• <
BOTA_FILM_2021

PZŻ pozyskał grant z programu Erasmus+ Sport na rozwój wolontariatu

ew

22.10.2020 10:06 Źródło: PZŻ
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie PZŻ pozyskał grant z programu Erasmus+ Sport na rozwój wolontariatu
PZŻ pozyskał grant z programu Erasmus+ Sport na rozwój wolontariatu - GospodarkaMorska.pl
fot. PZŻ

45 775 euro – tyle wynosi wysokość grantu pozyskanego przez Polski Związek Żeglarski z programu Erasmus+ Sport. Wyniki konkursu ogłosiła Komisja Europejska, a projekt, który zyskał uznanie i zdobył grant dotyczy rozwoju wolontariatu na szczeblu międzynarodowym.

“VolunSailing: supporting the mobility of volunteers in sailing organisations” – tak nazywa się projekt zgłoszony przez Polski Związek Żeglarski. Jest on odpowiedzią na jeden z głównych celów Komisji Europejskiej, jakim jest wspieranie mobilności wolontariuszy, trenerów, kierowników i pracowników sportowych organizacji non-profit. Projekt, którego liderem jest PZŻ realizowany będzie we współpracy z Węgierskim Związkiem Żeglarskim i rumuńskim klubem sportowym „Wind Hunters“.

Dzięki grantowi zostanie zrealizowany uniwersalny podręcznik będący swoistą instrukcją organizacji i obsługi wolontariatu. Podręcznik będzie udostępniany bezpłatnie organizacjom żeglarskim, które zechcą w systemowy sposób zaimplementować wolontariat w swoich strukturach, włącznie z zestawem gotowych do użycia dokumentów. Bazą będzie system wolontariatu przyjęty w tym roku przez Polski Związek Żeglarski, zgodny ze światowymi standardami i doceniany przez wolontariuszy pracujących przy projektach żeglarskich w Polsce. Wolontariat prowadzony jest w trzech obszarach pracy związku: biuro, wydarzenia i imprezy oraz szkolenie i sport. Wolontariat w każdym z tych obszarów podzielony jest na trzy poziomy: wstępny, zaawansowany i liderski.

System Wolontariatu opracowany i przyjęty przez Polski Związek Żeglarki ma również na celu stworzenie bazy wolontariuszy, standaryzację procesów organizacyjnych oraz wsparcie projektów realizowanych lub współrealizowanych przez PZŻ. To także narzędzie służące do kompleksowego zarządzania wolontariuszami, stanowiący skuteczny element strategii CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu).

Model pracy w ramach projektu zawiera m.in. spotkania robocze w każdym z krajów partnerskich mające na celu obserwację i analizę systemów wolontariatu stosowanych w tych krajach. Postępy prac publikowane będą na specjalnie stworzonej stronie internetowej, która będzie dostępna w angielskiej, polskiej, rumuńskiej i węgierskiej wersji językowej. Zebrane wnioski i doświadczenia poddane będą szczegółowym analizom, na bazie których wypracowany zostanie uniwersalny dokument (podręcznik) zwierający zbiór zasad gotowych do implementacji w dowolnej organizacji zajmującej się żeglarstwem.

- W Polskim Związku Żeglarskim przywiązujemy do wolontariatu bardzo dużą wagę, wolontariusze są otaczani szacunkiem, opieką, mają też duże możliwości rozwoju i zdobycia doświadczenia. Chcemy dzielić się wiedzą i doświadczeniem i nasze najlepsze wzorce w zakresie wolontariatu przekazać partnerom międzynarodowym. Leży to w interesie nie tylko naszym, ale przede wszystkim całego żeglarstwa. Pozyskanie tego grantu to efekt sprawnej, międzynarodowej współpracy między PZŻ, Węgierskim Związkiem Żeglarskim, rumuńskim klubem Wind Hunters i przy wsparciu EUROSAF. Gratuluję pracownikom Wydziału Rozwoju i Upowszechniania PZŻ, Ani Kuder, Weronice Dyjas i Maciejowi Szafranowi, którzy świetnie przygotowali wniosek i dziękuję wszystkim partnerom, z którymi mieliśmy i mamy przyjemność przy tym projekcie współpracować – mówi Tomasz Chamera, prezes PZŻ.

W imieniu Polskiego Związku Żeglarskiego serdecznie dziękujemy za owocną współpracę przy tym projekcie Panu Tadeuszowi Wojciechowskiemu z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Instytutowi Sportu, Akademii Zarządzania Sportem, Ministerstwu Sportu oraz partnerom międzynarodowym - Andrásowi Holczhauserowi i Reka Fluckowi z Węgierskiego Związku Żeglarskiego oraz Alexandru Micu z „Wind Hunters.

Polski Związek Żeglarski jest jednym z pierwszych polskich związków sportowych, który nie tylko będzie realizował zadanie w ramach programu Erasmus + Sport, ale co ważne wystąpi w roli jego lidera. Przy okazji gratulujemy też innym polskim podmiotom, w tym żeglarskim, które zdobyły granty w ramach dużej współpracy międzynarodowej: Polskiemu Związkowi Lekkiej Atletyki, Klubowi Żeglarskiemu HORN Kraków i Fundacji Insitute for Sport Governance.

Projekty i przyznane granty w programie Erasmus+ Sport w ramach dużej współpracy międzynarodowej: https://eacea.ec.europa.eu/sites/eacea-site/files/web_publication_of_results_-_sport_scp.pdf

Projekty i przyznane granty w programie Erasmus+ Sport w ramach małej współpracy międzynarodowej (grant PZŻ pod numerem 133) https://eacea.ec.europa.eu/sites/eacea-site/files/web_publication_of_results_-_sport_sscp.pdf

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34750,00 $ tona 0,43% 22 lip
 Cynk 2920,00 $ tona -0,07% 22 lip
 Aluminium 2449,00 $ tona 0,70% 22 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.