• <
pge_baltica_390x100_duży

PTMEW Offshore Wind Energy Cup 2023

gm

29.05.2023 23:55

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

21 i 22 maja odbyły się tegoroczne regaty PTMEW Offshore Wind Energy Cup w Sopocie. Celem imprezy, poza zmaganiami o charakterze sportowym, jest integracja branży morskiej energetyki wiatrowej i to właśnie zespoły związane z firmami z tego sektora biorą udział w imprezie.

Tegoroczna edycja PTMEW Offshore Wind Energy Cup była już trzecią. W tym roku na starcie przy marinie w Sopocie stanęło piętnaście zespołów, łącznie blisko siedemdziesięciu uczestników, płynących na dziewięciu łodziach wyścigowej klasy RS21.


– Cała impreza zrodziła się w naszych głowach kilka lat temu z chęci jeszcze większego integrowania środowiska morskiej energetyki morskiej – opowiada Jakub Budzyński, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej. – Współorganizatorem regat odpowiedzialnym za całą część techniczną jest Vulcan Training & Consultancy ze Szczecina.

– To spotkanie branży, całego łańcucha dostaw do branży offshore. Wiemy, że wiatraki będą powstawały na Bałtyku, chcemy się integrować. Czerpiemy energię z morza. Powiązaliśmy dwa tematy – nie ma lepszego sportu, żeby skojarzyć z nim offshore wind – komentował Artur Ambrożewicz, CEO Vulcan Training & Consultancy.

Jak się okazało, Vulcan był nie tylko współorganizatorem, ale także zwycięzcą regat. Drugie i trzecie miejsca zajęły ekipy Zbroja Adwokaci i Ramboll. Wszystkie trzy załogi uzyskały tę samą liczbę punktów, a o zwycięstwie decydowały wyższe miejsca w poszczególnych wyścigach. Poza tym w zawodach brały udział ekipy Polskiego Rejestru Statków, MEW V Offshore Team, Agencji Rozwoju Przemysłu, PTMEW-u, Politechniki Gdańskiej oraz firm Kochański & Partners, Trident BMC, Seaway 7, Damen, a także druga załoga Ramboll oraz załoga indywidualnych uczestników.


seaway7
Baltexpo2023_mały

Dziękujemy za wysłane grafiki.