• <

Wynik wyszukiwania - "pzż" - Wiadomości

Prezes Chamera na 100-lecie PZŻ: żeglarstwo to sport, edukacja i patriotyzm

"Żeglarstwo to sport, pasja, edukacja i patriotyzm" – powiedział podczas wernisażu wystawy „100 lat polskiego żeglarstwa” w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera. PZŻ został założony 11 maja 1924 roku w Tczewie.
11.05.2024

Polscy windsurferzy powalczą w sobotę o medale mistrzostw świata

Paweł Tarnowski i Maja Dziarnowska (oboje Sopocki Klub Żeglarski) powalczą w sobotę o medale w Mistrzostwach Świata olimpijskiej, żeglarskiej klasy iQFoil. W regatach rozgrywanych na kanaryjskiej wyspie Lanzarote dzisiaj zakończyła się runda finałowa, po której czołowa 10-tka zawodników i zawodniczek uzyskała awans do sobotniej serii medalowej. Dla reszty zawodników to już koniec regat. Jak spisali się Polacy?
02.02.2024

Przemysław Koperski powołany na stanowisko wiceministra infrastruktury

Prezes Rady Ministrów, z dniem 4 stycznia 2024 r., powołał Przemysława Koperskiego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury.
10.01.2024

Zacięta rywalizacja o medale mistrzostw Polski w żeglarstwie

Po wczorajszym bezwietrznym dniu, w Pucku lekko się rozwiało, co pozwoliło na przeprowadzenie kolejnych wyścigów w mistrzostwach Polski klas olimpijskich w żeglarstwie. Maksymalnie 8 węzłów na trasie to trudne warunki nie tylko dla sędziów, którzy muszą tak ustawić trasę, by złapać stabilny wiatr, ale też dla zawodników, którzy mają mały margines błędu. Odrabianie strat przy tak słabym wietrze jest bowiem bardzo trudne.
09.09.2023

MŚ w żeglarstwie – prezes PZŻ: mamy cztery olimpijskie kwalifikacje, będzie siedem

Mamy cztery olimpijskie nominacje, ale jestem przekonany, że będzie ich siedem - powiedział po zakończonych w niedzielę w Hadze mistrzostwach świata prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera. Była to pierwsza kwalifikacja dla krajów do przyszłorocznych igrzysk.
20.08.2023

Uwaga Wodór! "Energia i magazynowanie - rozmowa z Barbarą Adamską - prezeską PSME " [ODCINEK SPECJALNY 19]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Energia i magazynowanie - rozmowa z Barbarą Adamską - prezeską PSME " jest już w sieci!
27.06.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Jak dobrze zacząć, czyli systemy wspomagające projektowanie? [ODCINEK SPECJALNY #4]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Jak dobrze zacząć, czyli systemy wspomagające projektowanie?" jest już w sieci! Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy ekspertkę Katarzynę Więckiewicz-Dominiczak z e-engineer.
11.06.2023

Nawigowanie pomiędzy globalnymi sporami. Analiza rynku frachtowego i czarterowego (tygodnie 16 – 19/2023)

Nadal główny wpływ na sytuację geopolityczną jak i ekonomiczną światowej gospodarki mają obecne wydarzenia, które odbywają się na międzynarodowej arenie. Spory między USA i Chinami, trwająca na Ukrainie wojna i wiele innych wydarzeń niewątpliwe zaburzają dotychczasowe rozumienie zależności i wzorców handlu międzynarodowego, w tym morskiego. Ten proces trwa już od wielu miesięcy. Zmiany na rynku a także nieustanne dostosowywanie do ciężkiej sytuacji przez przewoźników nieustannie trwają.
29.05.2023

Doświadczenie kontra młodość. Regaty o Puchar PZŻ zakończone

To było starcie żeglarskich rutyniarzy z utalentowaną młodzieżą – tak można podsumować drugą część Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego. Na Zalewie Wiślanym w Krynicy Morskiej rywalizowano w klasach olimpijskich oraz w nieolimpijskiej klasie OK Dinghy. Faworyci nie zawiedli.
29.05.2023

Polscy żeglarze otwierają sezon w Krynicy Morskiej

Przez dwa najbliższe weekendy Krynica Morska, jedno z najmniejszych polskich miast, będzie stolicą polskiego żeglarstwa. To właśnie tutaj odbędą się regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego, w których udział weźmie ponad 600 polskich żeglarzy i żeglarek rywalizujących w 16 klasach regatowych.
18.05.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda? [ODCINEK 18]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda?" jest już w sieci! Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy profesora Ludwika Pieńkowskiego, wykładowcę AGH i eksperta KGHM - z którym poruszają tematykę energetyki atomowej.
16.05.2023

Uwaga Wodór! Podcast - O NesoBusie - Polskim Autobusie Wodorowym - oraz planach Grupy Polsat na zeroemisyjny transport nad Wisłą [Odcinek 12]

Grupa Polsat to nie tylko potęga medialno-telekomunikacyjna w naszym kraju, ale również coraz większa siła na polskim rynku energetyczno-paliwowym.
12.12.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O roli, jaką w transformacji energetycznej mogą odegrać zielone gazy płynne, opowiada Bartosz Kwiatkowski z Polskiej Organizacja Gazu Płynnego [odcinek 12]

Dzisiaj premiera dwunastego odcinka podcastu Uwaga wodór! O kryzysie energetycznym, zmianach klimatycznych i , z rozproszonymi źródłami energii i równym dostępem do zasobów. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta Bartosza Kwiatkowskiego dyrektora Polskiej Organizacji Gazu Płynnego.
05.10.2022

Żeglarskie święto - podsumowanie ogólnopolskiego programu PGE PolSailing

Na warszawskiej Pradze, w Parku Skaryszewskim, rozegrano Wielki Finał PolSailing Days. Dzieci z całej Polski wzięły udział w regatach na Jeziorze Kamionkowskim, ścigając się na klasie Optimist oraz na windsurfingu. Impreza była podsumowaniem tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej PGE PolSailing.
20.09.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru PKN Orlen S.A.? [odcinek 7]

Dzisiaj premiera najnowszego 7 odcinka podcastu Uwaga Wodór! O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru Grupy Orlen?
08.07.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Projekty wodorowe w obszarze usług komunalnych. [odcinek 5]

Dzisiaj premiera piątego odcinka podcastu Uwaga wodór! Projekty wodorowe w obszarze usług komunalnych. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta inż. Wojciecha Nowaka, kierownika projektów wodorowych w Grupie Veolia.
09.05.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O energetyce i paliwach jutra. [odcinek 4]

Dzisiaj premiera czwartego odcinka podcastu Uwaga wodór! O energetyce i paliwach jutra.
12.04.2022

PŚ w żeglarstwie – prezes PZŻ: regaty na Majorce inaugurują olimpijski sezon

Liczne grono polskich żeglarzy stanęło na starcie Pucharu Świata o Trofeum Księżniczki Zofii na Majorce. „To pierwsze poważne regaty w tym roku, które jednocześnie inaugurują sezon olimpijski” – powiedział PAP prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera.
04.04.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Organizacje wspierające rozwój gospodarki wodorowej [odcinek 3]

Dzisiaj premiera trzeciego odcinka podcastu Uwaga wodór! Organizacje wspierające rozwój gospodarki wodorowej.
15.03.2022

Kador działa w Porcie Gdańsk. Spece od pakowania i transportu myślą "out of the box"

