• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Odbyło się pierwsze posiedzenie Zarządu PZŻ w 2019 roku

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Odbyło się pierwsze posiedzenie Zarządu PZŻ w 2019 roku
Odbyło się pierwsze posiedzenie Zarządu PZŻ w 2019 roku - GospodarkaMorska.pl

ew/pya.org.pl

31.01.2019 Źródło: własne

W piątek 25 stycznia 2019 r. w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS ws Gdańsku-Górkach Zachodnich odbyło się pierwsze tegoroczne posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Żeglarskiego.

Na wstępie, w obszarze spraw sportowych, dyrektor sportowy przedstawił regulaminy zasad organizacyjno-finansowych Kadry Narodowej PZŻ, a także zasad wyłaniania i dofinansowania reprezentacji Polskiego Związku Żeglarskiego na mistrzostwa międzynarodowe w 2019 roku. Dokumenty uzyskały akceptację zarządu, ponadto zatwierdzono podział kwot na szkolenie młodzieży uzdolnionej sportowo. Prezes PZŻ przedstawił również stan przygotowań do tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów World Sailing, które w dniach 13-20 lipca odbędą się w Gdyni.

Dyskusji poddano zasady współpracy pomiędzy Polskim Związkiem Żeglarskim i okręgowymi związkami żeglarskimi, w szczególności mając na uwadze Kodeks dobrego zarządzania dla polskich związków sportowych MSIT oraz niezbędne działania w celu zapewnienia ochrony danych osobowych zgodnej z przepisami RODO.

Zarząd przyznał także Honorową Odznakę „Zasłużony dla Żeglarstwa Polskiego” (regulamin), którą uhonorowani zostali Mariusz Bobkiewicz, Zbigniew Kowalski, oraz Mariusz Wojtasik. Wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje.

Tradycyjnie już jednym z punktów posiedzenia Zarządu były sprawy majątkowo-inwestycyjne oraz finansowe. Podczas ich omówienia podano kolejne informacje na temat stanu realizacji inwestycji Nowa Marina Gdynia i prac modernizacyjnych Portu Jachtowego Trzebież. Przykładem dobrej współpracy ze środowiskiem żeglarskim jest reakcja Urzędu Morskiego w Szczecinie na wspólny wniosek Polskiego Związku Żeglarskiego oraz Stowarzyszenia Armatorów Jachtowych. W związku z modernizacją i rozwojem portu jachtowego w Trzebieży od sezonu letniego 2019 wprowadzone zostaną udogodnienia nautyczne w postaci dodatkowych pław dziennych. Zarząd zatwierdził także budżet Związku na 2019 rok.

Z kolei w obszarze spraw szkoleniowych omówiono wnioskowane korekty systemu szkolenia instruktorów PZŻ oraz systemu szkolenia PZŻ na państwowe patenty żeglarskie.

W obszarze spraw organizacyjno-statutowych podjęto decyzję o przyjęciu w poczet członków zwyczajnych PZŻ Łódzkiego Klubu Regatowego Latający Holender z siedzibą w Łodzi i Stowarzyszenia Yacht Clubu Gdańsk z siedzibą w Gdańsku oraz w poczet członków wspierających Klubu Uczelnianego AZS WAT z siedzibą w Warszawie, Stowarzyszenia Turystyczno-Sportowego "Róża Wiatrów" z siedziba w Przemyślu, Sail & Ski Klubu Warszawa z siedzibą w Warszawie oraz Akademii Żeglarstwa z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej.

Ponadto wiceprezes PZŻ ds. morskich Bogusław Witkowski przedstawił program obchodów dla polskiego żeglarstwa jubileuszu 95-lecia Polskiego Związku Żeglarskiego przypadającego na rok 2019. Jubileusz będzie się odbywał pod hasłem „Polski Związek Żeglarski 1924-2019 - 95 lat polskiego żeglarstwa". Koordynatorem obchodów jubileuszu jest Wiceprezes PZŻ ds. morskich we współpracy z Komisją Kultury, Historii i Odznaczeń PZŻ. Za komunikację z mediami i partnerami zewnętrznymi dot. obchodów jubileuszu będzie odpowiedzialny Wydział komunikacji i marketingu Biura PZŻ. Zespół roboczy ds. jubileuszu będą stanowić także: Kazimierz Izdebski, Jerzy Jałoszewski (jako sekretarz), Tadeusz Gospodarczyk, Maciej Olszewski, Katarzyna Domańska i inni tj. przedstawiciel Zachodniopomorskiego OZŻ, przedstawiciel Koła Seniorów PZŻ i przedstawiciele poszczególnych wydarzeń jubileuszowych. W ramach obchodów jubileuszu zostanie opracowany logotyp 95-lecia PZŻ i zostaną wybite medale 95-lecia PZŻ. Program jubileuszu ma charakter otwarty, obchody jubileuszu powinny objąć cały kraj, w tym inicjatywy organizowane przez komisje i zespoły PZŻ oraz okręgowe związki żeglarskie, kluby i stowarzyszenia. Jubileusz będzie się odbywał w czterech głównych obszarach: historycznym, edukacyjnym, regatowo-sportowym i wydarzeniach.

Polski Związek Żeglarski objął patronatem dwa wydarzenia w 2019 roku: Program „Bezpieczna Woda”, który realizowany będzie w dniach 1 lutego-31 sierpnia w szkołach podstawowych na terenie województwa mazowieckiego oraz projekt „Żeglować każdy może”, który odbywać się będzie w terminie od 1 lutego do 30 grudnia.

Źródło:
własne
taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31902,00 $ tona 2,04% 22 cze
 Cynk 2841,00 $ tona 0,32% 22 cze
 Aluminium 2375,00 $ tona 0,93% 22 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.