• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Zofia Klepacka mistrzynią Polski w klasie RS:X

20.07.2020 09:33 Źródło: PZŻ

Partnerzy portalu

Zofia Klepacka mistrzynią Polski w klasie RS:X - GospodarkaMorska.pl
fot. PZŻ

Zofia Klepacka (Legia Warszawa) mistrzynią Polski w klasie RS:X. Mistrzowskie regaty odbyły się w ramach Pucharu Prezydenta Sopotu. Z powodu słabych warunków wiatrowych udało się rozegrać tyko trzy wyścigi. Jutro rywalizację zaczynają mężczyźni. 

 

Pierwsza część zmagań w ramach Pucharu Prezydenta Sopotu i mistrzostw Polski w klasie RS:X upłynęła pod znakiem rywalizacji seniorek oraz młodzieżowców i juniorów. Na starcie stanęło 37 zawodników i zawodniczek. Wśród seniorek nie było niespodzianek. Z trzech rozegranych wyścigów Zofia Klepacka wygrała dwa i mogła cieszyć się z kolejnego tytułu mistrzyni Polski. 

 

- Szkoda, że nie udało się dzisiaj rozegrać żadnego wyścigu. W Sopocie było piękne słońce, ale zupełnie nie wiało, zatem zamiast ścigania było plażowanie. Dzień wcześniej trzy wyścigi udało się rozegrać w słabym wietrze, 4-5 węzłów. Cieszę się z tytułu mistrzowskiego i jeśli mnie pamięć nie myli, to wszystkie mistrzostwa Polski w tej klasie, w których startowałam, to wygrywałam – mówi Zofia Klepacka. 

 

Zawodniczka Legii Warszawa wyprzedziła swoje koleżanki z reprezentacji Polski, Karolinę Lipińską (SKŻ Sopot) oraz Maję Dziarnowską (SKŻ Sopot). W rywalizacji młodzieżowców najlepsza okazała się Lidia Sulikowska (SKŻ Sopot), a wśród juniorów tytuły mistrzowskie zdobyli Anna Igielska (Gdański Klub Żeglarski) i Kamil Manowiecki (SKŻ Sopot). 

 

- Szkoda, że dzisiaj nie udało się rozegrać żadnych wyścigów, bo miałam szansę na brązowy medal wśród seniorek. Zabrakło mi dwóch punktów, pływałyśmy bardzo blisko, była rywalizacja. Szkoda, bo trzy wyścigi na mistrzostwach Polski to jednak bardzo mało – mówi Lidia Sulikowska. 

 

W Sopocie ścigali się też zawodnicy w klasie Raceboard. Klasą dla siebie były Paweł Gardasiewicz, który wygrał wszystkie trzy wyścigi. Od poniedziałku o tytuł mistrza Polski w klasie RS:X ścigać się będą seniorzy. Na starcie zobaczymy całą polską czołówkę z Piotrem Myszką, Radosławem Furmańskim, Pawłem Tarnowskim na czele. Ciekawostką będzie start brązowego medalisty olimpijskiego Przemysława Miarczyńskiego, który 4 lata temu zakończył swoją przygodę z zawodowym sportem i został trenerem męskiej kadry olimpijskiej w klasie RS:X. 

 

WYNIKI mistrzostw Polski RS:X 2020 

Seniorki 

1) Zofia Klepacka (Legia Warszawa)

2) Karolina Lipińska (SKŻ Sopot)

3) Maja Dziarnowska (SKŻ Sopot)

 

Młodzieżowcy Kobiety 

1) Lidia Sulikowska (SKŻ Sopot)

2) Weronika Marciniak (SKŻ Sopot)

3) Anna Igielska (GKŻ Gdańsk)

 

Juniorki

1) Anna Igielska (GKŻ Gdańsk)

2) Julia Dawidowicz (SKŻ Sopot)

3) Aleksandra Wasiewicz (SKŻ Sopot)

 

Juniorzy

1) Kamil Manowiecki (SKŻ Sopot)

2) Dominik Lewiński (GKŻ Gdańsk)

3) Michał Polak (GKŻ Gdańsk)

 

Puchar Prezydenta Sopotu w klasie Raceboard 

1) Paweł Gardasiwicz (YKP Warszawa) 

2) Artur Manelski (Dobrzyński Klub Żeglarski) 

3) Jakub Nowak (Dobrzyński Klub Żeglarski)

 

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.