Zaczynali od produkcji opakowań, z czasem wyspecjalizowali się w kompleksowym pakowaniu ponadgabarytowych i nietypowych towarów oraz ich transporcie. Rodzinna spółka Kador ładunki wielkogabarytowe przygotowuje do przeładunku i transportu morskiego w Porcie Gdańsk. Kolejnym krokiem w rozwoju jest pomysł na wykorzystanie odpadów powstających w procesie pakowania.
11.03.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? [odcinek 2, część 2]

Dzisiaj premiera drugiej części drugiego odcinka podcastu Uwaga wodór! Eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski odpowiadają na bardzo istotne pytanie: Wodór to ekologia czy biznes?
27.01.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? Odcinek 2 część 1

Dzisiaj premiera drugiego odcinku podcastu Uwaga wodór! Eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski odpowiadają na bardzo istotne pytanie - wodór to ekologia czy biznes?
17.01.2022

Uwaga wodór! Premiera podcastów o zielonej energetyce na ZielonaGospodarka.pl

Uwaga Wodór! To nowa seria podcastów o transformacji energetycznej, dekarbonizacji i zrównoważonym rozwoju gospodarki, czyli trendach, które coraz mocniej zarysowują się w naszym otoczeniu – w których wodór postrzegany jest jako nośnik energii i zeroemisyjne paliwo przyszłości.
16.12.2021

Zielona energia z fal zasili statki

Carnegie Clean Energy we współpracy z wybitnym instytutem badawczym, Blue Economy Cooperative Research Centre (Blue Economy CRC) uruchomiła demonstracyjny projekt energii falowej MoorPowerTM Scaled Demonstrator.
06.11.2021

Mitsubishi Shipbuilding skutecznie wychwytuje CO2 ze spalin statków

Mitsubishi Shipbuilding, część MHI Group, wraz ze swoimi partnerami uruchomiła projekt wychwytywania dwutlenku węgla na statku towarowym z ambicją opracowania komercyjnych systemów, które zmniejszyłyby wkład sektora w zmiany klimatu.
30.10.2021

Bariery produkcji zielonego wodoru na morzu

Zwolennicy niektórych z pierwszych morskich projektów wodorowych mają niewielką nadzieję na osiągnięcie zysku.
07.10.2021

Van Oord zamawia Mega Jack-Up do instalacji morskich turbin wiatrowych o mocy 20 MW

Van Oord zamówił nowy, ekologiczny statek instalacyjny, który będzie mógł pracować na metanolu i instalować turbiny wiatrowe o mocy do 20 MW. Inwestycja wpisuje się w rosnące światowe zapotrzebowanie na morskie farmy wiatrowe. Statek zostanie zwodowany w 2024 roku.
04.10.2021

Na terenie terminala Arthur Kill powstanie hub morskiej energetyki wiatrowej

Amerykańska grupa inwestycyjna Apollo Global Management poinformowała, że jej fundusze (Fundusze Apollo) zawarły umowę z Arthur Kill Terminal w zakresie rozwoju na jego terenie portu instalacyjnego i serwisowego dla morskiej energetyki wiatrowej rozwijanej w regionie Stanu Nowy Jork. Bez wątpienia za administracji Joe Bidena inwestycje w offshore wind na terenie USA nabrały tempa.
18.07.2021

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków: 8 lipca ruszą prace przy wraku promu "Estonia"

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków (SHK) podała w piątek, że 8 lipca rozpocznie prace przy wraku promu "Estonia". Dochodzenie ma wyjaśnić kwestię dziury w kadłubie, którą jesienią ubiegłego roku pokazali twórcy filmu dokumentalnego.
18.06.2021

Ukazały się przepisy regatowe żeglarstwa 2021-2024

Biuro Polskiego Związku Żeglarskiego uprzejmie informuje, że w sprzedaży dostępne są Przepisy regatowe żeglarstwa 2021-2024. Koszt przepisów to 70 zł.
24.03.2021

PZŻ zawiesza egzaminy na patenty żeglarskie oraz patenty i licencje motorowodne

Egzaminy na uprawnienia do uprawiania turystyki wodnej wstrzymane do 9 kwietnia. Taka jest oficjalna interpretacja przepisów zawartych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz. 512).
24.03.2021

Wnioski po naradzie szkoleniowej PZŻ

System szkolenia na stopnie żeglarskie, standard egzaminowania i działalności szkół żeglarskich, metodyka szkolenia instruktorskiego – to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas tegorocznej Narady Szkoleniowej Polskiego Związku Żeglarskiego. Odbyła się ona w formie wirtualnej na platformie ClickMeeting.
15.03.2021

Narada Szkoleniowe PZŻ - dzień 1. otwarty dla wszystkich!

6-7 marca br. odbędzie się Narada Szkoleniowa Polskiego Związku Żeglarskiego. W związku z sytuacją epidemiczną, narada przeprowadzona zostanie w formie wirtualnej na platformie ClickMeeting.
23.02.2021

Konwent PZŻ w tym roku online

Czwarty Konwent Okręgowych Związków Żeglarskich i Stowarzyszeń Klas Regatowych za nami. Spotkanie ma na celu bezpośredni przepływ informacji pomiędzy władzami PZŻ, a przedstawicielami struktur lokalnych i władz klas regatowych.
12.02.2021

Kalendarz tegorocznych imprez sportowych

Polski Związek Żeglarski publikuje pierwszą wersję kalendarza imprez sportowych na rok 2021.
20.01.2021

Treningi zawodników PZŻ w okresie kwarantanny narodowej

W związku z pojawiającymi się pytaniami o możliwości realizacji treningów zawodników klubowych i kadrowych w okresie restrykcji związanych z kwarantanną narodową ogłoszoną do 17 stycznia 2021, prezentujemy zestaw pytań i odpowiedzi:
10.01.2021

Rejs Roku - Srebrny Sekstant bez głównego laureata! Nagroda specjalna PZŻ dla Waldemara Heflicha

Nagroda "Rejs Roku - Srebrny Sekstant" 2020 w tym roku bez głównego laureata! To sytuacja wyjątkowa – precedens nie notowany od pierwszej edycji Nagrody w 1970 roku. Decyzja jury Nagrody podyktowana jest wpływem pandemii koronawirusa na żeglarską rzeczywistość.
04.01.2021

PZŻ objął Patronat Honorowy nad Młodzieżową Akademią Żeglarską

Polski Związek Żeglarski objął Patronat Honorowy nad Młodzieżową Akademią Żeglarską, której inicjatorami są Piotr Tarnacki i klub 77 racing. To projekt skierowany do osób w wieku 15-20 lat, a jego celem jest wyszkolenie profesjonalnych żeglarzy regatowych. Rekrutacja do Akademii rozpocznie się w lutym 2021 roku.
31.12.2020

Kursokonferencja Trenerów PZŻ w nowej, internetowej formule

Dwudniowa Kursokonferencja Trenerów PZŻ, czyli cykliczne spotkanie, służące podnoszeniu kwalifikacji i kompetencji żeglarskiej kadry szkoleniowej, zwykle odbywało się w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS w Górkach Zachodnich przy osobistym udziale uczestników. Tym razem, z powodu obostrzeń sanitarnych, szkolenie, które zgromadziło niemal setkę trenerów, odbyło się online, przy wykorzystaniu platformy ClickMeeting.
11.12.2020

Nagrody w konkursie o Nagrodę BŁĘKITNY SPINAKER PZŻ przyznane!

