeglarstwa. Gra Virtual Regatta Inshore symuluje zróżnicowane warunki panujące na światowych akwenach regatowych. Platforma stwarza możliwość równej rywalizacji żeglarzom do wyboru jednej z kilku klas.

 

- eŻeglarstwo to aktywność skierowana do osób aktywnie pływających, jak i do osób, które mają zamiar wziąć udział w swoich pierwszych regatach albo dopiero chcą zacząć żeglować. Jest to fantastyczna forma zabawy, nauki, szkolenia, która nie wiąże się z żadnymi nakładami finansowymi czy wydatkami i można zacząć ją praktycznie od zaraz. Jest to szansa aby porównać swoje umiejętności taktyczne ze znajomymi z pominięciem czynników wynikających z budowy jachtów czy ich wyposażenia. Celem eŻeglarstwa nie jest zastąpienie pływania a jedynie wypełnienie wolnego czasu poza nim. Jest to możliwość pościgania się ze znajomymi, którzy nie mają możliwości spotkania się z nami na jednym akwenie ale również nauki taktycznych rozwiązań od lepszych i bardziej doświadczonych. Tylko teraz dzięki Polskiemu Związkowi Żeglarskiemu jest możliwość wzięcia udziału w mistrzostwach Polski, jak również rywalizacji w mistrzostwach świata w eŻeglarstwie – mówi Patryk Romanowski, przewodniczący zespołu ds. eŻeglarstwa PZŻ. 

 

W Virtual Regatta można grać za darmo wykorzystując przeglądarki internetowe lub aplikacje na urządzenia z systemem Android, iOS czy Windows. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja w programie. Użytkownik dokonuje wyboru regat, w których ma zamiar wystartować. Osiągnięte wyniki przeliczane są na punkty, których ilość plasuje użytkownika w rankingu.


Aby wziąć udział w eliminacjach do mistrzostw Polski trzeba posiadać licencję amatorską zawodnika lub licencję sportową. Koszt zakupu licencji amatorskiej wynosi 10 zł. Wniosek złożony przez system ebiuro.pya.org.pl rozpatrywany jest automatycznie i przy dokonaniu opłaty online licencja wydawana jest w ciągu kilku minut.


Więcej o strategii PZŻ dotyczącej eŻeglarstwa:

https://soundcloud.com/akademiazs/e-sport-w-polskim-zwiazku-zeglarskim

 

Zasady współpracy PZŻ z organizatorami regat eliminacyjnych do mistrzostw Polski w eŻeglarstwie i poradnik organizatora regat:

https://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/page/ezeglarstwo---wspolpraca/

 

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.