• <
escort_980x120_gif_2020

Załoga Programu Trzeciego Polskiego Radia wygrała Wielki Finał i klasyfikację generalną Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej

jj

18.09.2023 21:52 Źródło: Sailing Legia
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Załoga Programu Trzeciego Polskiego Radia wygrała Wielki Finał i klasyfikację generalną Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej

Partnerzy portalu

Fot. Sailing Legia

Wielki finał Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej odbył się nad Zalewem Zegrzyńskim w Zegrzu Południowym. Najlepsi okazali się żeglarze pływający pod szyldem Trójki – Programu Trzeciego Polskiego Radia w składzie Przemysław Machowski, Mateusz Szweda i Julian Gloeh. Na drugim miejscu finiszowała Legia Sailing Schools, a na miejscu trzecim Star Telekom Racing.

W sobotę zawodników przywitał mocny wiatr oraz piękne słoneczne niebo. Dzięki znakomitym warunkom wiatrowym komisja sędziowska pod doskonałym przewodnictwem Marka Gałaja puszczała kolejne wyścigi jeden za drugim.

– W wymagających warunkach pierwszego dnia liderzy nie zawiedli i kolejne wyścigi zwyciężały załogi Trójki – Programu Trzeci Polskiego Radia, Star Telekom Racing, Auto Podlasie, Legia Schools i Wojskowej Akademii Technicznej. Hat-tricka na koniec dnia zdobyli zwycięzcy cyklu WLŻ z poprzedniego sezonu– Legia Schools ze sternikiem Tobiaszem Zajączkowskim, można powiedzieć czarny koń finałów – podsumował sobotnie zmagania organizator wydarzenia Jakub Pawluk z Sailing Legia.

Z kolei w niedzielę, mimo słabo wiatrowej pogody udało się rozegrać kolejne cztery wyścigi. W sumie przez dwa dni rywalizacji rozegrano łącznie osiemnaście wyścigów. Oprócz wymienionych pięciu załóg, walka do samego końca trwała także pomiędzy innymi ekipami.

– Trzeba przyznać, że walka na wodzie była bardzo zacięta. Przetasowania występowały często, każda z załóg miała chwile wielkiej chwały i doskonałej żeglugi, każdemu zdarzały się gorsze momenty. Załoga Stripes & Co. Sailing Club miała apetyt na najwyższe stopnie podium i od początku atakowała czubek stawki. Z kolei załoga Odyssey Sailing Club 1 – dowodzona przez Radosława Sternickiego rozpoczęła rozgrywki finałowe bardzo mocno, meldując się w top 3 pierwszych wyścigów. Zawodnicy WKŻ Zegrze zdołali wygrać przedostatni bieg regat. Załogi Odyssey Sailing Club 2 oraz Odyssey Sailing Club 3 toczyły zacięty bój między sobą, podobnie jak załogi Chotomowskiego Klubu Żeglarskiego Satchwell oraz TVN24 Racing Team. Widać, że żeglarze walczyli właściwie przez całe regaty, do samego końca, rozdzielając się często jednopunktowymi różnicami w klasyfikacji generalnej – stwierdził Wojciech Groszyk, dyrektor sportowy WLŻ.

Cały cykl regat odbył się w formule przesiadkowej, na jachtach klasy Skippi650 zapewnionych przez Sailing Legia – organizatora wydarzenia. Formuła ta pozwala wysunąć na pierwszy plan umiejętności żeglarskie, a nie szybkość łodzi. Całość można było podziwiać na żywo, z bazy żeglarskiej oraz molo Hotelu500. Dostępna była również transmisja z trackingiem na żywo na platformie SAP w internecie.

Patronem medialnym cyklu Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska jest Trójka – Program Trzeci Polskiego Radia.

Partnerem głównym cyklu regat jest warszawski dealer marki Mazda, firma Odyssey sp. z o.o. obecna na rynku motoryzacyjnym od 1998 roku, z marką Mazda związana od 2008 roku. Od kilku lat firma Odyssey sp. z o.o. angażuje się w inicjatywy żeglarskie, aktywnie w nich uczestniczy oraz wspiera wydarzenia takie jak Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska. Odyssey wspiera regaty jako Mazda Odyssey i Odyssey Dealer Group.

Finał Ogólnopolski (dla trzech najlepszych załóg cyklu WLŻ) odbędzie się 13-14 października w Sztynorcie. Wszelkich informacji na temat Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska można zasięgnąć na stronie www.sailinglegia.pl.

Wyniki Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej w sezonie 2023:

 • 1.Trójka Polskie Radio – PR3 – 42 pkt
 • 2. Legia Schools – LEG – 39 pkt 
 • 3. Stripes & Co. Sailing Club - SSC - 36 pkt
 • 4. Star Telekom Racing – STR – 34 pkt 
 • 5. Odyssey 1 – OD1 – 32 pkt
 • 6. Wojskowa Akademia Techniczna – WAT – 31 pkt
 • 7. Auto Podlasie Sailing Team – APS – 30 pkt  
 • 8. Odyssey 2 – OD2 – 19 pkt 
 • 9.Odyssey 3 – OD3 – 18 pkt
 • 10. Wojskowy Klub Sportowy Zegrze - WKS – 17 pkt
 • 11. TVN24 Racing Team - TVN – 9 pkt
 • 12. Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell – SAT – 5 pkt
Źródło:
inf. prasowa
Sailing Legia
taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.