W tegorocznej edycji konkursu o Nagrodę Błękitny Spinaker PZŻ, kapituła złożona z członków Komisji Żeglarstwa Śródlądowego PZŻ, pod przewodnictwem Wiceprezesa PZŻ ds. Śródlądowych Jarosława Bazylko, głosowała w trybie korespondencyjnym. Wyłoniono w ten sposób laureatów nagrody w trzech kategoriach:
08.12.2020

Bezpłatne szkolenie dla instruktorów klasy Optimist i żeglarstwa deskowego

Polski Związek Żeglarski oraz Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist zapraszają na bezpłatne szkolenie kadry instruktorskiej w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej – PolSailing. Szkolenie odbędzie się w dniach 12-13 grudnia i jest dedykowane wszystkim animatorom, nauczycielom, instruktorom i trenerom żeglarstwa zainteresowanym zagadnieniami wstępnej edukacji żeglarskiej.
07.12.2020

ClickMeeting Partnerem Technologicznym PZŻ

ClickMeeting, platforma do pracy zdalnej, Partnerem Technologicznym Polskiego Związku Żeglarskiego. Dzięki nawiązaniu współpracy, bieżące zarządzanie związkiem i codzienna praca operacyjna w dobie pandemii stały się łatwiejsze i bardziej efektywne.
27.11.2020

Kursokonferencja trenerów i instruktorów żeglarstwa PZŻ

Polski Związek Żeglarski zaprasza do wzięcia udziału w corocznej Ogólnopolskiej konferencji Trenerów i Instruktorów Polskiego Związku Żeglarskiego w terminie 3-4.12.2020 r. W tym roku w nieco zmienionej formie mianowicie online na platformie clickmeeting.
24.11.2020

Na wieczną wachtę odszedł Janusz Arszyłowicz, Jachtowy Kapitan Żeglugi Wielkiej, Instruktor Żeglarstwa PZŻ

Z ogromnym smutkiem informujemy, że na wieczną wachtę odszedł Janusz Arszyłowicz, Jachtowy Kapitan Żeglugi Wielkiej, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, wybitna osobowość i autorytet żeglarski.
24.11.2020

Jest skład żeglarskiej Kadry Narodowej na rok 2021

Sposób powoływania Kadry Narodowej w żeglarstwie na nadchodzący sezon różni się nieco od lat ubiegłych. Przez pandemię koronawirusa, zwłaszcza w konkurencjach juniorskich nie odbyła się część regat mistrzowskich. Wyniki uzyskiwane w regatach tej rangi stanowią główną podstawę do powołania do Kadry. Komisja Sportu PZŻ zdecydowała więc o wzięciu pod uwagę także rezultatów z sezonu 2019
14.11.2020

Puchar Prezesa PZŻ na zakończenie sezonu żeglarskiego

Załoga Pawła Łazarskiego z Mrągowa zwyciężyła w drugich finałowych regatach o Puchar Prezesa PZŻ. Regaty odbyły się w Mrągowie.
27.10.2020

PZŻ pozyskał grant z programu Erasmus+ Sport na rozwój wolontariatu

45 775 euro – tyle wynosi wysokość grantu pozyskanego przez Polski Związek Żeglarski z programu Erasmus+ Sport. Wyniki konkursu ogłosiła Komisja Europejska, a projekt, który zyskał uznanie i zdobył grant dotyczy rozwoju wolontariatu na szczeblu międzynarodowym.
22.10.2020

Biuro PZŻ przechodzi w tryb pracy zdalnej

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną i wzrostem ryzyka zarażenia się wirusem SARS-CoV-2, Biuro Polskiego Związku Żeglarskiego znajdujące się na Stadionie Narodowym w Warszawie przechodzi w tryb pracy zdalnej i nie będzie obsługiwać bezpośrednio interesantów do odwołania. Pracownicy Biura PZŻ nadal będą prowadzić obsługę klubów żeglarskich oraz innych interesantów poprzez środki komunikacji elektronicznej.
19.10.2020

Drugie oświadczenie Tomasza Chamery w sprawie jachtu Sharki

W mediach społecznościowych trwa dyskusja pomiędzy Polskim Związkiem Żeglarskim a armatorem jachtu Sharki odnośnie postępowania inspektorów MZT PZŻ w procesie ubiegania się o świadectwo pływalności jachtu, wymagane do przepłynięcia z portu Cuxhaven do Szczecina po prowizorycznej naprawie jachtu wyciągniętego z wody po zatonięciu.
02.10.2020

Oświadczenie prezesa PZŻ w sprawie jachtu Sharki

W dniu 21 września 2020r. na profilu facebook jachtu Sharki pojawił się post, w którym armator skierował pod adresem Polskiego Związku Żeglarskiego szereg zarzutów związanych z ubieganiem się o zaświadczenie o pływalności jachtu. Dokument ten był potrzebny armatorowi do przepłynięcia z portu w Cuxhaven do Szczecina, po tym jak jacht został wyciągnięty z wody po zatonięciu. W efekcie powyższego postu wdrożyłem czynności wyjaśniające przebieg procedur zastosowanych przez inspektorów Morskiego Zespołu Technicznego PZŻ względem armat
30.09.2020

Solidarność apeluje do rządu o dialog na rzecz polskiej drogi do sprawiedliwej transformacji energetycznej

O rzetelny i konstruktywny dialog na rzecz "wypracowania polskiej drogi do sprawiedliwej transformacji energetycznej" zaapelowało do rządu prezydium Komisji Krajowej NSZZ Solidarność. Związkowcy wezwali do odrzucenia przez Polskę unijnych celów klimatycznych, jeśli zostaną one zaostrzone.
24.09.2020

PZŻ zaprasza żeglarzy z niepełnosprawnościami na Disabled Sailing Polish Cup 2020

Disabled Sailing – Polish Cup 2020 to siedmiodniowe regaty wraz ze szkoleniem regatowym dla osób z niepełnosprawnościami. Odbędą się one w dniach 5-11 września, a gospodarzem będzie Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS Gdańsk w Górkach Zachodnich. Zapraszamy do udziału.
31.07.2020

OPZZ proponuje płacę minimalną w wysokości 3100 zł brutto

Rządowa propozycja wzrostu płacy minimalnej o 200 zł do kwoty 2800 zł to zdecydowanie za mało; nasza propozycja to 3100 zł - powiedział we wtorek PAP wiceprzewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Piotr Ostrowski.
28.07.2020

PZŻ zaprasza na szkolenie na stopień Nauczyciela Żeglowania i Instruktora Żeglarstwa

Komisja Szkolenia Polskiego Związku Żeglarskiego i Akademicki Związek Sportowy zapraszają na szkolenia żeglarskie, które odbędą się w Wilkasach.
28.07.2020

PZŻ: Nowe zasady organizacji regat w związku z COVID-19

Zarząd Polskiego Związku Żeglarskiego zatwierdził zmiany do Zasad organizacji regat żeglarskich PZŻ. Zmiany dotyczą obostrzeń związanych z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa i procedur sanitarnych przy organizacji regat żeglarskich w Polsce w czasie pandemii COVID-19.
18.07.2020

PZŻ patronem kampanii Pływam Bez Promili

Wakacje nad wodą to jedna z najpopularniejszych form letniego wypoczynku. Wciąż jednak wiele osób nie przestrzega podstawowych zasad bezpieczeństwa, co często prowadzi do tragedii. Jak zatem bezpiecznie spędzić urlop nad wodą? Podpowiadają twórcy kampanii „Pływam bez promili”, nad którą patronat obj
26.06.2020

Gdynia Sailing Days z nowym terminem i nowym kalendarzem regat!

