• <
pge_baltica_390x100_duży

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? Odcinek 2 część 1

17.01.2022 18:24
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? Odcinek 2 część 1

Partnerzy portalu

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? Odcinek 2 część 1 - GospodarkaMorska.pl

Dzisiaj premiera drugiego odcinku podcastu Uwaga wodór! Eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski odpowiadają na bardzo istotne pytanie - wodór to ekologia czy biznes?

Wodór to ekologia czy biznes? W pierwszej części tego odcinka eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski opowiadają o istocie technologii wodorowych w kontekście istotnego aspektu, jakim jest dekarbonizacja.

Wprowadzają zagadnienie zmian klimatu - skalę problemu jaki stanowi to zjawisko, przytaczają dane z raportów potwierdzających nieodwracalne skutki działań człowieka oraz wskazują miejsce wodoru jako jednego z kluczowych składników miksu energetycznego przyszłości.

Na koniec prowadzący zapowiadają drugą część odcinka, w której zagłębią w aspekt biznesowy gospodarki wodorowej.

Uwaga Wodór! To nowa seria podcastów o transformacji energetycznej, dekarbonizacji i zrównoważonym rozwoju gospodarki, czyli trendach, które coraz mocniej zarysowują się w naszym otoczeniu – w których wodór postrzegany jest jako nośnik energii i zeroemisyjne paliwo przyszłości.

W kolejnych odcinkach cyklu, eksperci, którzy nie boją się trudnych pytań i niełatwych odpowiedzi, na co dzień współpracujący z Klastrem Technologii Wodorowych, poruszą nie tylko tematykę wodoru, ale również szeroko pojętej zielonej energetyki.

***

Paweł Trojanowski
Ekspert branżowy Klastra Technologii Wodorowych w organizacji Hydrogen Europe, uczestniczył w pracach nad polskim Partnerstwem Wodorowym, działał w ramach inicjatywy European Clean Hydrogen Alliance. Z powodzeniem łączy praktykę inżynierską z wiedzą o ekonomii i biznesie, chętnie dzieląc się swoimi doświadczeniami. Z zaangażowaniem śledzi zielone trendy, aktywnie promując działania proekologiczne w najbliższym otoczeniu.

Jako Business Development Manager w Sescom S.A. skoncentrowany na wspieraniu rozwoju nowoczesnych rozwiązań smart metering i business intelligence, służących poprawie efektywności energetycznej budynków i instalacji. Miłośnik technologii wodorowych, a w wolnych chwilach ciężkiego rocka, przez kilkanaście lat związany z branżą energetyczną.  


Jakub Pikulski

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, Politechniki Warszawskiej oraz austriackiej uczelni Management Center Innsbruck. Wyznaje zasadę, że człowiek nigdy nie przestaje się uczyć, a podcasty są jedną z przyjemniejszych form zdobywania wiedzy. Przedsiębiorca od 10 lat kierujący polskim oddziałem firmy STASTO Automation dostarczającej innowacyjne zawory procesowe m.in. do branży energetycznej oraz paliwowej. Wierzy, że w biznesie ważniejszy od maksymalizacji zysku jest zrównoważony rozwój, partnerskie relacje, odpowiedzialność społeczna oraz troska o środowisko.

Entuzjasta technologii wodorowych jako kluczowego elementu na drodze do neutralności klimatycznej. Prywatnie zapalony sportowiec, a od niedawna także działacz i promotor sportu dziecięcego. Wiceprezes Klubu Sportowego Drukarz Warszawa.


seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.