• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Bezpłatne szkolenie dla instruktorów klasy Optimist i żeglarstwa deskowego

07.12.2020 15:48 Źródło: PZŻ
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Bezpłatne szkolenie dla instruktorów klasy Optimist i żeglarstwa deskowego

Partnerzy portalu

Bezpłatne szkolenie dla instruktorów klasy Optimist i żeglarstwa deskowego - GospodarkaMorska.pl
fot. PZŻ

Polski Związek Żeglarski oraz Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist zapraszają  na bezpłatne szkolenie kadry instruktorskiej w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej – PolSailing. Szkolenie odbędzie się w dniach 12-13 grudnia i jest dedykowane wszystkim animatorom, nauczycielom, instruktorom i trenerom żeglarstwa zainteresowanym zagadnieniami wstępnej edukacji żeglarskiej.
 
Program PolSailing, organizowany przez PZŻ i Ministerstwo Sportu we współpracy z regionalnymi partnerami, okręgowymi związkami żeglarskimi i klubami, cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a Polski Związek Żeglarski z roku na rok stara się, aby zajęcia dostarczały uczestnikom nie tylko praktyczną wiedzę, ale też moc pozytywnych wrażeń i emocji.
 
- Szkolenie kadry instruktorskiej i trenerskiej to jedno z podstawowych zadań programu Sport Wszystkich Dzieci, w ramach którego organizujemy wraz z Ministerstwem Sportu program PolSailing. W najbliższej edycji swoją wiedzą i doświadczeniem dzielą się żeglarskie autorytety - świetni trenerzy, zawodnicy, sędziowie, psychologowie sportu. W tym roku spotykamy się w formie zdalnej, na podobnej zasadzie jak odbywała się coroczna kursokonferencja instruktorów i trenerów PZŻ. Skupiamy się nad zagadnieniami wstępnej edukacji żeglarskiej – głównie szkoleniu w klasie Optimist, ale również na przykładzie żeglarstwa deskowego, w którym przewidziane są równoległe wykłady. Trzecia część szkolenia ma charakter uniwersalny, jestem więc przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie - zachęca Maciej Szafran z Wydziału Rozwoju i Upowszechniania PZŻ, koordynator programu PolSailing.

W programie szkolenia znajdą się m.in. poniższe zagadnienia:

- Szkolenie dzieci w ramach programu PolSailing

- Zajęcia sportowe / żeglarskie w formie zdalnej

- Odporność psychiczna i radzenie sobie ze stresem w dobie Covid-19

- Zabezpieczenie zajęć na wodzie

- Dobór i trym sprzętu

- Trening - przygotowanie zajęć, składowe, czas, komunikacja.

- Podstawowe przepisy regatowe

- System szkolenia PZŻ. Ścieżka rozwoju zawodnika/trenera
 
Program może ulec nieznacznej zmianie, ponieważ rozbudowywane są jeszcze bloki dotyczące windsurfingu.Wśród prelegentów znajdą się m.in. dr Milena Lachowicz, dr Zbigniew Czubek, Tomasz Figlerowicz, Arkadiusz Komorowski, Marcin Rudawski, Mariusz Goliński, Aleksander Prusiński, Jacek Turczynowicz, Piotr Jasiniak, Piotr Kamola. Z uwagi na obecną sytuację szkolenie odbędzie się w formie zdalnej – wideokonferencji na platformie Clickmeeting.

Linki do rejestracji i szczegółowy program:

Dzień 1: https://pzz.clickmeeting.com/szkolenie-kadr-instruktorskich-polsailing-2020-dzien-1/register

Dzień 2: https://pzz.clickmeeting.com/szkolenie-kadr-instruktorskich-polsailing-2020-dzien-2/register

Link do rejestracji na równoległy wykład w sobotę:

https://biuro-pzz.clickmeeting.com/szkolenie-kadr-instruktorskich-polsailing-2020-szkolenie-dzieci-windsurfing/register

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.