Gdynia Sailing Days, największa impreza żeglarska w Polsce odbędzie się w dniach 17 sierpnia – 6 września. Impreza pierwotnie miała odbyć się w lipcu, ale zmianę terminu wymusiła pandemia koronawirusa. To nie jedyna zmiana w kalendarzu regat na ten rok.
24.06.2020

Michał Wojciechowski wygrał cykl eGrand Prix PZŻ

Michał Wojciechowski, reprezentant Polski w kitesurfingu wygrał finał wirtualnych regat eGrand Prix PZŻ. W całym cyklu rywalizowało około 170 żeglarzy różnych klas, do finału zakwalifikowało się 15 najlepszych. Zawody odbyły się na platformie Virtual Regatta i było transmitowane na żywo w serwisie YouTube z komentarzem utytułowanych żeglarzy, Piotra Kuli i Pawła Kołodzińskiego.
06.06.2020

PZŻ ponownie wydaje licencje na organizację regat

Polski Związek Żeglarski odwiesił wydawanie licencji na organizację regat żeglarskich. Stosowną decyzję podjął Zarząd PZŻ i stanowi ona odpowiedź na zapisy nowego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Rozporządzenie dopuszcza organizację regat żeglarskich bez udziału publiczności.
01.06.2020

Amatorska licencja zawodnika PZŻ dostępna od 2 czerwca

Od 2 czerwca będzie można uzyskać Amatorską Licencję Zawodnika PZŻ! Wnioskowanie jest szybkie i proste, a samo uzyskanie licencji trwa kilka minut. Wszystko odbywa się za pośrednictwem internetowego systemu ebiuro.pya.org.pl.
31.05.2020

Koncepcja eŻeglarstwa w PZŻ

Wyłonienie reprezentacji Polski w eŻeglarstwie, włączenie się w światowe rozgrywki, w tym udział w mistrzostwach świata, a także zwiększenie potencjału marketingowego i wartości medialnej PZŻ oraz pozyskanie nowych partnerów biznesowych – to główne założenia koncepcji eŻeglarstwa wprowadzanej przez Polski Związek Żeglarski.
29.05.2020

Decyzje podjęte podczas posiedzenia Zarządu PZŻ - zmiany w konkurencjach sportowych

27 posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Żeglarskiego bieżącej kadencji jak zwykle w ostatnim czasie odbyło się w formie telekonferencji.
27.05.2020

Szkolenia i egzaminy żeglarskie - zalecenia PZŻ

Publikujemy uaktualnione zalecenia Polskiego Związku Żeglarskiego w sprawie prowadzenia szkoleń żeglarskich i egzaminów żeglarskich. Zasady te zostały opracowane przez PZŻ i przyjęte przez Ministerstwo Sportu. Wprowadziliśmy je już tydzień temu, a dzisiaj je uaktualniliśmy i dostosowaliśmy do najnowszego rozporządzenia Rady Ministrów. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo prosimy o wdrożenie zaleceń i stosowanie się do procedur.
19.05.2020

Żeglarze w czasie kwarantanny - Piotr Kula

Nowy cykl, w którym polscy żeglarze odpowiadają na kilkanaście pytań mogących być inspiracją na czas kwarantanny, a z drugiej strony pozwalają na poznanie prywatnego oblicza. Dzisiaj na pytania odpowiada Piotr Kula, wielokrotny mistrz Polski w klasie Finn, olimpijczyk z Londynu, reprezentant Gdańskiego Klubu Żeglarskiego.
13.05.2020

Filip Fajfer zwycięzcą Super Pucharu PZŻ w e-sailingu

Filip Fajfer zwycięzcą pierwszej edycji Super Pucharu PZŻ w e-sailingu. Żeglarz MKS Dwójka Warszawa wygrał 3 z pięciu wyścigów, które zostały rozegrane na platformie Virtual Regatta. W zawodach udział wzięło 12 zawodników, którzy rywalizowali na wirtualnym akwenie olimpijskim w Sydney. Transmisja na żywo przeprowadzona została na kanale Polskiego Związku Żeglarskiego w serwisie YouTube.
03.05.2020

PZŻ realizuje webinary. Zobacz plan na nadchodzący tydzień

W czasie kwarantanny żeglarzom najbardziej brakuje wiatru i wody. Konieczność narzuconej izolacji daje jednak możliwości pogłębiania wiedzy w warunkach domowych. Polski Związek Żeglarski w czasie kwarantanny realizuje cykl regularnych webinarów prowadzonych przez trenerów kadr narodowych, trenerów poszczególnych klas, trenerów przygotowania motorycznego, psychologów, sędziów. W ich trakcie zawodnicy nabywają cenną wiedzę.
29.04.2020

Regaty o Puchar Prezesa PZŻ przeniesione na 24-25 października

W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju regaty o Puchar Prezesa PZŻ, zostały przeniesione na 24-25 października 2020 r. Miejscem regat pozostaje Hotel Siwik w Mrągowie, jezioro Juno.
17.04.2020

Prezes PZŻ: dyskutujemy nad zasadami kwalifikacji na igrzyska

Polski Związek Żeglarski, pomimo przełożenia na przyszły rok igrzysk, nie zmienił zasad kwalifikacji do Tokio. „Dyskutujemy na ten temat. Chcemy też poznać kalendarz startów, a wszystkie regaty zostały przecież odwołane” – powiedział PAP prezes PZŻ Tomasz Chamera.
06.04.2020

Przedłużony okres zawieszenia akcji krajowych i zagranicznych dla kadry narodowej PZŻ

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii i wydłużeniem okresu zamknięcia placówek oświatowych, Polski Związek Żeglarski podjął decyzję o wydłużeniu do Świąt Wielkanocnych okresu zawieszenia akcji krajowych i zagranicznych dla Kadry Narodowej PZŻ.
24.03.2020

Dwie nominacje PZŻ na Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Zofia Klepacka (Legia Warszawa) i Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) zostali nominowani przez Polski Związek Żeglarski do startu w igrzyskach olimpijskich w windsurfingowej klasie RS:X. W Tokio rywalizować będzie 27 deskarek i 25 deskarzy.
20.03.2020

PZŻ wprowadza system wolontariatu zgodny z wytycznymi Ministerstwa Sportu i światowymi standardami!

Chcesz być wolontariuszem i zdobywać doświadczenie przy imprezach żeglarskich? Zgłoś się do Polskiego Związku Żeglarskiego, który oferuje pionierski, zgodny ze światowymi standardami system wolontariatu. Wolontariuszem może zostać każda osoba fizyczna, która ukończyła 15 rok życia i zgłosi swoją chęć wzięcia udziału w projekcie. Wolontariuszem może zostać również osoba z niepełnosprawnością.
18.02.2020

Daniel Hearn uhonorowany przez PZŻ za gest Fair Play

Daniel Hearn, amerykański żeglarz lodowy odebrał w siedzibie Polskiego Związku Żeglarskiego okolicznościowy dyplom uznania za wyjątkowy gest fair play, dzięki któremu Michał Burczyński zdobył tytuł bojerowego mistrza świata.
07.02.2020

Polska Spółka Gazownictwa rozszerza współpracę z PZŻ

Polski Związek Żeglarski rozszerza współpracę partnerską z Polską Spółką Gazownictwa. Narodowy operator systemu dystrybucyjnego gazu w Polsce, oprócz kadry juniorów klasy 470 będzie też wspierał kadrę narodową juniorów klasy 420. Podpisana w Warszawie umowa obowiązuje do 31.10.2020 roku.
05.12.2019

Tomasz Chamera wręczył Medale 95-lecia PZŻ

Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz Jerzy Doliński i Janusz Kołodziejczuk, działacze bardzo zasłużeni dla częstochowskiego żeglarstwa, zostali odznaczeni medalami 95-lecia Polskiego Związku Żeglarskiego. Medale wręczył Tomasz Chamera, prezes PZŻ podczas uroczystego spotkania w gabinecie prezydenta Częstochowy.
28.11.2019

