• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Kolejne regaty Polskiej Ligi Żeglarskiej już w ten weekend ponownie w Sopocie!

ew

17.07.2020 13:58 Źródło: mat. prasowe
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Kolejne regaty Polskiej Ligi Żeglarskiej już w ten weekend ponownie w Sopocie!

Partnerzy portalu

Kolejne regaty Polskiej Ligi Żeglarskiej już w ten weekend ponownie w Sopocie! - GospodarkaMorska.pl
fot. Gwidon Libera

18 i 19 lipca przy sopockim molo rozgrana zostanie druga z 4 w tym sezonie rund Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej.  Pierwsza runda odbyła się w czerwcu w Szczecinie i triumfowała w niej załoga KS AMW Iskra Gdynia przed Yacht Klubem Polski Gdynia i Yacht Club Gdańsk.

Planowane jest rozegranie 30 wyścigów, co w połączeniu z prognozowanymi doskonałymi warunkami wietrznymi zapowiada ogromną dawkę żeglarskich emocji i prawdopodobnie walkę do ostatniego wyścigu o kolejność na mecie. W roli faworytów na pewno są wspomniani medaliści pierwszej rundy, ale do tej stawki na pewno dołączą kolejne zespoły jak aktualni Mistrzowie Polski czyli Giżycka Grupa Regatowa, zawsze mocne załogi Pogoń Szczecin i Sztorm Grupa Warszawa oraz szybka załoga Legia Warszawa, która po słabym występie w Szczecinie nie może pozwolić sobie na kolejną stratę punktów w rankingu bo pozbawi się szansy obrony brązowego medalu z zeszłorocznego sezonu. Niewiadomą będzie forma płynącego w zupełnie nowym składzie zespołu 77Racing z Gdańska, oraz Mistrzów Polski z sezonu 2018 czyli Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego.

Klasyfikacja generalna Ekstraklasy po 1 rundzie:

    1. ISK – KS Iskra AMW Gdynia
    2. YKP – Yacht Klub Polski Gdynia
    3. YCG – Yacht Club Gdańsk
    4. GIZ -  Giżycka Grupa Regatowa
    5. POG – SEJK Pogoń Szczecin
    6. 77R – 77Racing Gdańsk
    7. SZT – Sztorm Grupa Warszawa
    8. OKZ – Olsztyński Klub Żeglarski
    9. LEG – Legia Warszawa
    10. DZY – Dżygit Białystok
    11. WOL – UKS Albatros Wolin
    12. YCS – Yacht Club Sopot
    13. WOL – UKS Albatros Wolin (Aleksander Waszkiewicz)
    14. 77R – 77Racing Gdańsk (Paweł Ejsmont)


Intensywne i widowiskowe wyścigi odbywające się tuż przy molo w Sopocie przyciągają zarówno kibiców przyjeżdżających z zespołami jak i spacerujących turystów. Wyścigi są krótkie i sędziowane bezpośrednio z wody przez arbitrów, dzięki czemu są łatwe do śledzenia nawet dla początkującego widza. Ten format jest sprawdzony w Polsce i z powodzeniem używany w większości lig narodowych oraz Żeglarskiej Lidze Mistrzów – Sailing Champions League.

Regaty będą transmitowane na żywo w internecie przez znany z zeszłorocznych regat duet Zuzanna Czuryło - Maciek Cylupa, w tym roku wspomagany przez Szymona Jabłkowskiego w roli analityka i eksperta.

Relacje video z wyścigów z komentarzem i wywiady z zawodnikami będą  dostępne na profilu facebook’owym Polskiej Ligi Żeglarskiej: https://www.facebook.com/LigaZeglarska/

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.