• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Puchar PZŻ – triumf Dziarnowskiej i Tarnowskiego w klasie RS:X

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Puchar PZŻ – triumf Dziarnowskiej i Tarnowskiego w klasie RS:X
Puchar PZŻ – triumf Dziarnowskiej i Tarnowskiego w klasie RS:X - GospodarkaMorska.pl

pc

21.05.2017 Źródło: PAP

Maja Dziarnowska i Paweł Tarnowski (oboje SKŻ Ergo Hestia Sopot) wygrali w Pucharze Polskiego Związku Żeglarskiego rywalizację w windsurfingowej klasie RS:X. W pierwszej części tej imprezy w Krynicy Morskiej rywalizowało blisko 250 zawodników w 10 klasach.

Na Zalewie Wiślanym zabrakło Zofii Klepackiej (Legia Warszawa) i pod nieobecność mistrzyni Europy z Marsylii najlepsza w klasie RS:X okazała się Maja Dziarnowska. „Pływa mi się bardzo dobrze kiedy mocno wieje i nie ciąży na mnie presji wyniku. A tak właśnie było w Pucharze PZŻ” – powiedziała deskarka SKŻ Ergo Hestia, która wyprzedziła swoją klubową koleżankę Karolinę Lipińską i Kamilę Smektałę (YKP Warszawa). Aktualna mistrzyni świata Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia) była czwarta.

Wśród mężczyzn triumfował siódmy zawodnik mistrzostw Europy Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia), drugi był Piotr Myszka, a trzecią pozycję zajął Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń nad Wisłą). „Tydzień temu wróciłem z mistrzostw Europy i miałem trochę czasu na regenerację. Podczas tych zawodów czułem się zdecydowanie lepiej niż w Marsylii, gdzie wystartowałem cztery dni po wyleczeniu kontuzji stopy. A Krynica Morska zaskoczyła nas znakomitą pogodą, bo wszystkie wyścigi odbyły się w ślizgu. To było świetne otwarcie sezonu w kraju” - ocenił Tarnowski.

W klasie Finn komplet zwycięstw odniósł Piotr Kula (GKŻ Gdańsk), a za nim uplasowali się Łukasz Lesiński (YK Stal Gdynia) i Sebastian Kalafarski (UKŻ Viking Toruń). „Pierwszy raz miałem okazję startować w Krynicy Morskiej i te regaty, że względu na dobrą organizację, świetną lokalizację oraz infrastrukturę, bardzo przypadły mi do gustu. Przed ostatnim wyścigiem moje zwycięstwo nie było zagrożone i już w nim nie wystartowałem. Przyjechała do mnie rodzina i postanowiłem poświęcić jej trochę czasu” - przyznał Kula.

W klasie 49er najlepszy okazał duet AZS AWFiS Gdańsk Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński, który podczas igrzysk olimpijskich w Rio zajął ósmą pozycję. „Wspólne pływanie wznowiliśmy w marcu. Wcześniej, ze względu na operację kolana Pawła, mieliśmy przymusową półroczną przerwę. Na razie przypominamy sobie zasady naszej współpracy oraz testujemy sprzęt. Widzimy jednak, że forma zwyżkuje i chcemy, aby apogeum osiągnęła w sierpniu, kiedy odbędą się dwie najważniejsze dla nas w tym roku imprezy. Najpierw w Kilonii rywalizować będziemy w mistrzostwach Europy, a później w Porto w mistrzostwach świata” – wyjaśnił Przybytek.

Wśród skiffistów kolejne miejsca zajęli Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS/AZS Poznań) oraz Przemysław Filipowicz i Jacek Nowak (AZS AWFiS/AZS UWM Olsztyn). „Ponownie mamy świetny team, a to klucz do sukcesu. Te załogi mocno na nas naciskają i jest z kim rywalizować na treningach” - podkreślił sternik mistrzów Polski.

W najbliższy piątek w Krynicy Morskiej rozpocznie się druga część Pucharu PZŻ. Wystąpią w niej głównie juniorzy, ale nie zabraknie także przedstawicieli klasy 470 na czele z brązowymi medalistkami mistrzostw Europy Agnieszką Skrzypulec i Jolantą Ogar (SEJK Pogoń Szczecin).

Źródło:
PAP
taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31264,00 $ tona -1,40% 21 cze
 Cynk 2832,00 $ tona -1,43% 21 cze
 Aluminium 2353,00 $ tona -0,88% 21 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.