PZŻ aktywny na targach BOATSHOW 2019

Spotkania ze znanymi żeglarzami, prezentacje premierowych jachtów oraz bezpłatne warsztaty i szkolenia – to główne punkty tegorocznej edycji Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow, które odbyły się w Łodzi w dniach 9 – 11 listopada. Swoją obecność na targach zaznaczył również Polski Związek Żeglarski.
20.11.2019

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. otworzyła Terminal Cukrowy w Porcie Gdańsk

KSC S.A. zainwestowała ponad 100 milionów złotych w budowę Terminalu Cukrowego, silosu i infrastruktury nabrzeża. Pozwoli to Spółce dotrzeć do nowych rynków zbytu w Azji i Afryce. Krajowa Spółka Cukrowa planuje w najbliższych latach wysyłkę swojego cukru za pomocą Terminalu w wysokości 300 000 ton. Dzięki tej inwestycji w Trójmieście przybędzie kilkadziesiąt nowych miejsc pracy.
10.10.2019

Projekt Nowa Marina Gdynia na posiedzeniu zarządu PZŻ

W miniony czwartek w Gdyni obradował Zarząd Polskiego Związku Żeglarskiego. Najważniejszą sprawą omawianą podczas posiedzenia Zarządu był model współpracy w zakresie projektu Nowa Marina Gdynia. Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego przedstawił najnowsze informacje dotyczące planowanej inwestycji.
08.10.2019

Prezes PZŻ: Za rok ten wynik wzięlibyśmy w ciemno

"To był bardzo udany start. Za rok na igrzyskach ten wynik wzięlibyśmy w ciemno" - powiedział PAP po regatach przedolimpijskich prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera. W Enoshimie biało-czerwoni trzy razy stanęli na najniższym stopniu podium.
23.08.2019

Volvo Gdynia Sailing Days – 19 lat minęło jak jeden dzień. Wywiad z Prezesem PZŻ Tomaszem Chamerą

Za nami jubileuszowa 20. edycja regat Volvo Gdynia Sailing Days. Parafrazując słowa piosenki z filmu „Czterdziestolatek” - 19 lat minęło jak jeden dzień?
15.08.2019

Projekt rozporządzenia ws. wysokości minimalnego wynagrodzenia w wykazie prac Rady Ministrów

W środę w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów opublikowano projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2020 r.
14.08.2019

Rozpoczynamy 2. edycję Ogólnopolskich Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PZŻ

Z przyjemnością informujemy, że w przyszłym roku odbędzie się 2. edycja Ogólnopolskich Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PZŻ, która ponownie zgromadzi najlepszych reprezentantów lokalnych środowisk żeglarskich z całej Polski.
13.06.2019

Rząd proponuje minimalne wynagrodzenie za pracę w 2020 r. w wysokości 2450 zł

Rząd proponuje Radzie Dialogu Społecznego, aby minimalne wynagrodzenie za pracę w 2020 r. wynosiło 2450 zł, a minimalna stawka godzinowa 16 zł – poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu. Obecnie płaca minimalna wynosi 2250 zł, a minimalna stawka 14,70 zł.
11.06.2019

Poradnik dla użytkowników jednostek rekreacyjnych

Urząd Morski w Szczecinie zaprasza do zapoznania się z „Poradnikiem dla użytkowników jednostek rekreacyjnych żeglujących po wodach administrowanych przez Urząd Morski w Szczecinie”. Został przygotowany specjalnie dla użytkowników m.in. jachtów żaglowych i motorowych, w celu uprawiania turystyki, sportu i rekreacji na akwenach znajdujących się w kompetencji terytorialnej Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie, w szczególności w rejonie toru wodnego Świnoujście-Szczecin.
04.06.2019

Pracodawcy RP: propozycja rządu w sprawie płacy minimalnej idzie za daleko

Zaproponowana przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej płaca minimalna w wysokości 2450 zł zdecydowanie wykracza poza szacowane prognozy gospodarcze – ocenili w środę Pracodawcy RP. Propozycja rządu idzie za daleko – podkreśliła organizacja.
29.05.2019

Wielkie zainteresowanie stoiskiem PZŻ, promującym żeglarstwo na 21. Pikniku Olimpijskim

Polski Związek Żeglarski uczestniczył w sobotę 25 maja w 21. Pikniku Olimpijskim w Warszawie, na którym w ramach swojego stoiska przygotował szereg atrakcji oraz konkursy z nagrodami dla najmłodszych. Wstęp był wolny.
28.05.2019

Radosław Furmański o zmaganiach w Pucharze PZŻ na Zalewie Wiślanym

- Cieszę się, że udało się rozegrać łącznie sześć wyścigów, ponieważ zawsze jest to dobry trening - powiedział Radosław Furmański, który jest liderem w klasie RS:X po dwóch dniach Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej.
11.05.2019

Podsumowanie 1. dnia Pucharu PZŻ

Na wodach Zalewu Wiślanego w czwartek w Krynicy Morskiej odbyły się pierwsze wyścigi Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego, który potrwa do niedzieli 12 maja. W tym roku, ze względu na napięty terminarz imprez międzynarodowych, regaty odbywają się tylko w jednym terminie dla wszystkich klas, a nie w dwóch jak to miało miejsce w ostatnich latach. W związku z tym Zalew Wiślany zaroił się od zawodników wielu klas. Już po raz czwarty z rzędu bazą regat jest Krynica Morska, która przywitała wszystkich solidnym wiatrem, dochodzącym pr
10.05.2019

Załoga Macieja Garniewskiego zwycięzcą 1. Ogólnopolskich Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PZŻ

Załoga w składzie Maciej Garniewski, Paweł Kulesza, Bartłomiej Ksok, reprezentująca Podlaską Ligę Żeglarską, wygrała 1. edycję Ogólnopolskich Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PZŻ, które w dniach 13-14 kwietnia odbyły się w Rynie.
15.04.2019

Pojawiło się zawiadomienie o regatach do Pucharu PZŻ 2019

Informujemy, że pojawiło się zawiadomienie o regatach do tegorocznego Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego. Tym razem impreza będzie składała się z jednej części i odbędzie się w dniach 9-12 maja 2019 roku w Krynicy Morskiej. W ciągu najbliższych kilku dni dostępna będzie także internetowa rejestracja na regaty.
11.04.2019

Już w najbliższy weekend Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie o Puchar Prezesa PZŻ

Już tylko kilka dni zostało do Ogólnopolskich Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PZŻ, które w dniach 13-14 kwietnia zgromadzą w Rynie najlepszych reprezentantów lokalnych środowisk żeglarskich z całej Polski.
08.04.2019

Otwarte szkolenie dla sędziów PZŻ w Gdyni

Kolegium Sędziów PZŻ i Pomorskie Okręgowe Kolegium Sędziów przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim i Pomorskim Związkiem Żeglarskim serdecznie zapraszają sędziów sportowych oraz zawodników na szkolenie z przepisów regatowych, które odbędzie się w sobotę w dniu 23 marca 2019 roku.
13.03.2019

Liga Morska i Rzeczna otrzymała Grand Prix Nagrody Przyjaznego Brzegu, specjalne podziękowanie dla PZŻ

Jury konkursu Nagroda Przyjaznego Brzegu, pod przewodnictwem pomysłodawcy Andrzeja Gordona, przyznało trofea za rok 2018. Grand Prix z nagrodą ministra sportu i turystyki powędrowało do Ligi Morskiej i Rzecznej. Specjalne podziękowanie otrzymał także Polski Związek Żeglarski, a wyróżnienie osobiście odebrał prezes PZŻ Tomasz Chamera.
11.03.2019

PZŻ nawiązał współpracę z Polską Izbą Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych

