• <
escort_980x120_gif_2020

Energa wspiera żeglarzy z 77 Racing Team

26.06.2020 12:00 Źródło: PZŻ

Partnerzy portalu

Energa wspiera żeglarzy z 77 Racing Team - GospodarkaMorska.pl
fot. eam 77 Racing/FB

Energa aktywnie wspiera polskich żeglarzy. Grupa nawiązała właśnie współpracę z mistrzami świata w żeglarstwie w klasie Micro - drużyną 77 Racing Team, która nosi już w swojej nazwie „Energę”.

– Serce Energi bije nad Bałtykiem – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Energi SA ds. komunikacji. – A morze to także żeglarstwo i wiatr. Ten sam wiatr porusza żagle oraz wiatraki produkujące energię. Cieszymy się, że możemy wspierać kolejnych utalentowanych sportowców w tej dyscyplinie.

Liderem i założycielem teamu 77 Racing jest Piotr Tarnacki, który zawodowo żegluje od 1999 roku. W klasie Micro zdobył najwyższe trofea. Jest dziewięciokrotnym Mistrzem Świata, kilkanaście razy wygrywał Mistrzostwa Polski. Jest triumfatorem Pucharu Świata i Europy. Dwukrotnie odbierał nagrodę Żeglarza Roku.

W tym sezonie Energa 77 Racing Team - w składzie Piotr Tarnacki, Grzegorz Banaszczyk, Bartosz Makała – będzie walczył o 10. tytuł Mistrza Świata właśnie w żeglarskiej klasie Micro.

– Każdy wyścig jest ważny i do każdego podchodzimy z takim samym respektem, ale ten z pewnością będzie kosztował nas najwięcej emocji – mówi Piotr Tarnacki. – 10. tytuł mistrza świata to jest nasz cel i moje wielkie marzenie. Jestem dumny, że tak silna i rozpoznawalna marka, jaką jest Grupa Energa została naszym sponsorem tytularnym – dodaje.

W ten weekend (26-28.06) Energa 77 Racing Team wystartuje w pierwszych w tym sezonie regatach – Anwil Cup we Włocławku, gdzie drużyna będzie walczyć o Puchar Polski. Rozpoczynają one bardzo intensywny dla żeglarzy sezon. Następnie na drużyna będzie intensywnie trenować na Zatoce Gdańskiej i przygotowywać się do Bursztynowego Pucharu Neptuna, który odbędzie się 2-4 lipca br. W sierpniu żeglarze zawalczą w Gdyni o 10. mistrzostwo świata.

Grupa Energa wspiera także młode żeglarskie talenty. W maju do grona ambasadorów sportu Energi dołączył Michał Krasodomski – 17 letni zdobywca tytułów na mistrzostwach świata i Europy.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.