W sobotę 2 marca, podczas warszawskich targów Wiatr i Woda, Polski Związek Żeglarki uroczyście rozpoczął współpracę z Polską Izbą Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych - Polskie Jachty "POLBOAT".
03.03.2019

Kolejne wydarzenie z paronatem honorowym PZŻ

Polski Związek Żeglarski patronatem honorowym kolejne wydarzenie w 2019 roku. Tym razem są to Pierwsze Międzynarodowe Mistrzostwa Branży Teleinformatycznej w klasie Puck.
22.02.2019

PZŻ zgłosił trzy nominacje do 52. Konkursu Fair Play PKOl za 2018 rok

Bogdan Kramer, Marcin Kamiński oraz załoga Jan Marciniak/Krzysztof Białaś zostali zgłoszeni przez Polski Związek Żeglarski do 52. Konkursu Fair Play PKOl za 2018 rok.
17.02.2019

Oferta odsprzedaży sprzętu sportowego PZŻ

Jak informuje Polski Związek Żeglarski, rozpoczęła się właśnie odsprzedaż sprzetu sportowego nieprzydatnego do wysokiego wyczynu. Zainteresowani powinni się pospieszyć, oferta jest ważna do wyczerpania zapasów.
12.02.2019

PZŻ zaprasza do formularza internetowego dla sędziów

Serdecznie zapraszamy do współpracy, podczas tegorocznych imprez organizowanych przez Polski Związek Żeglarski, wszystkich sędziów oraz osoby, które chcą uzyskać uprawnienia sędziego. Zgłoszenia można dokonać za pomocą formularza internetowego.
06.02.2019

Odbyło się pierwsze posiedzenie Zarządu PZŻ w 2019 roku

W piątek 25 stycznia 2019 r. w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS ws Gdańsku-Górkach Zachodnich odbyło się pierwsze tegoroczne posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Żeglarskiego.
31.01.2019

Otwarte szkolenie dla sędziów PZŻ na targach Boatex!

Kolegium Sędziów Polskiego Związku Żeglarskiego i Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na szkolenie sędziowskie, które odbędzie się w sobotę 2 lutego 2019 w Poznaniu w trakcie targów Boatex.
17.01.2019

PZŻ oficjalnie rozpoczął współpracę z Polską Spółką Gazownictwa

W grudniu 2018 roku Polski Związek Żeglarski zawarł umowę o współpracy z Polską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. Na mocy umowy Spółka została sponsorem Kadry Narodowej Juniorów PZŻ w klasie 470. Umowa obowiązuje do 30 grudnia 2020 roku.
15.01.2019

Narada Szkoleniowa PZŻ 2019

Polski Związek Żeglarski oraz Komisja Szkolenia zaprasza do udziału w Naradzie Szkoleniowej PZŻ 2019 instruktorów i egzaminatorów aktywnie działających dla rozwoju żeglarstwa.
09.01.2019

Kalendarz najważniejszych imprez żeglarskich w 2019 roku

Polski Związek Żeglarski opublikował kalendarz najważniejszych polskich i międzynarodowych imprez żeglarskich, które odbędą się w tym roku.
09.01.2019

Przywróćmy polską banderę, a staniemy się europejskim centrum zarządzania statkami

Na przestrzeni ostatnich 28 lat polska flota handlowa w żegludze międzynarodowej zmniejszyła się z 247 statków pływających pod polską banderą do 96 jednostek, z czego tylko 6 pływa aktualnie w narodowych barwach. Ludzie morza o przyczynach tego stanu dyskutują od lat i co jakiś czas temat ten poruszany jest w różnego rodzaju pracach legislacyjnych, jednakże jak dotąd bezskutecznie. Dlaczego warto przywrócić polską banderę?
13.12.2018

Prezes PZŻ Chamera: Nie wyobrażam sobie, abyśmy wrócili z Tokio bez medalu

Biało-czerwoni wywalczyli do tej pory trzy kwalifikacje, ale prezes Polskiego Związku Żeglarskiego liczy, że w igrzyskach 2020 roku reprezentacja o wiele bardziej liczna. "Nie wyobrażam sobie, abyśmy wrócili z Tokio bez medalu" - powiedział PAP Tomasz Chamera.
07.12.2018

Ustalenia po posiedzeniu Komisji Szkolenia PZŻ

W dniach 2-4 listopada 2018 w Rynie odbyło się posiedzenie Komisji Szkolenia PZŻ. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Komisji w składzie: Katarzyna Domańska – przewodnicząca Komisji i wiceprezes PZŻ ds. szkolenia, Leopold Naskręt, Patryk Romanowski, Michał Szatanek, Paweł Czuba i nowy kandydat na członka Komisji - Jakub Gładysz.
08.11.2018

Bursztynowa Kaczka 2018 przyznana (foto, wideo)

Deepwater Container Terminal Gdańsk laureatem „Bursztynowej Kaczki”. Nagroda została wręczona w piątek podczas spotkania biznesu morskiego wybrzeża gdańskiego „Wspólna Kaczka” 2018. Gala odbyła się w Gdynia Arenie.
15.10.2018

Rząd: Minimalne wynagrodzenie w 2019 r. – 2 250 zł; minimalna stawka godzinowa – 14,70 zł

Minimalne wynagrodzenie w 2019 roku wyniesie 2250 zł, a minimalna stawka godzinowa 14,70 zł - zdecydowała we wtorek Rada Ministrów. Wcześniej rząd proponował odpowiednio: 2220 zł i 14,50 zł.
11.09.2018

Rząd zajmie się rozporządzeniem o wysokości minimalnego wynagrodzenia

Rada Ministrów zajmie się we wtorek rozporządzeniem o wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz o wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2019 r. Według propozycji rządu minimalne wynagrodzenie w 2019 r. wyniesie 2220 zł, a stawka godzinowa 14,50 zł.
11.09.2018

Festiwal Regat w Świnoujściu zakończony

Zakończył się 7 dniowy maraton regatowy pod nazwą Świnoujście Sails Festiwal. Rozegrano regaty w 5 klasach gromadząc na starcie ponad 200 uczestników z 7 krajów. Przeprowadzono kilkadziesiąt wyścigów na Zatoce Pomorskiej na 3 różnych trasach. To największa tego typu impreza żeglarska na Pomorzu Zachodnim.
22.08.2018

PIP: Pracodawcy powinni udzielić pracownikom zaległych urlopów do 30 września

Pracodawcy powinni udzielić pracownikom zaległych urlopów do 30 września, w przeciwnym razie popełniają wykroczenie - przypomina Państwowa Inspekcja Pracy. Związkowcy natomiast zwracają uwagę, że pracodawca w wyjątkowych sytuacjach ma prawo odwołać pracownika z urlopu.
21.08.2018

Prezes PZŻ podsumował kolejny miesiąc działalności związku

Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera podsumowuje ostatni miesiąc bieżącego roku pod kątem działalności Związku oraz ważnych wydarzeń sportowych i organizacyjnych w Polsce i na świecie.
07.08.2018

Konkurs na najlepszego absolwenta Akademii Morskiej

Polski Związek Zarządców Statków, uwzględniając doniosłą rolę polskich marynarzy w sukcesie polskiego ship managementu jak również wiążącą się z tym konieczność dbania o najwyższe standardy wyszkolenia marynarzy i odnotowując wysoki poziom uczestników I Edycji Konkursu przeprowadzonej w 2017 r. niniejszym ogłasza II Edycję Konkursu o Nagrodę Polskiego Związku Zarządców Statków dla Najlepszego Absolwenta Akademii Morskiej.
06.08.2018

Gróbarczyk: Udrożniliśmy Kanał Żerański

Udrożniliśmy Kanał Żerański, dzięki czemu swobodnie można dziś przepłynąć z Warszawy do Zalewu Zegrzyńskiego - powiedział w piątek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
03.08.2018

Gdynia Sailing Days – prezes PZŻ: To była największa impreza w historii

W zakończonej we wtorek i trwającej 23 dni 19. edycji Volvo Gdynia Sailing Days w 19 konkurencjach rywalizowało blisko 2000 zawodników. „To była największa impreza w historii tych regat” - podkreślił prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera.
18.07.2018

PZU Jeziorak Yacht Club liderem Ekstraklasy

Załoga PZU Jeziorak Yacht Club ze sternikiem Karolem Górskim wygrała inauguracyjne regaty NostriMaris Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. W rozgrywkach o tytuł Klubowego Mistrza Polski PZZ startowało 12 zespołów, które reprezentują 10 klubów żeglarskich z całej Polski. Regaty odbywały się w ramach Volvo Gdynia Sailing Days.
16.07.2018

W czwartek w RDS m.in. o PPK i pensji minimalnej

O Pracowniczych Programach Kapitałowych, kształtowaniu wynagrodzeń w sferze budżetowej na rok 2019 i pensji minimalnej - będzie rozmawiała na czwartkowym posiedzeniu plenarnym Rada Dialogu Społecznego.
11.07.2018

Strona społeczna RDS: Brak pracowników może mieć negatywny wpływ na inwestycje

Brak pracowników na rynku pracy może mieć negatywny wpływ na planowane inwestycje - podkreślała strona społeczna RDS podczas posiedzenia rady. Problemy, które pojawiły się na rynku pracy, wynikają z sukcesów gospodarczych Polski - odpowiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.
28.06.2018

Tobiszowski: Propozycja wspólnego stanowiska związków, rządu i firm na COP24 trafna

Przed grudniowym szczytem klimatycznym w Katowicach strona społeczna zaproponowała prace nad skorelowaniem jej stanowiska m.in. z rządem i pracodawcami – poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Ocenił, że to trafna inicjatywa.
26.06.2018

Puchar PZŻ – Tomasz Chamera: Na Zalewie Wiślanym zaroiło się od żagli

419 zawodników rywalizowało w Krynicy Morskiej w drugiej części Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego. „Cieszy bardzo duża liczba uczestników. Od piątku do niedzieli na Zalewie Wiślanym roiło się od żagli” - powiedział prezes PZŻ Tomasz Chamera.
20.05.2018

Puchar PZŻ – Agnieszka Skrzypulec: Chcemy razem z Jolą płynąć do Tokio

W rozegranym w Krynicy Morskiej Pucharze PZŻ załogantką Agnieszki Skrzypulec w klasie 470 po raz pierwszy w tym roku była Jolanta Ogar (AZS AWFiS Gdańsk). „Razem chcemy dopłynąć na igrzyska w Tokio” – przyznała żeglarka SEJK Pogoń Szczecin.
14.05.2018

Puchar PZŻ – Piotr Kula: W zimie łódkę zamieniłem na biegówki

Piotr Kula (GKŻ Gdańsk) zdradził, że w zimie polscy żeglarze spory akcent położyli na przygotowanie kondycyjne i siłowe. „W tym okresie łódkę zastąpiły mi biegówki, dlatego na początku roku trochę brakowało mi opływania” – wyjaśnił mistrz Polski w klasie Finn.
14.05.2018

Zawiadomienie o regatach do 2. części Pucharu PZŻ

Polski Związek żeglarski informuje o pojawieniu się zawiadomienia o regatach do 2. części Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego. Impreza odbędzie się w dniach 18-20 maja w Krynicy Morskiej.
07.05.2018

Prezes PZŻ Tomasz Chamera podsumowuje kolejny miesiąc bieżącego roku

Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera podsumowuje ostatni miesiąc bieżącego roku pod kątem działalności Związku oraz ważnych wydarzeń sportowych i organizacyjnych.
04.05.2018

Szwed: W tej kadencji nie ma możliwości, by Sejm w całości przyjął propozycje zmian w Kodeksie pracy

Nie ma możliwości, aby w tej kadencji Sejm w całości przyjął, przygotowane przez Komisję kodyfikacyjną, projekty zmian w Kodeksie pracy; jest zbyt mało czasu; nie chcemy rozwiązań, które spowodują wyprowadzanie ludzi na ulicę - zadeklarował wiceszef MRPiPS Stanisław Szwed.
09.04.2018

Prezes PZŻ Tomasz Chamera podsumowuje minione dwa miesiące roku

Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera podsumowuje dwa ostatnie miesiące bieżącego roku pod kątem działalności związku oraz ważnych wydarzeń sportowych i organizacyjnych.
06.04.2018

Nowoczesna chce informacji premiera nt. umów cywilnoprawnych w spółkach skarbu państwa

Posłowie Nowoczesnej złożyli w czwartek wniosek do marszałka Sejmu o uzupełnienie porządku obrad następnego posiedzenia Izby o informację prezesa Rady Ministrów nt. "nadużywania umów cywilnoprawnych przez spółki skarbu państwa".
05.04.2018

OPZZ: Projekt nowego kodeksu pracy zbyt skomplikowany

Duża część rozwiązań zaproponowanych przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Pracy (KKPP) jest wyjątkowo nieczytelna i skomplikowana - oceniło OPZZ. Propozycje komisji nie są projektem ustawy, to materiał ekspercki - podkreślił z kolei przewodniczący KKPP Marcin Zieleniecki.
29.03.2018

Zieleniecki: 14 marca zakończenie prac Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy

14 marca zapowiedziana jest konferencja końcowa prac Komisji Kodyfikacyjnej prawa pracy - powiedział we wtorek wiceminister rodziny i pracy Marcin Zieleniecki. Komisja przygotowuje propozycje dot. dwóch kodeksów - określających zbiorowe i jednostkowe stosunki pracy.
06.03.2018

Jak będziemy zarabiać; trwa dyskusja o nowym kodeksie pracy

W marcu Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy ma przedstawić nowy kodeks. W projekcie może się znaleźć m.in. ograniczenie możliwości dorabiania do etatu - wynika z informacji PAP. Ministerstwo Pracy zaznacza, że komisja nie przyjęła jeszcze żadnych rozwiązań.
13.02.2018

Ruszają bezpłatne wykłady dla miłośników sportów wodnych

Cykl bezpłatnych spotkań mających na celu przypomnienie i uzupełnienie żeglarskiej wiedzy w roku 2018 rusza w Szczecinie w ostatnią środę stycznia. Półtoragodzinne wykłady skierowane są do miłośników sportów wodnych, w tym również do laików.
29.01.2018

Jaka przyszłość PZŻ i OZŻ?

W środowisku żeglarskim trwa dyskusja na temat wizji przyszłości Polskiego Związku Żeglarskiego, jego roli, a także zadań dla lokalnych ośrodków żeglarskich. Okres bezpośrednio poprzedzający przygotowania do nowego sezonu, to czas gdy można się skupić się na zadaniach i celach statutowych, wymianie doświadczeń i poszukiwaniu dobrych rozwiązań. Szczególnie istotna jest rola Okręgowych Związków Żeglarskich. Ich potrzeby mają nadawać kierunek działaniom PZŻ, który musi być odzwierciedleniem rzeczywistych oczekiwań lokalnego środowis
29.01.2018

Prezydent skierował do TK nowelę dot. zniesienia górnego limitu składek na ZUS

Prezydent Andrzej Duda skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności z konstytucją nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, dotyczącej zniesienia górnego limitu składek na ZUS. Zastrzeżenia głowy państwa dotyczą "dochowania standardów procesu legislacyjnego".
05.01.2018

Plany i zadania PZŻ na najbliższe lata. Będzie się działo

Podsumowanie roku 2017, plany na rok 2018 i 2019. O roli i zadaniach Polskiego Związku Żeglarskiego w rozmowie z prezesem Tomaszem Chamerą.
28.12.2017

Prezes PZŻ z wizytą u zachodniopomorskich żeglarzy

Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera spotkał się z przedstawicielami Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego oraz zachodniopomorskimi samorządowcami, m.in.: Olgierdem Geblewiczem, Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego.
27.12.2017

W środę w RDS m.in. o zniesieniu limitu składek na ZUS

Zniesienie limitu składek na ZUS oraz obniżenie wieku emerytalnego - m.in. tymi kwestiami zajmie się w środę na posiedzeniu plenarnym Rada Dialogu Społecznego.
19.12.2017

Senacka komisja: Zniesienie limitu składek na ZUS od 1 stycznia 2019 r.

Wprowadzenie ustawy o zniesienie limitu składek na ZUS od stycznia 2019 r. - taką poprawkę zarekomendowała w poniedziałek senacka komisja rodziny, polityki senioralnej i społecznej.
05.12.2017

PZŻ aktywny podczas Yacht Racing Forum 2017

W duńskim Aarchus zakończyło się Yacht Racing Forum – wiodąca coroczna konferencja poświęcona przemysłowi żeglarskiemu i wyścigom jachtowym. Udział w dwudniowym wydarzeniu wzięli Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera oraz wiceprezes ds. sportowych Mateusz Kusznierewicz. „To niezwykle cenne, że PZŻ jest zapraszany do udziału w tego typu wydarzeniach” – zgodnie mówią przedstawiciele PZŻ.
30.11.2017

Morawiecki: Najbardziej naturalne byłoby zniesienie limitu składek na ZUS od 2019 r.

Najbardziej naturalnym wyjściem byłoby wydłużenie vacatio legis o rok, tak, by zniesienie limitu składek na ZUS weszło w życie 1 stycznia 2019 r. - powiedział PAP wicepremier, minister finansów Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że decyzja nie jest w jego rękach, bo ustawa znajduje się w Senacie.
30.11.2017

Sejm uchwalił ustawę o zniesienia limitu składek na ZUS

Sejm uchwalił w piątek rządową ustawę o zniesieniu limitu, powyżej którego najlepiej zarabiający obecnie nie płacą składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Za ustawą głosowało 226 posłów, 209 było przeciw, 4 wstrzymało się od głosu.
24.11.2017

Elewarr powiększy powierzchnię magazynów

Państwowa spółka Elewarr chce jeszcze w tym roku rozbudować silosy na terenie Rzeszowa, które powiększą jej zdolności magazynowe. Obecnie spółka dysponuje magazynami o powierzchni ponad 630 tys. ton, będąc nadal znaczącym graczem na rynku zbóż.
08.11.2017

Związki zawodowe Grupy Wyszehradzkiej za Europejskim Filarem Praw Socjalnych

Związki zawodowe krajów Grupy Wyszehradzkiej poparły przyjęcie Europejskiego Filaru Praw Socjalnych oraz dyrektywy o pracownikach delegowanych - poinformował w piątek przewodniczący OPZZ Jan Guz.
20.10.2017

Znamy wyniki Konkursu na Najlepszego Absolwenta Akademii Morskiej

Adrian Groman z Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Akademii Marynarki Wojennej laureatem Konkursu na Najlepszego Absolwenta Akademii Morskiej. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w piątek podczas Forum Gospodarki Morskiej w Gdyni. Konkurs zorganizował Polski Związek Zarządców Statków.
16.10.2017

Prezes PZŻ: Mistrzostwa w Pucku były bardzo dużym wyzwaniem

Od piątku do niedzieli w Pucku w pierwszej części mistrzostw Polski rywalizowali seniorzy w klasach RS:X i Laser Standard oraz juniorzy w klasach 29er, 420, Hobie Cat 16 oraz Laser Radial (tylko dziewczyny). W sumie na starcie stanęło 222 żeglarzy z 46 klubów oraz z ośmiu krajów: Białorusi, Ukrainy, Rosji, Szwecji, Norwegii, Omanu, Czech oraz Polski. – Biorąc pod uwagę warunki wietrzne i pogodowe, te regaty były bardzo dużym wyzwaniem – ocenił prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera.
04.09.2017

Konkurs o Nagrodę PZZS dla Najlepszego Absolwenta Akademii Morskiej

Polski Związek Zarządców Statków, uwzględniając doniosłą rolę polskich marynarzy w sukcesie polskiego ship managementu, jak również wiążącą się z tym konieczność dbania o najwyższe standardy wyszkolenia marynarzy, ogłasza ustanowienie nowej nagrody - Nagrody Polskiego Związku Zarządców Statków dla Najlepszego Absolwenta Akademii Morskiej.
10.08.2017

Wiceprezes PZŻ Mateusz Kusznierewicz: wypływamy na szersze wody

"Wypływamy na szersze wody" – powiedział PAP Mateusz Kusznierewicz, który od ponad dwóch miesięcy jest wiceprezesem ds. sportu Polskiego Związku Żeglarskiego. Jak zaznaczył, ma wiele energii i pomysłów, więc woli realizować zadania niż pełnić funkcje reprezentacyjne.
09.07.2017

Puchar PZŻ – Myszka: musiałem godzić rodzinne i sportowe obowiązki

Podczas Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) godził rodzinne i sportowe obowiązki. „Moja córka Ida miała chrzest i drugiego dnia regat zabrakło mnie w Krynicy Morskiej” - wyjaśnił mistrz świata w windsurfingowej klasie RS:X.
22.05.2017

Puchar PZŻ – triumf Dziarnowskiej i Tarnowskiego w klasie RS:X

Maja Dziarnowska i Paweł Tarnowski (oboje SKŻ Ergo Hestia Sopot) wygrali w Pucharze Polskiego Związku Żeglarskiego rywalizację w windsurfingowej klasie RS:X. W pierwszej części tej imprezy w Krynicy Morskiej rywalizowało blisko 250 zawodników w 10 klasach.
21.05.2017

V Spotkanie Polskiego Związku Zarządców Statków

V Spotkanie Informacyjno-Promocyjne Polskiego Związku Zarządców Statków odbyło się 6 kwietnia 2017 r. pod wiele mówiącym hasłem przewodnim: „Why Poland is a place to be?”. W siedzibie DNV GL POLAND zebrali się przedstawiciele biznesu morskiego związanego głównie z shippingiem.
12.04.2017

Przepisy o najniższym wynagrodzeniu nie wpłyną na branżę morską

Od 1 stycznia najniższe wynagrodzenie wynosi 2 tysiące złotych brutto i jest wyższe niż w ubiegłym roku o 150 złotych. Choć przepisy dotyczące płacy minimalnej obowiązują tylko w stosunku do osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, czyli na etat, należy także pamiętać, że od niedzieli obowiązuje również minimalna stawka godzinowa dla osób zatrudnionych na podstawie umowy zlecenia lub umowy o świadczenie usług, w tym samozatrudnionych. Wynosi ona 13 złotych.
02.01.2017

Polska może stać się silnym graczem na rynku zarządzania statkami

Ship management, czyli zarządzanie statkami, to branża stosunkowo nowa w Polsce, ale dynamicznie rosnąca. Firmy, które się tym zajmują chcą wykorzystać światowy trend zlecania przez armatorów na zewnątrz zadań związanych m.in. z rekrutacją personelu czy zarządzaniem finansami. Polska – ze względu na dostęp do wykwalifikowanych kadr – ma szansę stać się znaczącym graczem w tej branży.
28.11.2015

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.